Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Kuressaare


1. Ako sa dostanem z letiska do mesta Kuressaare?
- Z letiska v Kuressaare je možné využiť autobusovú dopravu, taxi alebo si prenajať auto.

2. Kedy sa konajú trhy v Kuressaare?
- Trhy v Kuressaare sa konajú každú sobotu ráno na trhovisku v centrálnom parku.

3. Kde sa nachádza najstarší hrad v Estónsku?
- Najstarší hrad v Estónsku, hrad Kuressaare, sa nachádza v meste Kuressaare na ostrove Saaremaa.

4. Aké sú populárne turistické atrakcie v Kuressaare?
- Populárne turistické atrakcie v Kuressaare zahŕňajú Kuressaare hrad, spomienkovú izbu Alexandra Puškina, park červených brehov alebo rozsiahly park Kaali kráterov na juhu ostrova Saaremaa.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Kuressaare?
- Najlepší čas na návštevu Kuressaare závisí od preferencií návštevníka. Letná sezóna je obzvlášť obľúbená, ale mnoho turistov preferuje návštevu v zime kvôli kludnejšiemu prostrediu a zimným športom.

6. Aké sú miestne zvyky a kultúrne podujatia v Kuressaare?
- Miestne zvyky a kultúrne podujatia v Kuressaare zahŕňajú výrobu keramickej keramiky, tradičné tance a hudbu, karnevalové oslavy a tradičné estónske kuchyne.

7. Ako sa dostanem na ostrov Saaremaa z pevniny?
- Ostrov Saaremaa je dostupný pomocou trajektov zestátnenej spoločnosti Saaremaa Laevakompanii. Je tiež možné prenajať si auto alebo skúter a preskúmať ostrov po vlastnej osi.


Dovolenka Estónsko Kuressaare


Estónsko je krásna krajina ležiaca na pobreží Baltského mora. Medzi týmito čarokrásnymi miestami, ktoré stojí za navštívenie, patrí aj Kuressaare - hlavné mesto ostrova Saaremaa. Toto malebné a tiché mesto je ideálne miesto na oddych a relaxáciu počas dovolenky.

Kuressaare je známe svojimi prameňmi minerálnej vody a liečivým blatom, ktoré láka mnoho turistov každý rok. Mesto ponúka širokú škálu wellness centier a kúpeľov, kde sa môžete vykúpať v minerálnej vode a ošetriť sa liečivým blatom. Tieto procedúry majú mnoho zdravotných výhod a môžu pomôcť pri rôznych ochoreniach.

Okrem kúpeľov je Kuressaare tiež známe svojou bohatou históriou a krásnym hradom. Kuressaarský hrad bol postavený v 14. storočí a v súčasnosti je jedným z najlepšie zachovaných hradov v Estónsku. Jeho kamenné múry a veže sú pôsobivé a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú krajinu. Vo vnútri hradu sa nachádza múzeum, kde si môžete prehliadnuť zbierky histórie a kultúry regiónu.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a prechádzky, je tu tiež veľa možností. Kuressaare je obklopené krásnou prírodou, vrátane národného parku Vilsandi, ktorý je jedným z najväčších a najstarších národných parkov v Estónsku. V tomto parku môžete stretnúť vzácne druhy zvierat a rastlín a tiež si vychutnať krásne panoramatické výhľady na ostrov Saaremaa.

Kuressaare ponúka tiež mnoho chutných reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú estónsku kuchyňu. Estónska kuchyňa je známa svojimi jednoduchými, ale chutnými jedlami, ktoré často zahŕňajú čerstvé ryby, zeleninu a bylinky.

Ak hľadáte dovolenku plnú relaxácie, prírody a histórie, Kuressaare v Estónsku je ideálnym miestom pre vás. Toto malé a tiché mesto ponúka všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. Od wellness procedúr v kúpeľoch až po prechádzky po národných parkoch a historických pamiatkach, Kuressaare má čo ponúknuť každému. Takže nenechajte si ujsť túto nádhernú časť Estónska a zarezervujte si dovolenku v Kuressaare ešte dnes!


Počasie Estónsko Kuressaare


Estónsko je krajina na severe Európy, ktorá sa vyznačuje kontinentálnym podnebím. Jedno z jej miest, ku ktorému sa teraz pozrieme, je mesto Kuressaare. Toto mesto sa nachádza na ostrove Saaremaa a je hlavným mestom Estónskeho kraja Saare.

Počasie v Kuressaare býva prevažne miernym kontinentálnym, čo znamená mierne teplé leto a chladnú zimu. Letné teploty sa väčšinou pohybujú okolo 18-22 °C s občasnými výkyvmi do vyšších teplôt. Najteplejšie mesiace sú júl a august. Zimy sú v Kuressaare studené s priemernými teplotami okolo -2 až -8 °C. Najchladnejšie mesiace sú január a február.

Počas zimy v Kuressaare je veľká pravdepodobnosť výskytu snehových zrážok. Mesto býva pokryté vrstvou snehu, ktorá môže vytvárať scenérie typické pre zimné oblasti. Práve v tomto období roku je možné vychutnať si krásu miestneho zámku, ktorý v tejto atmosfére dodáva ešte viac pôsobivosti.

V lete sa mesto prebúdza k životu a takmer sa zmení na letovisko. So strednej Európy sa tu často schádzajú turisti, aby si užili príjemné letné dni. Teplé počasie umožňuje ľuďom plavby po okolitých ostrovoch a vodné športy. Mnoho kaviarní a reštaurácií otvára svoje terasy, kde môžete nasávať slnečné lúče a ochutnávať miestne špeciality.

Počasie v Kuressaare je taktiež veľmi vhodné pre túry a turistiku. Mesto je obklopené úchvatnou prírodou a prekrásnymi lesmi, ktoré ponúkajú mnoho miest na objavovanie. Bicyklovanie je tiež populárnou aktivitou v tejto oblasti.

Ak plánujete navštíviť Kuressaare, odporúča sa, aby ste sa vybavili príslušným oblečením. V lete by ste mali mať so sebou ľahké oblečenie, ale aj niečo teplejšie na večer, keď teploty môžu klesnúť. V zime sa odporúča vrstvené obliekanie, aby ste sa dokázali prispôsobiť meniacim sa teplotám.

V každom prípade, bez ohľadu na obdobie v roku, kuressaarské počasie vám umožní zažiť krásu tejto malebnej estónskej oblasti. Nech už ste tu na dovolenke, alebo sa len krátka zastávka, bude vás ohromovať krása prírody a zaujímavosťami tohto miesta.


Letenka Estónsko Kuressaare


Ak hľadáte útulné a tiché miesto na dovolenku, estónsky Kuressaare je skvelou voľbou. Tento malý a pokojný prístavný mestský ostrov je krásnym miestom, kde môžete relaxovať a užívať si klidnú atmosféru a jemný západ slnka.

Ako to však dosiahnete? Letenka do Kuressaare v Estónsku je najjednoduchším spôsobom prepravy, ktorý vám umožní objaviť toto skryté klenotové letovisko.

Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú lety do Kuressaare, pričom najbežnejšou a najpopulárnejšou je letecká spoločnosť SAS, ktorá ponúka pravidelné lety z veľkých európskych miest, ako napríklad Stockholm, Helsinki a Amsterdam.

Po prílete na miestne letisko máte možnosť využiť verejnú dopravu, ako napríklad autobusové spojenie alebo si môžete prenajať auto, aby ste sa pohodlne pohybovali po ostrove.

Kuressaare je známe svojimi nádhernými plážami a obklopeným prírodným prostredím. Môžete si zahrať golf na jednom z najlepších golfových ihrísk v regióne alebo stráviť čas meditáciou a relaxáciou v kľúčovom stromovom parku.

Tu sa môžete prechádzať po pešej zóne a obdivovať príležitostné galérie, kaviarne a butiky. Nevyhnutnostou návštevy je návšteva Kurensaarského hradu, ktorý je jedným z najlepšie zachovaných stredovekých hradov na celej severe Európy.

Kde sa ubytovať a kde jesť? V Kuressaare nájdete širokú škálu ubytovacích zariadení, od elegantných hotelov po útulné penzióny v blízkosti mora. Môžete si tiež vychutnať miestnu kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby a tradičné estónske jedlá.

Čo sa týka aktívneho života, môžete sa pripojiť k jednej z mnohých cyklistických túr, kajakovať po okolitých vodách alebo sa vydať na rybolov.

Kuressaare je okrem svojho prírodného a historického bohatstva aj miestom, kde sa môžete dostatočne oddýchnuť a uvoľniť sa od každodenného stresu. Ubytovanie v jednom z mnohých liečebných a wellness zariadení vám umožní využiť rôzne procedúry a terapie, ktoré vám pomôžu zrelaxovať sa a posilniť zdravie.

Celkovo vzaté, výlet do Kuressaare je jedinečnou príležitosťou zažiť prírodné a historické bohatstvo Estónska. To všetko môžete dosiahnuť jednoduchou letenkou, ktorá vás zavedie do tohto tichého ostrova na severnom pobreží Baltského mora.


Ubytovanie Estónsko Kuressaare


Estónsko je nádherná krajina s množstvom skvostov. Jedným z nich je aj mesto Kuressaare, ktoré sa nachádza na ostrove Saaremaa. Svojimi historickými pamiatkami, krásnymi plážami a prekrásnou prírodou má čo ponúknuť nielen turistom, ale aj ľuďom, ktorí sa rozhodnú v tomto meste ubytovať.

Kuressaare ponúka množstvo možností pre ubytovanie - od luxusných hotelov až po útulné penzióny, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu alternatívu. Medzi najobľúbenejšie možnosti patrí napríklad hotel Schlossle, ktorý je jedným z najluxusnejších hotelov v meste. Jeho elegantné interiéry, ktoré sa skladajú z historických prvkov a moderných nápadov, spolu so špičkovým servisom robia z tohto hotela skutočne výnimočnú voľbu.

Ďalšou populárnou voľbou pre ubytovanie je hotel Arensburg Boutique, ktorý je umiestnený v krásnom historickom dome uprostred Kuressaare. Tento butikový hotel má v ponuke štýlové izby, kde sa prepojili tradičné prvky s moderným dizajnom. Hosťom zaručuje dokonalý zážitok najmä svojím wellness centrom, ktoré je vybavené rôznymi masážnymi tryskami, súkromným kasínom a vynikajúcou reštauráciou.

Ak hľadáte niečo menej náročné, ale zároveň útulné a príjemné, môžete zvoliť penzión Posti Hostel a Apartments. Tento penzión ponúka rôzne izby a apartmány, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt. Jeho najväčšou výhodou je však umiestnenie v centre mesta, čo znamená, že sa ľahko dostanete k mnohým atrakciám a pamiatkam.

Kuressaare má teda mnoho možností pre ubytovanie, ktoré sú vhodné pre rôzne typy cestujúcich. Ubytovanie v tomto krásnom meste vám umožní objaviť jeho krásy a historické pamiatky. Odvážne sa ponořte do oblasti plnej tajomnej histórie, lučných lúk a zelených lesíkov. Okrem toho, že si tak budete môcť užiť oddychu v nádhernom prostredí, dostanete príležitosť zistiť aj odkiaľ pochádza slávna estónska kultúra. Využite teda všetky možnosti, ktoré vám toto mesto ponúka.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky