Letenka Francúzsko Calais


Letenka Francúzsko Calais – cesta do jedného z najmalebnejších miest Francúzska

Calais je malé prímorské mesto nachádzajúce sa na severozápade Francúzska, v departemente Pas-de-Calais. Mesto nadväzuje na Britániu cez úžinu Calais, kde sa nachádza aj najkratšia spojnica Británie s kontinentálnou Európou vďaka kanálovému tunelu, ktorý spojil Francúzsko s Veľkou Britániou.

Ak sa chystáte navštíviť Francúzsko, určite nevynechajte návštevu tohto jedinečného mesta. Letenka z Bratislavy na letisko v Calais je jednou z možností, ako sa tam dostať.

Okrem toho, že je Calais jedným z najväčších prístavov v Európe, ponúka aj pestrú históriu, krásne pláže a skvelé obchody.

História mesta siaha až do rímskych čias, keď sa tu nachádzal významný prístav. V stredoveku Calais bojoval proti Angličanom a stal sa symbolom francúzskej obrany. Mnohé históriou preniknuté pamiatky dotvárajú nezabudnuteľnú atmosféru mesta.

Calais je zároveň najjužnejším francúzskym miestom na pobreží Lamanšského prielivu, kde sa nachádzajú jedinečné piesočné pláže. V letných mesiacoch sa tieto pláže stávajú oblúbeným miestom pre turistov.

Okrem bohatstva histórie a prírodných krás, Calais ponúka aj exkluzívne obchody. Nachádza sa tu najväčší nákupný komplex v západnej Európe – Cité Europe. Milovníci luxusu sa tu určite nájdu v sieti obchodov a predajní.

Letenka z Bratislavy na letisko v Calais vás zavedie do jedného z najkrajších kútov Francúzska, kde sa rozhodne nenudíte. Krása mesta, bohatá história, úchvatné pláže a nakupovanie, to všetko si v Calais prídete na svoje.

Takže ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť a zároveň si dopriať niečo netradičné, letenku na Calais určite odporúčame vyskúšať.


Ubytovanie Francúzsko Calais


Calais je pôvabné mesto na severe Francúzska, ktoré je známe najmä vďaka svojmu významnému prístavu a ako brána medzi Francúzskom a Anglickom. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od britského pobrežia, čo ho robí obľúbenou destináciou pre cestovateľov, ktorí sa chcú dostať do Veľkej Británie.

Ak plánujete navštíviť Calais, budete mať na výber množstvo možností ubytovania. Mesto ponúka širokú škálu hotelov, penziónov a apartmánov, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a preferenciám.

Pre tých, ktorí túžia po luxuse a štýle, existuje niekoľko kvalitných hotelov s výhľadmi na prístav a pláže. Tieto hotely ponúkajú pokojné a elegantné prostredie, kde sa môžete oddýchnuť a užiť si dovolenku. Sú vybavené modernými vybaveniami, ako sú klimatizácia, TV s plochou obrazovkou, wellness centrum a reštaurácie s gurmánskymi jedlami.

Pre tých, ktorí preferujú niečo lacnejšie a viac priateľské ku peňaženke, sú k dispozícii menšie hotely a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinného charakteru a poskytujú útulné a príjemné prostredie. Ponúkajú základné vybavenie, ako sú súkromné kúpele, televízory a rýchly internet. Niektoré z nich majú aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné francúzske jedlá.

Ak chcete zažiť autentický francúzsky životný štýl, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v nejakom z miestnych apartmánov. Tieto apartmány sú samostatné byty s vlastnou kuchyňou a priestranným obývacím priestorom. Sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí si radi pripravujú vlastné jedlo a cítia sa ako doma. Mnohé z týchto apartmánov sa nachádzajú v historickom centre mesta, čo vám umožní objaviť pamiatky a atrakcie Calais a okolitého regiónu.

Calais je ideálnou destináciou pre tých, ktorí majú radi prírodu a outdoorové aktivity. Nachádza sa v blízkosti národného parku Cap Blanc-Nez, kde si môžete vychutnať pešie túry a vychutnať si úchvatné scenérie. Pre milovníkov histórie je v meste k dispozícii múzeum vojny a pamäťové centrum, ktoré vás prevedú do histórie mesta.

Ak premýšľate o návšteve Calais, mali by ste si dopredu rezervovať ubytovanie. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné hotelové ubytovanie, útulný penzión alebo priestraný apartmán, budete mať istotu, že si vychutnáte svoju dovolenku v tomto krásnom meste. Calais je ideálnym miestom na preskúmanie francúzskeho pobrežia a jeho blízkosť k Anglicku vám umožní aj dalšie možnosti pre cestovanie a objavovanie.


Dovolenka Francúzsko Calais


Francúzsko je známe svojou romantikou, historickým odkazom a najlepším vínom, ktoré možno nájsť na svete. Ak plánujete dovolenku, Francúzsko by nemalo chýbať na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. Jedným z miest na severe Francúzska, ktoré by ste určite mali vidieť, je mesto Calais.

Calais je malé prímorské mesto, ktoré sa nachádza na francúzskom pobreží a je vzdialené len 35 kilometrov od Británie. Mesto bolo v minulosti strategickým bodom na ochranu francúzskej krajiny pred útokom z Británie a je preto známe svojou historickou hodnotou. Calais bol tiež významný pre námornú prepravu tovarov a toto miesto sa stalo významnou obchodnou bránou medzi Francúzskom a Britániou.

Mesto má množstvo atrakcií, ktoré môžete navštíviť. Jednou z najznámejších je Cap Blanc Nez. Toto miesto ponúka krásne výhľady na pobrežie a je ideálne pre turistov, ktorí hľadajú tie najlepšie fotografické príležitosti. Okrem toho je toto miesto ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyjsť na prechádzku a užívať si čerstvý vzduch.

Po prechádzke si môžete vychutnať tie najlepšie francúzske jedlá, ktoré sú v Calais k dispozícii. Francúzska kuchyňa je známa svojimi chutnými dezertmi a úžasnými syrmi. Skúste si teda na miestach ako La Tour du Lait, Le Bistrot de la Plage alebo Chez Jules objednať niektoré z najlepších jedál, ktoré francúzska kuchyňa ponúka.

Calais má tiež množstvo obchodov, ktoré ponúkajú rôzne atrakcie pre nákupy. Môžete tu nájsť obchody so suvenírmi, ktoré ponúkajú rôzne predmety, svoje oblečenie počas pobytu si môžete nákupom doplniť v obchodoch ako Auchan, Carrefour alebo Decathlon, alebo navštíviť aleinté obchody ako La Cité Europe alebo le Grand Large.

Ak máte radi históriu a kultúru, v Calais nájdete množstvo múzeí a historických pamiatok, ktoré môžete navštíviť. Medzi tie najzaujímavejšie patria Calais Lace Museum, kde si môžete prezrieť krajky, ktoré sú známe v celom svete, alebo Calais Fine Arts Museum, ktoré ponúka obrazy a sochárstvo od popredných francúzskych umelcov.

Ak si chcete užiť dovolenku na plnom pohárikove, potom Calais je miesto pre vás. Ide o malé mesto, ktoré vám ponúka krásne prírodné scenérie a možnosť užívať si francúzsku kuchyňu a nakupy. Pokiaľ máte radi históriu a kultúru, v Calais nájdete množstvo múzeí a historických pamiatok. Preto, ak plánujete dovolenku, neváhajte a vyberte si Calais ako miesto, ktoré určite musíte navštíviť.


Počasie Francúzsko Calais


Francúzsko Calais je malé mesto ležiace na severovýchode Francúzska blízko hraníc s Belgickom. Jeho poloha pri pobreží Lamanšského prielivu ho robí jedným z dôležitých prístavov v tejto oblasti. Calais má oceánske podnebie so miernymi zimami a chladnými letami.

V zime, od decembra do februára, teploty v Calais sa pohybujú okolo 5 °C a môžu klesnúť až na 0 °C. Snehové pokrývky v meste sú zriedkavé, ale môžu sa vyskytnúť párkrát počas zimy. Zväčša je zima vlhká a veterno. Mrázne vetry, ktoré fúkajú z ľadových vôd severného Atlantiku, však môžu zvýšiť vnímanú teplotu až o niekoľko stupňov.

Jar, ktorá trvá od marca do mája, je v Calais trochu menej chladná a teploty sa pohybujú medzi 8 a 15 °C. Na konci jari sa môže teplota zvýšiť až na 20 °C, čo umožňuje príjemné prechádzky po meste a návštevu blízkych pláží.

Leto, ktoré trvá od júna do augusta, je v Calais miernym letným obdobím. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 17 a 22 °C, ale môžu dosiahnuť až do 25 °C. Dážď je bežný, ale najčastejšie sú to len krátke prehánky. Ležiace pri pobreží a obklopené morom, Calais ponúka možnosť osvieženia voda, keďže teplota vody Lamanšského prielivu dosahuje približne 16 °C.

Jeseň, ktorá trvá od septembra do novembra, je v Calais opäť chladnejším obdobím. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 15 °C a pravidelné dažde sú častým javom. Jeseň je tiež obdobím, keď môžu byť výraznejšie búrky s občasnými silnými vetrami.

Celkovo je počasie v Calais veľmi promenlivé a je dobré mať so sebou vhodné oblečenie pre všetky ročné obdobia. Prichystajte si teplejšie vrstvy na chladnejšie dni a vždy nezabudnite na ochranu pred dažďom. Aj keď počasie môže byť niekedy nepredvídateľné, prechádzka po krásnych plážach Calais je vždy vítanou činnosťou, nech je počasie akékoľvek.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Calais


1. Aké je hlavné mesto Francúzska?
Odpoveď: Hlavným mestom Francúzska je Paríž.

2. Kde sa nachádza Calais?
Odpoveď: Calais sa nachádza na severovýchode Francúzska pri pobreží La Manche.

3. Aké je klimatické podnebie v Calais?
Odpoveď: Calais má oceánske podnebie s miernymi zimami a chladnými letami.

4. Aká je hlavná pamiatka v Calais?
Odpoveď: Hlavnou pamiatkou v Calais je Calaisský maják (Phare de Calais).

5. Čo sa nachádza v blízkosti Calais?
Odpoveď: V blízkosti Calais sa nachádza napríklad Národný prírodný park Caps et Marais d'Opale a mesto Boulogne-sur-Mer.

6. Aká je populácia v Calais?
Odpoveď: Podľa odhadov z roku 2021 má Calais približne 72 000 obyvateľov.

7. Ako sa dostanem z Paríža do Calais?
Odpoveď: Z Paríža do Calais sa dá dostať vlakom, autobusom alebo autom.

8. Aké sú typické jedlá v Calais?
Odpoveď: Medzi typické jedlá v Calais patria morské plody, ako napríklad mušle a ústredná francúzska kuchyňa.

9. Môžem sa prejsť po pláži v Calais?
Odpoveď: Áno, v Calais sa nachádzajú rozsiahle pláže, na ktorých sa môžete prechádzať a relaxovať.

10. Aký je hlavný priemysel v Calais?
Odpoveď: Hlavným priemyslom v Calais je lodná doprava a obchod, vzhľadom na jeho strategickú polohu pri pobreží.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky