Dovolenka Etiópia Lake Awasa


Etiópia je africkou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom mnohé zaujímavé miesta, kultúru a úchvatnú prírodu, nazývanú "Africký zážitok". Ak hľadáte nezvyčajné miesta na dovolenku, môže byť Lake Awasa jedným z tých správnych pre vás. Jedná sa o jazero, ktoré sa nachádza na juhu krajiny v regióne Sidama. Pozrime sa, čím dokáže Lake Awasa prekvapiť.

Jazero Awasa má rozlohu asi 160 km², je dlhé takmer 20 km a má maximálnu hĺbku 9,8 metrov. Okolie jazera je obklopené horami a hustými trávnatými plánami. Voda jazera je plná rýb, ktoré poskytujú tradičný potravný zdroj pre miestny obyvateľov.

Pre turistov je túlavanie po okolí jazera nezabudnuteľným zážitkom. Návštevníci si môžu pozrieť množstvo zvierat, akými sú napríklad krokodíly, opice a vtáky. Okolie jazera ponúka fantastické možnosti na rybolov, preto môžete tiež využiť tento čas pre pecenie rýb na brehu jazera.

Ak chcete ochutnať regionálne jedlo, môžete navštíviť miestne trhy, kde sa predávajú čerstvé ovocie, zelenina a miestne delikatesy. Medzi najobľúbenejšie jedlá patrí cibuľa, chilli a éču – tradičný domáci chlieb z pšenice a kukurice.

Zaujímavou atrakciou jazera Awasa sú aj jazerné hipopotami, ktoré sú pomerne zvyknuté na turistov a môžete ich pozorovať na lodičkách. Keď sa budete na jazere plaviť, môžete dokonca čuť typický zvuk hipopotama, ktorý pripomína požiarny alarm.

Okolie jazera je plné odľahlých dediniek a zaujímavých miest s kultúrnym významom. Najväčšmi odporúčame potulky po miestnych dedinách, kde si môžete pozrieť životny štýl miestneho obyvateľstva. Budete mať možnosť vidieť typické "tukúly" (tradičné chatrče), mnoho miestnych remesiel a aj domáci spôsob zberu kávy.

V každom prípade je Lake Awasa ideálna destinácia pre každého, kto chce zažiť prírodné a kultúrne zážitky Afriky. Ak sa chystáte na dovolenku, neváhajte a navštívte toto krásne miesto, ktoré vám ponúka jedinečnú príležitosť priblížiť sa ku kultúre a prírodnému dianiu Etiópie.


Letenka Etiópia Lake Awasa


Lake Awasa je jedno z najkrajších jazier v Etiópii a populárna turistická destinácia kvôli svojej nádherej prírode a bohatým ekosystémom. Vďaka letenke do Etiópie môžu cestovatelia objaviť tento poklad afrického kontinentu.

Etiópia, krajina východnej Afriky, je známa svojou rozmanitou prírodou a bohatým kultúrnym dedičstvom. A Lake Awasa, nachádzajúce sa v južnej časti krajiny, je jedným z najväčších a najkrajších jazier v regióne.

Letenka do Etiópie je vstupenkou do tejto malebnej oblasti, kde cestovatelia zažijú fascinujúce zážitky. Na jazere Awasa sa nachádzajú mnohé pláže a letoviská, kde môžete relaxovať a užívať si pohľad na pokojnú hladinu vody. Turisti majú tiež možnosť vyskúšať rôzne vodné športy, ako je napríklad plachtenie na kajaku alebo pádlovanie.

Okrem týchto aktivít ponúka Lake Awasa aj ďalšie zaujímavosti. Jednou z nich je návšteva Národného parku Awasa, ktorý sa nachádza na jeho severnom brehu. Tento park je domovom mnohých druhov zvierat vrátane paviánov, antilop, krokodílov a mnohých vtákoch, vrátane slávnej flamingo. Prechádzka po parku je nezabudnuteľným zážitkom a umožňuje vám objaviť viac z tejto bohatej fauny.

V blízkosti jazera sa tiež nachádza malé mestečko Awasa, ktoré stojí za návštevu. Toto mestečko je známe svojimi farbenými trhmi, kde si môžete kúpiť tradičné hand made produkty a poobedovať v malých reštauráciách, kde je obľúbenou pochúťkou ryba z jazera.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Lake Awasa je správnou voľbou. Okrem jazera a jeho okolia je v tejto oblasti veľké množstvo pozoruhodných miest, ako sú horúce pramene, ktoré sú známe pre svoje liečivé vlastnosti. Vek starých prírodných kameňov sú tiež dôležitým bodom záujmu pre turistov, ktorí hľadajú kultúrne skvosty.

Spoločnosť Ethiopian Airlines ponúka letenky do Etiópie, čo je najvhodnejší spôsob, ako sa dostať do tejto krajiny a preskúmať jednu z jej najkrajších prírodných oblastí - Lake Awasa. Cestovanie do Etiópie vás zavedie do srdca afrického kontinentu a Lake Awasa vám poskytne nezabudnuteľné dobrodružstvo v nádhernom prostredí.


Ubytovanie Etiópia Lake Awasa


Lake Awasa je jedným z najkrajších a najpopulárnejších jazier v Etiópii. Nachádza sa v regióne Great Rift Valley, ktorý je známy svojou úchvatnou prírodou a bohatým biologickým diverzitou. Jazero leží asi 275 km južne od hlavného mesta Addis Abeba a je jedným z najdostupnejších destinácií pre turistov.

Ubytovanie v tejto oblasti ponúka širokú škálu možností pre rôzne typy cestovateľov. Od jednoduchých kempov a chatiek až po luxusné rezorty, návštevníci majú veľký výber.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a zážitok z prírody, je možnosť stanovania priamo na brehu jazera. Existuje niekoľko kempov, ktoré majú rôzne vybavenie a poskytujú možnosť prespať si pod hviezdami. Táto možnosť je najlepšia pre tých, ktorí majú radi jednoduché životné podmienky a chcú sa priblížiť k miestnej prírode.

Pre tých, ktorí preferujú pohodlie a luxus, je k dispozícii niekoľko luxusných rezortov a hotelov v okolí jazera. Tieto ubytovacie zariadenia sú plne vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú širokú škálu služieb vrátane reštaurácií, bazénov, fitnes centier a wellness centier. Títo hostia majú všetko potrebné pre relaxáciu a oddych po dni strávenom objavovaním jazera a jeho okolia.

Jazero Awasa je známe svojimi nádhernými plážami, ktoré sú ideálne pre oddych a relaxáciu. Niektoré hotely a rezorty majú súkromné pláže, kde hostia môžu relaxovať a kúpať sa v čistých vodách jazera. Okolie jazera je tiež vhodné pre rôzne vodné športy, ako sú napríklad windsurfing alebo kajakovanie.

Okrem krásy jazera Awasa ponúka aj bohatú faunu a flóru. Je domovom množstva vtákov a iných zvierat, ktoré žijú v blízkosti jazera. Pre milovníkov prírody je to skvelé miesto na pozorovanie vtákov a iných divokých zvierat. Mnohé hotely a rezorty organizujú výlety a exkurzie, aby umožnili hostom zažiť tu túto úžasnú prírodnú krásu.

Lake Awasa a jeho okolie ponúkajú niečo pre každého. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete stanovať na brehu jazera alebo si užiť luxusné ubytovanie v jednom z rezortov, budete mať možnosť objaviť krásy prírody, relaxovať na pláži a zažiť bohatú kultúru Etiópie. Ak plánujete cestu do Etiópie, nezabudnite vziať do úvahy ubytovanie v regióne Lake Awasa.


Počasie Etiópia Lake Awasa


Etiópia je krajina východnej Afriky, ktorá bola známa najmä pre svoje suché a horúce podnebie. Avšak mnoho ľudí netuší, že krajina Etiópia má tiež regióny s vlhkejším podnebím a jedným z nich je aj oblasť okolo jazera Awasa.

Jazero Awasa sa nachádza v regióne Southern Nations, Nationalities, and Peoples' Region vo výške 1 708 metrov nad morom. Táto oblasť je prevažne hornatá, čo ju robí nepredvídateľnou a zaujímavou z hľadiska počasia.

V tomto regióne sú dva hlavné ročné obdobia - suché obdobie a dažďové obdobie. Suché obdobie sa nachádza medzi novemberom a májom a je to obdobie, kedy v oblasti veľmi zriedkavo prší. Táto doba roka je charakteristická pre vyššie teploty, kedy denné teploty dosahujú maximálne 30 až 35 stupňov Celzia, s nočnými teplotami od 15 do 20 stupňov Celzia.

S druhou časťou roka, dažďovým obdobím, sa môžeme stretnúť v období od júna do októbra. Je to obdobie, kedy sa tu vyskytujú silné dažde a buriny rýchlo rastú. Priemerné teploty sa počas dažďového obdobia pohybujú od 20 do 25 stupňov Celzia.

Ak chcete navštíviť jazero Awasa, najlepší čas na návštevu je v období dažďových mesiacov, keď zachytíte krásne scenérie zfarebnené zeleňou rastlín. Okrem toho sa v dažďovom období vyskytujú aj migrácie vtákov, ktoré žijú v tejto oblasti.

V oblasti jazera Awasa sa vyskytujú aj silné veterné podnebia, ktoré môžu byť nepríjemné pre turistov. Pri návšteve oblasti je teda dobré si zabezpečiť vhodné oblečenie a ochranu pred slnkom.

Celkovo však jazero Awasa a jeho okolie predstavujú unikátne a fascinujúce regióny s ojedinelým počasím, ktoré je vhodné pre turistov, ktorí sa chcú skutočne ponoriť do prírodných krás a nepoznaných flór a fauny.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Lake Awasa


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Etiópie a jazera Awasa môžu obsahovať nasledujúce:

1. Kde sa nachádza jazero Awasa v Etiópii?
Jazero Awasa sa nachádza v južnej Etiópii, v blízkosti mesta Awasa.

2. Ako veľké je jazero Awasa?
Jazero Awasa má rozlohu približne 129 km².

3. Je jazero Awasa populárne medzi turistami?
Áno, jazero Awasa je populárnou destináciou pre turistov, pretože ponúka krásnu prírodu, možnosti rybolovu a vodné športy.

4. Aké druhy rýb nájdeme v jazere Awasa?
Jazero Awasa je bohaté na druhy rýb, medzi ktoré patria kaporovité a tilápiovité ryby.

5. Aké aktivity je možné podnikať v okolí jazera Awasa?
V okolí jazera Awasa je možné vykonávať rôzne aktivity, ako je rybolov, jazdenie na bicykli, turistika, kajakovanie a výlety na korčuliach.

6. Sú na brehu jazera Awasa dostupné ubytovacie možnosti?
Áno, na brehu jazera Awasa sú dostupné rôzne ubytovacie možnosti, vrátane hotelov, penziónov a kempov.

7. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu jazera Awasa a Etiópie?
Najlepšie mesiace na návštevu jazera Awasa a Etiópie sú obvykle január a február, keď je suché obdobie a počasie je priaznivé pre turistiku.

8. Ako sa dostať k jazeru Awasa?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať k jazeru Awasa, je lietadlom do najbližšieho letiská v Awase alebo cestovať autobusom alebo taxíkom z iných miest Etiópie.

9. Existuje niečo zaujímavé v blízkosti jazera Awasa?
V blízkosti jazera Awasa sa nachádza niekoľko zaujímavých miest, ako je národný park Omo (Omo Národný Park), ktorý ponúka unikátnu prírodu a divokú zver.

10. Koľko času je ideálne stráviť pri jazere Awasa?
Ideálne stráviť pri jazere Awasa závisí od vašich preferencií, ale väčšina turistov si užíva niekoľko dní až týždňov na objavovanie krás tejto oblasti.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky