Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Hurghada


Tu je zoznam najčastejších otázok o Egypte Hurghade a odpovedí na ne:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do Hurghady?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je využiť letiskový transfer alebo taxi, ktorý je dostupný priamo pred letiskovou halou.

2. Môžem si v Hurghade prenajať auto?
Odpoveď: Áno, v Hurghade je možné si prenajať auto. Existuje niekoľko medzinárodných aj miestnych spoločností, ktoré poskytujú túto službu.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Hurghady?
Odpoveď: Hurghada je vhodná na návštevu počas celého roka, ale najlepšie obdobie je od októbra do mája, keď je príjemná teplota a minimálna pravdepodobnosť dažďa.

4. Koľko dní by som mal stráviť v Hurghade?
Odpoveď: Odporúča sa zostať v Hurghade aspoň týždeň, aby ste si mohli vychutnať pláže, potápanie a iné atrakcie. Ale ak nemáte toľko času, aj pár dní môže byť dosť na objavenie hlavných atrakcií.

5. Čo by som mal obliecť na pláži v Hurghade?
Odpoveď: Na pláži je bežné nosiť plavky a krátke nohavice alebo šaty. Je však dôležité rešpektovať miestne zvyklosti a obliekať sa striedmo mimo pláže a turistických oblastí.

6. Sú v Hurghade bezpečné potápačské výlety?
Odpoveď: Áno, v Hurghade sú veľmi populárne potápačské výlety. Je dôležité však vybrať si licencované potápačské centrum a dodržiavať bezpečnostné pokyny.

7. Aké miestne jedlá by som mal v Hurghade vyskúšať?
Odpoveď: V Hurghade by ste mali vyskúšať tradičné egyptské jedlá, ako je koshary (špecialitou z ryže, šošovice a cestovín), falafel (smažené cícerové gule) či mezze (rôznorodá zmes obložených chlebových kôr).


Ubytovanie Egypt Hurghada


Hurghada je jedným z najpopulárnejších turistických destinácií v Egypte a ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie. Toto krásne letovisko na pobreží Červeného mora je známe svojimi nádhernými plážami, korálovými útesmi a brilantnými možnosťami na potápanie.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do luxusu a pohodlia, Hurghada ponúka množstvo rôznych reštauračných zariadení a hotelov s 5 hviezdičkami. Tieto hotely majú bohaté vybavenie vrátane bazénov, spa centier, reštaurácií, kasín a mnoho ďalších zariadení. K dispozícii sú tiež rôzne možnosti ubytovania - od izieb a apartmánov po luxusné vily.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie, existujú v Hurghade aj hotely s nižším počtom hviezdičiek, ktoré však stále ponúkajú základné vybavenie a pohodlie. Tieto hotely sú často situované bližšie k pláži a majú jednoduchšie zariadenie, ale poskytujú príjemnú atmosféru a skvelú hodnotu za peniaze.

Ak preferujete viac nezávislú a autonómnou možnosť ubytovania, v Hurghade máte tiež možnosť prenajať si apartmán alebo vilu. Tieto ubytovacie zariadenia sú zvyčajne plne zariadené a majú vlastnú kuchyňu a iné pohodlia, ktoré vám umožňujú cítiť sa ako doma.

Medzi ďalšie možnosti ubytovania v Hurghade patrí aj All-Inclusive rezort, ktorý poskytuje všetko potrebné pre pohodlnú a bezstarostnú dovolenku. All-Inclusive rezorty zahŕňajú všetky jedlá a nápoje v cene, čo je ideálne pre tých, ktorí chcú mať všetko na dosah ruky počas pobytu.

Okrem klasického ubytovania ponúka Hurghada aj alternatívne možnosti ako kempovanie na pláži alebo prenájom jachty, čo je skvelý spôsob, ako preskúmať okolie a užiť si Červené more zo súkromia vlastnej jachty.

Je dôležité vopred si dobre naštudovať ubytovacie možnosti v Hurghade a vybrať si to, čo najviac vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, nebudete sklamaní - Hurghada je jedným z najkrajších miest na svete a ponúka skvelé možnosti pre dovolenku plnú relaxu a zábavy.


Počasie Egypt Hurghada


Egypt Hurghada je známe turistické mesto nachádzajúce sa na pobreží Červeného mora. Toto pôvabné letovisko je známe svojimi úžasnými plážami, ktoré majú biele piesočné duny a azúrovú vodu. Jedným z hlavných aspektov, ktorý pritiahne turistov do Hurghady, je priaznivé počasie počas celého roka.

Hurghada má suché subtropické podnebie, čo znamená, že tu nájdeme horúce a suché leto a mierne a teplé zimy. V lete sa teplota môže pohybovať od 30°C do 35°C, ale občas môže dosiahnuť aj 40°C. Tieto horúce letné teploty spolu s teplou vodou robia z Hurghady ideálne miesto pre dovolenku na pláži a vodné športy.

Zimy v Hurghade sú veľmi príjemné s miernymi teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 18°C až 25°C. Aj keď zima nie je tak horúca ako leto, je stále možné si užiť slnečné počasie a vykúpať sa v mori alebo v bazéne. Na rozdiel od iných destinácií, kde sú zimy veľmi chladné, Hurghada ponúka teplejšie počasie, čo je pre turistov veľkou výhodou.

Ďalšou výhodou počasia v Hurghade je minimálna zrážková aktivita. To znamená, že sa väčšinou nemusíte obávať zrážok alebo dážďa počas svojho pobytu v tomto stredisku. Hurghada má priemerné zrážky približne 15 mm za rok, čo je veľmi málo v porovnaní s inými oblasťami.

V každom období, či už leto alebo zima, Hurghada ponúka skvelé počasie, ktoré je ideálne na využitie všetkých rezortných možností. Môžete si vychutnať plážové aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, jazda na kiteboardoch a vodné skútre. Počas chladnejších mesiacov si môžete vybrať aj aktivity, ako je návšteva miestnej kultúry, šnorchlovanie alebo objavovanie pamiatok ako napríklad staroveké pyramidy.

Celkovo povedané, Hurghada je známa svojím priaznivým počasím počas celého roka. Bez ohľadu na to, či chcete mať letnú alebo zimnú dovolenku, Hurghada vás určite nezklame. Pripravte si plavky a opaľovací krém a vydejte sa do tohto slnečného raja.


Dovolenka Egypt Hurghada


Hurghada: Raj pre milovníkov slnka, mora a dobrodružstva

Hurghada, východiskový bod pre svoj nádherný podmorský svet, je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Egypte. Nachádza sa na pobreží Červeného mora a ponúka nádherné pláže, teplé podnebie a rôznorodé možnosti pre dobrodružstvo pod vodou.

Hurghada je známa svojimi rozsiahlymi korálovými útesmi, ktoré ju robia ideálnym miestom pre potápanie a šnorchlovanie. Mnohé z hotelov v tejto oblasti majú vlastné potápačské strediská, kde môžete získať všetko potrebné vybavenie a odborných inštruktorov. Ak sa chcete ochutnať očarujúcu krásu podmorského sveta, nemusíte byť profesionálnym potápačom. Šnorchlovanie je pre všetkých prístupné a dostanete sa tak blízko k farebným rýbikám, morským korytnačkám a iným exotickým morským tvorom.

Hurghada je však oveľa viac ako len voda a pláže. Môžete sa teda rozbehnúť po savane na safari, vziať si výlet do púšte a preskúmať pyramidy a starobylé miesta. V centre mesta nájdete rôzne obchody a trhoviská, kde si môžete zakúpiť tradičné remeslá, ako sú koberce, šperky a keramika. Nezabudnite sa vyhrieť na tradičnom arabskom trhu o nazve "souk" a oceniť pestrosť farieb a vôní.

Keď príde na jedlo, Hurghada má veľa na výber. Zážitok z exotických egyptských jedál je nevyhnutnou súčasťou dovolenky. Môžete si vychutnať tradičnú kuchyňu s jedlami ako kebab, falafel alebo kus-kus. Okrem miestnej kuchyne tu nájdete aj mnoho medzinárodných reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať rôzne jedlá a nápoje.

Dovolenka v Hurghade ponúka aj mnoho možností na relaxáciu a oddych. S mnohými all-inclusive hotelmi, ktoré ponúkajú všetko, od luxusných kúpeľov po wellness procedúry, budete mať vždy niečo, čo vás udrží pohľadalo. Môžete si vychutnať masáže, jogy alebo sa jednoducho zrelaxovať pri bazéne alebo na pláži.

Okrem toho, Hurghada ponúka aj niekoľko zábavných aktivít pre tých, ktorí hľadajú niečo zábavné. Môžete sa zapojiť do vodných športov, ako je windsurfing alebo paragliding, alebo sa len prejsť po promenáde s množstvom retaurácií, barov a nočných klubov.

Hurghada je však aj jednou z najobľúbenejších miest pre rodinnú dovolenku. Mnohé hotely majú detské ihriská, bazény a animačné programy pre deti. V prípade, že chcete vyraziť na výlet alebo oddýchnuť na pláži, môžete zveriť vaše deti do opatrovateľskej starostlivosti, ktorá sa o ne postará.

Hurghada je určite jedným z najlepších miest na strávenie dovolenky v Egypte. S jeho nádhernými plážami, podmorským svetom a rôznymi možnosťami zábavy a dobrodružstva ​​tu môžete stráviť nezabudnuteľný čas.


Letenka Egypt Hurghada


Egypt Hurghada: Kúzlo niekdajšieho rybárskeho mestečka

Egypt je obľúbenou dovolenkovou destináciou mnohých, ktorí túžia po krásnych plážach, slnečnom počasí a dobrodružstve. A medzi najobľúbenejšie oblasti na oddych patrí Hurghada - pokojné mestečko v červenom mori. Ak sa chystáte na cestu do Egypta, neváhajte a zarezervujte si letenku do Hurghady už dnes.

Zo západného pohľadu môže Hurghada byť v porovnaní s Egyptskými autobusmi a pyramídami trochu zanedbateľná. Avšak v skutočnosti ponúka okúzľujúce zážitky a pôsobivú históriu, ktoré sú zasadené do veľkolepej krajiny stvoreným geologickými silami. V Hurghade si budete môcť vychutnať nádherné zálivy, ktoré sú obklopené horskými masívmi, a vychutnať si dychberúci výhľad na okolitú krajinu.

K dispozícii máte mnoho možností, ako stráviť voľný čas v Hurghade. Môžete sa ísť kúpať, potápať alebo šnorchlovať v červenom mori. Hľadať poklady v podmorských tôňach, zanoriť sa do sveta pod vodou a objavovať tajomstvá morských príšer, ktoré sa skrývajú v tmy. Bude to pre vás zážitok, ktorý uchváti vaše zmysly.

Časť Hurghady, známa ako centrum "Dahar", je v plnom prúde pestrým svetlom miestnej scenérie. Tajomstvo tejto časti Egypta spočíva v tom, že má ešte stále staroveký zrenovovaný charakter a kúsok po kúsku vám ukáže, aká bol v skutočnosti krajina neodolateľná dávnych čias.

Nedaleko Hurghady sa nachádza Edfu, kde sa nachádza chrám boha Horusa, ktorý je posvätený faťanom žralokom. Môžete sa tam vydať na výlet a dozvedieť sa viac o histórii tohto miesta. Vzdialené je okolo 200 kilometrov, ale cesta bude stáť za to. V blízkosti Hurghady sa nachádza aj mesto Luxor, ktoré je tiež plné histórie, ktorá sa vyhľadáva davmi turistov.

Počas svojho pobytu v Hurghade si určite nenechajte ujsť jedinečné príležitosti, ktoré vám táto krásna oblast Egypta ponúka. Hurghada vám umožní nájsť to správne miesto pre vašu dovolenku, kde sa budete môcť roztápajte na pláži s koktejlom v ruke alebo naopak, nájsť dobrodružstvo pod vodou.

Pri objednávaní letenky do Hurghady sa uistite, že máte všetko potrebné vybavené pred cestou, aby ste sa mohli plne odovzdať zážitkom tohto jedinečného miesta. Ak hľadáte dovolenku, kde užijete slnko, more a vodu, Hurghada dokáže poskytnúť všetko, o čo bolo požiadané.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky