Ubytovanie Gabon Iguela Lagoon


Gabon, krajina ležiaca v západnej Afrike, je známa svojou nádhernou prírodou a bohatstvom divokých zvierat. Jednou z najobľúbenejších destinácií pre milovníkov prírody a dobrodruhov je Gabonská lagúna Iguela.

Lagúna Iguela sa nachádza v národnom parku Loango, ktorý je považovaný za jednu z najdôležitejších chránených oblastí v Gabone. Park sa rozkladá na ploche viac ako 1550 kilometrov štvorcových a je domovom mnohých ohrozených druhov ako napríklad gorila tzv. západného prieky, slonov afrických či nespočetných druhov vtákov a rýb.

Ubytovanie v Gabonskej lagúne Iguela ponúka jedinečný zážitok v srdci tejto nádhernej prírody. Ak sa rozhodnete stráviť noc v jednej z ubytovacích možností v parku Loango, môžete očakávať úplný únik od civilizácie a zážitok, ktorý si budete pamätať navždy.

Najpopulárnejším miestom na ubytovanie v parku Loango je Gabon Iguela Lagoon Camp. Táto táborová lokalita ponúka niekoľko výnimočných možností, ako stráviť noc blízko prírody. Môžete si zvoliť medzi stanmi alebo chatkami, v závislosti od vášho osobného komfortu.

Stanovanie v Gabone je skutočne jedinečná skúsenosť. Vaše stanovanie v tábore Iguela Lagoon Camp vám umožní byť obklopení krásou prírody a počuť hudbu divočiny, keď zaspávate. Stanovanie prináša dobrodružný pocit, ale zároveň vás chráni pred vonkajšími vplyvmi.

Ak preferujete niečo pohodlnejšie, môžete si vybrať ubytovanie v chatkách. Chatky sú vybavené pohodlnými postelemi, kúpeľňou a niektoré dokonca aj s klimatizáciou. Máte možnosť si vybrať chatku s výhľadom na lagúnu, čo je jedinečný pohľad, ktorý vám vyrazí dych.

Okrem komfortného ubytovania vás tábor Iguela Lagoon Camp očaruje aj svojou gastronomickou ponukou. Miestne špeciality, z ktorých väčšina je zábavnou kombináciou miestnych zložiek s európskou kuchyňou, vám poskytnú skutočnú chuťovú exploziu. Milovníci morských plodov určite ocenia čerstvé ryby, ktoré sa vám budú podávať priamo z lagúny.

Čo sa týka aktivít, tábor Iguela Lagoon Camp má pre vás v zásobe množstvo zážitkov. Môžete sa vydať na prechádzku po pláži, kde môžete pozorovať hniezdiace želvy alebo obdivovať prelety vtákov. Miestne výlety do pralesa vám umožnia stretnúť ohrozené druhy živočíchov, ako je gorila, a sledovať ich v ich prirodzenom prostredí.

Gabon Iguela Lagoon Camp je teda ideálnym miestom na ubytovanie pre všetkých, ktorí milujú prírodu a túžia po dobrodružstvách. Budete mať možnosť objaviť úžasnú faunu a flóru Gabonskej lagúny Iguela, ochutnať miestnu kuchyňu a vychutnať si úplný únik od každodenného zhonu. Ak plánujete cestovať do Gabonu, nezabudnite zahrnúť návštevu tohto magického miesta do svojho itinerára.


Počasie Gabon Iguela Lagoon


Gabon je západná africká krajina známa svojou bujnou prírodou a jedinečnými ekosystémami. Jedným z najzaujímavejších miest v Gabone je Iguela Lagoon, známa aj ako Lagoon of the Pirates. Táto lagúna je obklopená pralesmi a mokradlami a ponúka návštevníkom úžasné zážitky a krásne scenérie.

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý formuje počasie v Iguela lagúne, je tropický podnebný pás, v ktorom sa nachádza. Toto oblasť je ovplyvnená Africkou monzúnnou cirkuláciou, ktorá spôsobuje výrazné rozdiely v počasí v priebehu roka.

Pocit v Iguelskej lagúne je tropické a vlhké, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 24-30 °C. Najteplejšie mesiace sú január a február, keď teploty dosahujú svoje vrcholy. V tomto období sa môže teplota dostať až k 35 °C. Vzhľadom na to, že je to tropická oblasť, bolo by vhodné mať vždy so sebou opaľovací krém na ochranu pred slnkom.

Počas celého roka je v tejto oblasti relatívne veľké množstvo zrážok. Najvyšších hodnôt sa dosahuje v období od októbra do apríla, keď sú monzúny najintenzívnejšie. V priebehu tohto obdobia môže byť miestami narušená regulárna turistika, kvôli značnému množstvu dažďov. Preto je vhodné mať so sebou vhodnú obuv a odev, ktorý vás udrží suchých a pohodlných.

Počas suchšieho obdobia, od mája do septembra, sú zväčša nižšie zrážky. Aj keď sa dá očakávať väčšia stabilita počasia, je stále vždy dobré byť pripravený na neočakávané zmeny. V týchto mesiacoch je vhodné mať so sebou repelent, pretože môže byť viac komárov a iných hmyz.

Iguela Lagoon je súčasťou národného parku Lopé, ktorý je známy svojou bohatou faunou a nádhernými scenériami. Pri navštevovaní tejto oblasti je dôležité dodržiavať všetky miestne pravidlá a nezavadzať do života miestnych obyvateľov a životného prostredia.

Všetky tieto faktory robia z Iguela Lagoon miesto, ktoré stojí za návštevu nielen kvôli jeho krásnym scenériám, ale aj kvôli fascinujúcemu počasiu. Nech už sa rozhodnete kedykoľvek navštíviť túto oblasť, mali by ste byť pripravení na všetky poveternostné podmienky a užiť si úžasnú atmosféru a prírodnú krásu Gabonu.


Letenka Gabon Iguela Lagoon


Gabon Iguela Lagoon: Obdivuhodná krása stredoafrických lesov

Ak hľadáte niečo skutočne, ale naozaj nezabudnuteľné, nevynechajte príležitosť navštíviť Gabon a jeho úchvatnú Iguela Lagoon. Táto malá celebrita stredoafrických lesov je prírodným úkazom, ktorý musíte vidieť na vlastné oči.

Najlepším spôsobom ako sa tam dostať je samozrejme cestou lietadlom. Existuje niekoľko flajštrajkových spoločností, ktoré poskytujú letenky do hlavného mesta Libreville, ktoré sa nachádza asi 300 kilometrov na juh. Z Libreville sa musíte dopraviť ďalej autobusom alebo taxíkom.

Napriek tomu, že cestovanie do Gabonu a Iguela lagúny nie je cheap, je to jednoznačne jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť v Afrike. Práve tu môžete vidieť jednu z najsilnejších a najširších populácií goríl - jeden z najohrozenejších druhov na planéte.

Okrem týchto nádherných zvierat, čo sa určite budete môcť diviť, keď sa stanú popri vás, môžete si vychutnať aj ďalšie čarovné momenty prekvapujúcej prírody. Iguela lagúna je bohatá na veľké množstvo tvorenia vody, od krokodílov až po ohromujúce druhy rýb. Ak sa budete cítiť odvážnejší, môžete dokonca vyskúšať kajakovanie po týchto pokojných a jasných vodách.

Nezabudnite si svoj fotoaparát, pretože momenty, ktoré tu zažijete, budú určite natrvalo zaznamenané vo vašom pamäti. Zajímavosťou je aj to, že Gabon bol jedným z prvých afrických krajín, ktorý začal s užívaním konceptu ekoturizmu. Takže na miestach, ktoré navštívite, vždy zohľadňujú ochranu prírodných zdrojov.

Pozoruhodná kombinácia fascinujúcej prírody, jedinečnej flóry a fauny, spoločne s ochranou prírodných zdrojov vás presvedčia, že Gabon Iguela Lagoon je skutočne jedným z najúžasnejších miest na Zemi. Takže, čo ešte čakáte? Nezmeškajte túto záhadnú a kúzelnú prírodu strednej Afriky, a to najlepšie lietadlom.


Najčastejšie otázky a odpovede Gabon Iguela Lagoon


1. Ako sa volá najväčšie jazero v Gabone?
Najväčšie jazero v Gabone sa volá Iguela Lagoon.

2. Kde sa nachádza Iguela Lagoon?
Iguela Lagoon sa nachádza vo vnútrozemí Gabonu.

3. Aké je rozloha Iguela Lagoon?
Rozloha Iguela Lagoon je približne 5 000 štvorcových kilometrov.

4. Je Iguela Lagoon prístupné pre turistov?
Áno, Iguela Lagoon je prístupné pre turistov.

5. Aké druhy živočíchov sa nachádzajú v Iguela Lagoon?
V Iguela Lagoon sa nachádza veľké množstvo druhov rýb, vtákov a krokodílov.

6. Je možné v Iguela Lagoon rybárčiť?
Áno, v Iguela Lagoon je povolené rybárčenie.

7. Aké aktivity je možné v Iguela Lagoon vykonávať?
V Iguela Lagoon je možné sa venovať rybárčeniu, pozorovaniu vtákov a krokodílov, plavbám člnom a vodným športom.

8. Sú na brehoch Iguela Lagoon vybudované ubytovacie zariadenia?
Áno, na brehoch Iguela Lagoon sú dostupné ubytovacie zariadenia pre turistov.

9. Aké iné prírodné krásy sa nachádzajú v okolí Iguela Lagoon?
V okolí Iguela Lagoon sa nachádza aj národný park Loango, ktorý je známy svojou bohatou faunou a flórou.

10. Aký je najlepší čas na návštevu Iguela Lagoon?
Najlepší čas na návštevu Iguela Lagoon je počas suchého obdobia v Gabone, ktoré trvá od júna do septembra.


Dovolenka Gabon Iguela Lagoon


Dovolenka v Gabone: Objavte krásu Iguela Lagoon

Ak hľadáte dovolenkový cieľ na obdivovanie prírodných krás a zážitkov, Gabon by mohol byť pre vás skvelou voľbou. Táto stredoafrická krajina ponúka nádhernú prírodu, tropické lesy, divoké zvieratá a nezabudnuteľné pláže. Jedným z najvyhľadávanejších miest pre dovolenku v Gabone je Iguela Lagoon.

Iguela Lagoon sa nachádza v národnom parku Iguela, ktorý je jedným z najväčších chránených území v Gabone. Tento park je domovom pre ohrozenia druhy ako napríklad slony, gorily, opice, krokodíly a ďalšie exotické zvieratá. Iguela Lagoon je jedným z najkrajších miest v parku a ponúka nádhernú scenériu a bohatý život vodného sveta.

Pri príchode na Iguela Lagoon sa ocitnete v posadnutí krásou prírody. Lagúna je obklopená hustým pralesom a jej voda je čistá a pokojná. Okrem toho je tu aj široká škála flóry a fauny, ktoré môžete objavovať. Prechádzky po okolitých cestičkách vám umožnia spoznať miestnu divočinu a obdivovať všetky druhy rastlín a živočíchov.

Na dovolenke v Iguela Lagoon nebudete mať problém s ubytovaním a stravou. V okolí lagúny sú vám k dispozícii rôzne ubytovacie zariadenia, od luxusných resortov až po jednoduché chatky vo vidieckom štýle. Môžete si tiež vychutnať miestne jedlá a pochutiny pripravené z čerstvých miestnych surovín.

A čo robiť počas vášho pobytu v Iguela Lagoon? Možností je veľa. Môžete sa vybrať na vodnú jazdu po lagúne a obdivovať jej krásne okolie. Alebo môžete sa vydať na prechádzku do pralesa a objavovať miestnu flóru a faunu. Ak máte radi rybolov, môžete sa pokúsiť chytiť niektoré z miestnych rýb. Ak ste miestny kamarát so slonmi, môžete sa vydal na prehliadku a sledovať tieto nádherné zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Nezávisle na tom, čo sa rozhodnete robiť, dovolenka v Iguela Lagoon vám určite ponúkne nezabudnuteľné zážitky a príležitosť prepojiť sa s prírodou. Je to ideálne miesto pre dobrodružných cestovateľov, ekológov a všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť od hektického mestského života.

Ak hľadáte dovolenkový cieľ, kde si môžete oddýchnuť a zažiť neskutočnú prírodu, Iguela Lagoon v Gabone by mala byť špičkovou voľbou. Nie je len krásna, ale aj nenarušená a vzácna. Povrch lagúny a jej okolie sú cenou voľby a ponúkajú cestovateľský zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky