Dovolenka Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Dovolenka na Filipínach v provincii Palawan je určite jednou z najkrajších a nezabudnuteľných skúseností, ktoré si môžete zažiť v Ázii. Príroda, kultúra, jedinečná fauna a flóra, ohromné pláže a krásne lagúny – to všetko vás čaká na tejto exotické dovolenke.

Provincia Palawan sa skladá z troch hlavných miest – El Nido, Coron a Puerto Princesa. Každá z týchto oblastí má svoje osobitosti a iné scény. El Nido je obľúbeným turistickým centrom, ktoré čerpá svoj neopakovateľný charakter z krásnych pobreží, odľahlých ostrovov a jazier. Práve tu môžete zažiť unikátnu atmosféru ostrova Bali, alebo Thajska. Tam môžete nájsť skryté pláže, prejsť sa po brehu na lodi alebo vyskúšať morské dobrodružstvá.

Coron je známy svojimi podvodnými úžinami a lagunami. Turisti môžu plávať, šnorchlovať alebo ponoriť sa do hlbín podvodných ostrovov a revíroch. Táto oblast je tiež známa výskytom záhadných vrakov lodí a bohatého podmorského života.

Puerto Princesa je najväčším mestom v Palawan a je výborným východiskom pre návštevu národného parku, kde sa nachádza jedna z "7 divov sveta" – podzemná rieka Sabang. Taktiež, je miestom kde môžete navštíviť palác „Lolo Dadong's" – kde sa nachádza dielo svetoznámej ajalajskej umelkyne a dnes aj Svetoznámej umelkyne ako je Juvenal Sansó.

V Palawane môžete tiež navštíviť maľovanie skál, ktoré zatiaľ nebolo pozmenené čiže sa tam udržiava intaktnosť. Tiež sa môžete stať členom palawanského kmeňa a navštíviť ich obce a stretnúť sa s miestnymi ľuďmi.

Nielenže je toto miesto rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov, ale je to tiež miesto pre odpočinok. Niektoré z pláží na Palawan majú belasý piesok a pokojnú modrú vodu, a to len podtrhuje krásu tejto oblasti.

Celkovo povedané, provincie Palawan je miesto, kam by ste mali ísť, ak hľadáte pokoj, dobrodružstvo a romantiku. Navštívením tohto úžasného miesta si oddýchnete od civilizácie a zároveň objavíte skutočnú krásu Filipín.


Ubytovanie Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Vitajte na Filipínach, v únimoostroví Palawan, ktoré patrí medzi jedno z najžiadanejších turistických miest na svete. Táto nádherná lokalita ponúka 3 nezameniteľné miesta: El Nido, Coron a Puerto Princesa. Každé miesto má svoje vlastné jedinečné kúzlo a určite stojí za návštevu. V nasledujúcom článku Vám predstavíme ubytovanie v každom z miest.

El Nido:
El Nido je známy svojimi biele plážami, jasnými modrými vodami a krištáľovými jaskyňami. Ak hľadáte umbrovito umiestnenú vilu alebo bungalov, určite nájdete čo hľadáte. V blízkosti pláží sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení. V blízkosti lagúny môžete nájsť stredné a luxusné hotely, ktoré Vám umožnia stráviť túto neopakovateľnú dovolenku v jednom z najkrajších miest na Filipínach.

Coron:
Coron, bohaté na uspokojenie všetkých vášní, je určite miestom, ktoré musíte navštíviť. K dispozícii sú rôzne typy ubytovania - od budget ubytovania po hotely na pláži. Sú tam aj privátne vilky alebo bungalovy. Ak hľadáte lacné a kvalitné ubytovanie, môžete si vybrať z hostelu, ktoré sú omnoho lacnejšie ako hotely.

Puerto Princesa:
Puerto Princesa, hlavné mesto Palawanu, je známy svojimi veľrybnými plážami a krásnymi prírodnými parkami. To je určite miesto, kde sa môžete cítiť maximálne komfortne, pretože na tomto mieste je k dispozícii množstvo hotelov a rezortov. Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, ponúka Puerto Princesa množstvo 5* hotelov, z ktorých mnohé sú súčasťou renomovaných reťazcov.

Ukraine Vám ponúka nezabudnuteľnú dovolenku, preto neváhajte a vyberte si jedno z miest, ktoré Vám pripadá najlepšie. Zažite krásne pláže, úchvatné scenérie a nevšedné zážitky pri každom kroku. Nie ste si istí, kde nájsť ubytovanie? Využite príležitosti a rezervujte si ubytovanie priamo na stránke performanta alebo tretej strany a ušetrite peniaze.


Letenka Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Letenka na Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa) je v poslednom čase čoraz častejšou voľbou turistov. Preslávila sa najmä vďaka krásnym plážam, úchvatnej prírode, ale aj dostupnej cenovej hladine.

El Nido

Keď sa hovorí o Palawane, nemožno zabudnúť na El Nido. Tento skutočný klenot sa môže stať miestom, po ktorom budete túžiť ešte dlho po tom, čo odtiaľ odletíte.

El Nido si uchováva kúzlo divočiny a je obľúbeným miestom medzi dovolenkármi. Jeho pláže sú jedny z najkrásnejších na svete a všetky majú jedinečný charakter.

El Nido je tiež jedným z najlepších miest na svete pre potápanie. Čisté a jasné vody poskytujú nádherný pohľad na koralové útesy a mnoho druhov rýb.

Coron

Mesto Coron je známe najmä pre svoje úžasné potápačské miesta. Patria medzi ne rozbitiny válečných lodí z druhej svetovej vojny. Hlboké krátery, ktoré vznikli po zrážkach, rovnako ako vynikajúca viditeľnosť pod vodou robia z tohto miesta ideálne miesto pre potápanie a objavovanie koralových útesov.

Okrem potápania si môžete v Coron viazať turistickú obuv a vyraziť na neďaleké vrchy, odkiaľ môžete vidieť celé mesto.

Puerto Princesa

Zatiaľ čo El Nido a Coron sa čoraz častejšie stávajú medzi turistami obľúbenými destináciami, Puerto Princesa ponúka miesto na oddych a odpočinok. Je skutočným rajom pre milovníkov prírody, ponúka totiž niekoľko nezabudnuteľných zážitkov v okolí.

Medzi najpopulárnejšie aktivity v Puerto Princesa patria prehliadky známych jaskýň a rýbích farmách, kde môžete skúsiť rôzne druhy miestnych špecialít.

Nezabudnite si užiť juhu Palawanu

Palawan je bezpochyby jednou z najkrásnejších destinácií na svete, a je to miesto, kde si môžete vychutnať dokonalé kombinácie prírody, kultury a histórie. Preto by letenka na Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa) mala byť na zozname každého milovníka exotiky a zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Filipín, konkrétne ostrova Palawan a jeho hlavných turistických miest El Nido, Coron a Puerto Princesa:

1. Ako sa dostanem do Palawanu?
- Najpopulárnejší spôsob je cestovať letecky a pristáť na medzinárodnom letisku v Puerto Princesa, ktorého lety sú spojené s mnohými inými filipínskymi mestami. Môžete tiež využiť loďovú dopravu z Manily do Coronu alebo El Nido.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Palawanu?
- Najlepší čas je od novembra do mája, počas suchého obdobia, keď teplota je príjemná a je nižšia pravdepodobnosť dažďov. Ak vás nevadí slabočasové pršanie, môžete prísť aj počas letných mesiacov.

3. Ako sa dostanem z Puerto Princesa do El Nido a Coronu?
- Z Puerto Princesa môžete do El Nido a Coronu cestovať autobusom, vanom alebo súkromným autom. Cesta do El Nido trvá asi 6 hodín a do Coronu trvá asi 8-9 hodín.

4. Aké sú najpopulárnejšie aktivity v El Nido?
- Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí ostrovy-skúmanie, potápanie, šnorchlovanie, jazda na kajaku a prechádzky po plážach a ostrovoch ako napríklad Nacpan Beach, Las Cabanas Beach a Secret Lagoon.

5. Aké sú najlepšie miesta na šnorchlovanie a potápanie v Coronu?
- Niektoré z najlepších miest na šnorchlovanie a potápanie v Coronu sú Barracuda Lake, Twin Lagoon, Siete Pecados a Coral Garden. Tieto miesta ponúkajú úchvatné podvodné scenérie a bohatú faunu a flóru.

6. Čo môžem vidieť v Puerto Princesa okrem známej podzemnej rieky?
- Okrem známej podzemnej rieky sa v Puerto Princesa nachádza aj Butterfly Garden, kde môžete vidieť rôzne druhy motýľov, a Baker's Hill, známy pekársky komplex s nádhernými záhradami a výhľadmi na mesto.

Toto je len pár otázok a odpovedí. Pri plánovaní svojej cesty sa odporúča dôkladne vyhľadať viac informácií a poradiť sa s miestnymi cestovnými agentúrami, aby ste mali najaktuálnejšie informácie a plán cesty.


Počasie Filipíny Palawan (vrátane El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny Palawan je ostrov, ktorý sa môže pochváliť svojou bohatou prírodou a nádhernými plážami. Ak sa chystáte na Palawan, je pre vás dôležité vedieť, aké počasie môžete očakávať.

Palawan má tropické podnebie s monzúnovými vplyvmi, ktoré ovplyvňujú oblasť v priebehu roka. Hlavné sezóny sú suchá a mokrá sezóna.

Suchá sezóna sa na Palawan dostavuje od novembra do mája. Počas tejto doby môžete očakávať suché a teplé počasie s teplotou okolo 30°C. Táto sezóna je najlepšou dobu na návštevu Palawanu, pretože si môžete užívať jasné a slnečné dni, kedy budete môcť navštíviť miestne pláže a týmto spôsobom objavovať krásy ostrova. Väčšina turistov sa rozhodne navštíviť Palawan práve v období sucha.

Mokrá sezóna nastáva na Palawan v priebehu letných mesiacov, od júna do októbra. Počas tejto doby sa očakáva veľa zrážok, ktoré môžu trvať dlhšie obdobie. Počas mokrej sezóny sa teplota dostáva od 25°C až do 29°C. Aj keď väčšina ľudí uprednostňuje suchú sezónu, mokrá sezóna môže priniesť niektoré výhody, ako napríklad nižšie ceny hotelov a menej turistov.

Ak plánujete cestu do Palawanu, odporúča sa sledovať počasie v konkrétnych oblastiach ostrova, ako sú El Nido, Coron a Puerto Princesa. V týchto oblastiach môžete očakávať podobné počasie ako celkový Palawan, ale s niektorými rozdielmi. El Nido a Coron sa nachádzajú na západnom pobreží ostrova a preto sú ovplyvnené monzúnmi, ktoré prinášajú veľké množstvá zrážok počas obdobia mokrej sezóny. Puerto Princesa sa na druhej strane nachádza bližšie k južnému cípu a preto môžete očakávať menej zrážok počas obdobia mokrej sezóny.

Všeobecne možno povedať, že Palawan je navštevovaný preto, aby sa zrelaxovalo na krásnych plážach a objavovali sa rôzne vodné aktivity. Hlavný faktor, ktorý ovplyvňuje toto obdobie naplno, však určite závisí od počasia. V lete môžete očakávať viac turistov a vyššie ceny v hoteloch. Počas obdobia dažďov nájdete na Palawan menej turistov, ale aj veľa deštivých dní.

Je dôležité mať na pamäti, že počasie je nevyhnutné pri plánovaní cesty na Palawan. Ak sa plánuje plávať a slnenie, najlepšou dobou pre návštevu sú mesiace na jar a v lete. Ak sa chcete vyhnúť turistickým húfom a máte radi daždivé dni, mimo sezóny bude pre vás určite vhodným obdobím. Každopádne, môžete cestovať kedykoľvek, keď vám to vyhovuje, ale počasie na Palawan nechajte prevziať a byť na to pripravení.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky