Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Helsinki


1. Ako sa volá hlavné mesto Fínska?
- Hlavné mesto Fínska sa volá Helsinki.

2. Kde sa nachádza Helsinki?
- Helsinki sa nachádza na juhu Fínska, pri Baltickom mori.

3. Aký je počet obyvateľov Helsínok?
- Podľa odhadov má Helsinki približne 650 000 obyvateľov.

4. Aký je priemerne ročný počet slnečných hodín v Helsínkach?
- V Helsínkach je priemerne približne 1 700 slnečných hodín za rok.

5. Aké zaujímavé pamiatky možno vidieť v Helsínkach?
- V Helsínkach môžete navštíviť napríklad Katedrálu v Helsinkách (Helsinská katedrála), Helsinské vládne budovy, pamätník Sibéliusovi, alebo prejsť sa luxusnou promenádou Esplanade.

6. Aké sú typické tradičné jedlá v fínskej kuchyni?
- V fínskej kuchyni sú typické jedlá, ako napríklad rýbne špeciality (sled, losos), hydina (kačica, sliepka), slanina, zemiaky, alebo tradičné fínske pečivo ako pulla (sladké bochá), alebo ruisleipä (ražný chlieb).

7. Ako je počasie v Helsínkach?
- V Helsínkach je vlhké kontinentálne podnebie s miernymi letami a studenými zimami. Letné teploty dosahujú priemerne 20-25 °C, zimy sú studené s priemerom teploty okolo -5 °C.

8. Aké sú hlavné dopravné prostriedky v Helsínkach?
- Hlavné dopravné prostriedky v Helsínkach sú verejná doprava (metro, autobusy, električky), bicykle (Helsinki má rozsiahlu cyklistickú infraštruktúru) a samozrejme, peší chodci.

9. Kedy sa slávi v Fínsku narodeninová oslava?
- V Fínsku sa slávi narodeninová oslava vo výročný deň narodenín každého jednotlivca.

10. Ako sa hovorí "ďakujem" po fínsky?
- "Ďakujem" sa po fínsky hovorí "Kiitos".


Ubytovanie Fínsko Helsinki


Ak hľadáte miesto na ubytovanie vo Fínsku, Helsinki je ideálnou voľbou. Helsinki je hlavné mesto Fínska a jedno z najrušnejších miest v krajine. Toto mesto ponúka širokú škálu rôznych možností na ubytovanie – od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely.

Luxusné hotely

V Helsinki sa nachádza množstvo luxusných hotelov, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a zariadenia. Medzi najpopulárnejšie hotely v meste patrí Hotel Kämp. Tento luxusný hotel sa nachádza priamo v centre Helsinki a ponúka skvelé zariadenia, ako je napríklad spa a wellness centrum, kúpeľne so saunou, kaviareň a reštauráciu. Ďalším populárnym hotelom je Hotel Haven. Tento hotel ponúka útulné a elegantné zariadenie, ako aj skvelú polohu v centre mesta. Tento hotel sa tiež vyznačuje vynikajúcou reštauráciou, kde si môžete vychutnať tradičné fínske jedlá.

Cenovo dostupné hotely

Ak hľadáte cenovo dostupnejšiu možnosť, Helsinki má pre vás mnoho hosteľov a lacných hotelov. Jednou z najpopulárnejších možností na ubytovanie je Hostel Erottajanpuisto. Tento hostel sa nachádza blízko centra mesta a ponúka jednoduché a útulné zariadenie s bezplatným Wi-Fi pripojením a spoločenskou miestnosťou. Ďalšími cenovo dostupnými možnosťami sú napríklad Hotel Finn a Forenom Hostel Helsinki Kruununhaka. Tieto hotely sa nachádzajú v pohodlnej polohe v centre mesta a ponúkajú jednoduché a útulné zariadenie.

Airbnb

Poslednou možnosťou na ubytovanie vo Fínsku, Helsinki môže byť Airbnb. Na stránke Airbnb nájdete mnoho útulných bytov a izieb, ktoré majú byť v reálnom svete lepšie, ako by ste mohli očakávať z fotografií. Airbnb môže byť skvelou možnosťou, ak hľadáte jedinečné zariadenie alebo chcete zažiť fínsku kultúru z prvej ruky.

Voľba ubytovania v Helsinkách závisí od vašich potrieb a preferencií. Nech už vyberiete ktorúkoľvek z vyššie uvedených možností, určite si užijete krásy hlavného mesta Fínska.


Dovolenka Fínsko Helsinki


Dovolenka v Fínsku môže byť úžasným zážitkom pre každého, kto túži po pokoji, prírode a kultúrnych zážitkoch. Hlavné mesto Fínska, Helsinki, je skvelým miestom na začatie zoznamovania s touto krajinou.

Helsinki sa nachádza na juhovýchode Fínska a je obklopené vodou. Štýlová architektúra mesta môže byť vidieť všade a známa katedrála Helsinského Dómu a budova parlamentu sú určite nevynechateľné miesta, ktoré musíte navštíviť. Veľkou atrakciou pre turistov je Torgová hala, kde nájdete množstvo trhov a stánkov s miestnymi potravinami a suvenírmi.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Helsinki ponúka nespočetné množstvo parkov, lesov a pláží. Ranné prechádzky okolo jazera Töölö a návštevy prekrásneho Kiasma moderného múzea sú zážitky, ktoré vám na dlhú dobu zostanú v pamäti. Ak sa chcete z dôvodu relaxu potápať, Uunisaari a Seurasaari sú ideálnymi miestami, kde môžete stráviť pár hodín oddychu a posledné slnečné lúče.

Kultúrni nadšenci sa iste stanú fanúšikmi opery a baletu v Národnom divadle a návšteva Fínskeho múzea prírody s jeho bohatými zdrojmi informácií o fínskej prírode určite stojí za to.

Jedlo v Helsinkách je tiež obrovským zážitkom. Tradičné jedlá, ako napríklad karjalanpaisti alebo riista (jelenina), sú omamné a musíte ich skúsiť. Talianska, grécka a ázijská kuchyňa sú tiež zastúpené a ponúkajú širokú škálu možností.

Celkovo bol náš pobyt v Helsinkách veľmi príjemný a zábavný. Odchoďte s prístupom s otvorenými očami, obdivujte každý kúsok tohto mesta a nezabudnite si zobrať domov kúsok fínskej kultúry. Uvidíte, že návrat sem v budúcnosti bude istým plánom.


Počasie Fínsko Helsinki


Fínsko, krajina na severe Európy, je známa svojou charakteristickou prírodou a extrémnym počasím. Najväčším mestom a hlavným mestom štátu je Helsinki, ktorého počasie je významným faktorom pre miestnych obyvateľov a turistov.

Helsinky sa nachádzajú v severnej časti Fínska a vďaka prítomnosti Baltského mora majú miernejší podnebný systém v porovnaní s ostatnými oblasťami krajiny. Napriek tomu môžu byť zimy v Helsinkách veľmi chladné a dlhé, s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo -20°C. Sneženie je bežné a vytvára prekrásnu scenériu.

Letá v Helsinkách sú krátke a chladné, s teplotami, ktoré sa zriedka dostanú nad 20°C, alebo len blízko tejto hodnote. Pravidelné zrážky sú bežné počas celého roka, najmä v lete.

Jesenné obdobie, presne ako vo väčšine severných regiónov, je krátke a existuje veľká šanca, že sa počasie rýchlo ochladí. Október prechádza do novembra so znížením teplôt a známkami prvých snehových zrážok.

Helsinky sú známe aj svojimi silnými vetrami, ktoré môžu byť pomerne nepríjemné, najmä v zime. Pri návšteve Helsínk si určite vezmite vhodné oblečenie, vrátane teplých bundičiek, šálok a čiapok.

Miesto, ktoré nemožno opomenúť, keď ide o počasie v Helsinkách, je zimná tma. Vzhľadom k svojej polohe na severe treba v zime ráno vstať a ísť do práce v úplnej tme a západ slnka sa stáva takmer neviditeľným. Na druhú stranu, v lete môžete zažiť tzv. "bielu noc", keď slnko nezapadá a celá noc je osvetlená.

Helsinki je však bez ohľadu na poveternostné podmienky krásne mesto s veľkým množstvom pamiatok, krásnej architektúry a príjemnou atmosférou. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť Helsinky v lete alebo v zime, nájdete tu množstvo aktivít a obdivovania hodných miest.

Pri plánovaní návštevy Helsínk je však dôležité sledovať predpovede počasia a zabezpečiť si vhodné oblečenie a vybavenie. Takže nezabudnite na bundy a šály v zime a na prostejšie oblečenie a slnečné okuliare v lete.

Počasie v Helsinkách je charakteristické svojou rôznorodosťou a schopnosťou rýchlo sa meniť. Bez ohľadu na sezónu však nechýba kúzlo a šarm tohto fínskeho hlavného mesta.


Letenka Fínsko Helsinki


Fínsko, s jeho jazierami, lesovými porastmi a krásnou prírodou, je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v Európe. Jeho hlavné mesto Helsinki je jedným z najdôležitejších uzlových bodov pre cestovanie do tejto krajiny. Ak uvažujete o návšteve Fínska, letenka do Helsínk je prvým krokom, aby ste sa dostali na vašu cestu.

Helsinki je jedným z najsevernejších hlavných miest sveta, nachádzajúcim sa na brehu Fínskeho zálivu v Baltskom mori. Mesto je známe pre svoju architektúru z obdobia secesie a modernizmu, ktoré sa miešajú s tradičnými fínskymi drevenými domčekmi. Po prílete na medzinárodné letisko v Helsinkách je možné využiť rôzne spôsoby dopravy do mesta ako taxíky, autobusy alebo vlaky, kým sa rozhodnete preskúmať všetky jeho zaujímavosti.

Jedným z najobľúbenejších miest na návštevu je Katedrála v Helsinkách, známa aj ako "betský aktovka". Tento ikonický kostol je jedným zo symbolov mesta a dominuje panoráme Helsínk skôr, ako sa doň dostanete. Pre milovníkov histórie je tu aj Suomenlinna - pevnosť postavená na malých ostrovoch v Baltskom mori, zahrňujúca múzeá a pekné výhľady na mesto.

Helsinki je tiež centrom umenia a kultúry, ktorého najzaujímavejšou atrakciou je Fínske národné múzeum. Múzeum ponúka prehľad o histórii Fínska od praveku až po súčasnú dobu. Okrem toho tu nájdete aj mnoho galérií a divadiel, ktoré ponúkajú pestrosť umeleckých predstavení a výstav.

Po prehliadke mesta môžete využiť aj jeho morskú polohu a vydať sa na vyhliadkovú plavbu po okolitých ostrovoch alebo sa vybrať na rybárčenie v blízkosti. V lete nezabudnite navštíviť aj známe heslinské pláže, ako je Hietaniemi, kde si môžete vychutnať príjemné osvieženie a pekný výhľad na Fínsky záliv.

Heslink je tiež skvelým odrazovým mostíkom pre objavovanie zvyšku Fínska. Môžete si prenajať auto alebo sa využiť vlakovú sieť, ktorá vás zavedie do rôznych krásnych destinácií v krajine. Napríklad môžete navštíviť Rovaniemi, kde sa nachádza dedinka deda Mráza, alebo sa vydať do nekonečných lesov a jazier Laponska.

Ak hľadáte európsku destináciu, ktorá je o niečo menej obľúbená a stále ponúka skvosty prírody a kultúry, neváhajte zavolať cestovnej kancelárii a rezervovať letenku do Heslink. Zaručujeme vám, že nebudete ľutovať. Fínsko so svojou bohatou históriou, jedinečnou prírodou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov vás vždy poteší a nadchne.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky