Dovolenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Dovolenka v Egypte je pre mnohých turistov sen, ktorým sa naozaj stojí za to prežiť. Egypt ponúka nielen nádherné pláže a nádherné letoviská, ale aj bohatú históriu a kultúru. Ak hľadáte kombináciu oddychu a objavovania historických pamiatok, nemali by ste vynechať návštevu Asuánu.

Asuán je tretím najväčším mestom v Egypte a nachádza sa na brehu rieky Níl. Jeho pôsobivá história, ktorá siaha až do staroveku, ho robí fascinujúcim cieľom pre archeologických nadšencov a milovníkov histórie. Okrem toho, že je Asuán známy pre svoje historické pamiatky, ponúka aj úžasné scenérie rieky Níl a egyptského vidieka.

Jeden z najvýznamnejších a najkrajších archeologických miest v Asuáne je chrám Philae. Tento chrám, pôvodne postavený na ostrove Philae medzi rokmi 380 až 362 pred naším letopočtom, bol neskôr presunutý na vyššie položený ostrov Agilkia v dôsledku vybudovania Asuánskej priehrady. Chrám bol zasvätený bohyni Isis a predstavuje úchvatnú kombináciu starovekého egyptského a gréckeho umenia. Návštevníci môžu obdivovať množstvo farebných nápisov a rezbárskych prác a prechádzať sa po krásnych nádvoríach a sieňach.

Okrem chrámu Philae určite nevynechajte návštevu Násoslaví, chrámu postavenému na počesť slnečného boha Amona-Ra. Násoslaví je najväčší chrám v Egypte a druhý najväčší na svete, hneď po chráme v Karnaku. Jeho veľkolepá architektúra a množstvo soch a pylónov sú ohromujúce. Aby ste si však túto pamiatku vychutnali naplno, je vhodné si najať sprievodcu, ktorý vám zadá všetky zaujímavé informácie a vysvetlí históriu tejto úžasnej stavby.

Okrem navštevovania historických pamiatok môžete tiež v Asuáne podniknúť romantický výlet lodou po rieke Níl. Plavba po rieke vám umožní obdivovať krásne scenérie, vidiecke oblasti a pozorovať místnu faunu a flóru. Mnohé agentúry ponúkajú rôzne výlety a lodné prechádzky, medzi ktorými si určite vyberiete tú najvhodnejšiu pre vás.

Asuán je tiež známy svojim zvláštnym trhom, kde môžete kúpiť tradičné egyptské produkty ako šperky, koberce, suveníry a miestne špeciálne položky. Uistite sa, že budete ochotní obchodovať, pretože to je súčasťou miestnej kultúry.

Pri plánovaní dovolenky v Egypte nezabudnite zaradiť Asuán do svojho itinerára. Toto histórické mesto ponúka nielen úžasné pamiatky, ale aj nádhernú scenériu rieky Níl a egyptského vidieka. Buďte pripravení na horúce počasie a uistite sa, že si dobre načasujete návštevu chrámu Philae a Násoslaví, aby ste si mohli maximálne vychutnať ich krásu a jedinečnosť. Egyptská dovolenka Asuán vám poskytne skutočne nezabudnuteľné zážitky a pohľad na fascinujúcu históriu tohto úžasného kúsku sveta.


Ubytovanie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina plná kultúrnych a historických pamiatok, ktoré privádzajú na roky čoraz viac turistov z celého sveta. Jedným z miest, ktoré by nemal chýbať na zozname každého cestovateľa, je Asuán, mesto nachádzajúce sa na juhu Egypta. Toto mesto poskytuje návštevníkom úžasné možnosti na spoznávanie kultúry a histórie Egypta, a to hlavne v spojení s pobytom v jednom z príjemných ubytovaní.

V Asuáne sa nachádza množstvo ubytovaní, ktoré ponúkajú celkové zážitky pre turistov. Ak máte radi pokojnejšie miesta, prednostne sa vyhnite ubytovniam v centre mesta. V blízkosti centra mesta sa však nachádza veľa hotelov a rezortov, ktoré sú veľmi populárne medzi turistami.

Jedno z rekreačných ubytovaní, ktoré si môžete vyskúšať, je Nubian Village. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť a spoznať kultúru a spôsob života miestnych obyvateľov. Ponúkajú sa tu izby s výhľadom na rieku Níl, klimatizácia, bezplatné parkovanie a Wi-Fi. Hostia sa tu budú môcť naučiť tradičné tanec Núbijci, ochutnať miestne jedlá a dokonca si pozrieť tradičné remeslá miestnych ľudí.

Ak máte radi privátnejšie prostredie, môžete si vybrať z množstva apartmánov a chát. Napríklad Nubian Lotus Land sa nachádza v útulnej osade Faruka. Návštevníci tu môžu prenajať celý apartmán s kuchyňou a terasou s výhľadom na rieku Níl. Ponúka bezplatné šnorchlovanie a možnosť prenájmu bicyklov.

Medzi všetkými ubytovaniami v Asuáne vyniká Legend Nubia, ktorý poskytuje neuveriteľný výhľad na rieku Níl a jedinečné skúsenosti, priamo v miestnej kultúre. Okolo hotela vedie nekonečné množstvo palmových álejí a zelených trávnikov. Tento hotel je tiež blízko k Dámu Asuánskému a chrámu Philae, ktoré sú jednými z najdôležitejších historických atrakcií v Egypte.

Kedykoľvek sa rozhodnete pre návštevu Asuánu, uistite sa, že si zarezervujete jedno z týchto ubytovaní, ktoré vám ponúknu úžasnéživotné prostredie a nezabudnuteľné zážitky počas vašej dovolenky v Egypte.


Letenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské mesto Asuán je známe svojou neopakovateľnou históriou a fascinujúcimi pamiatkami. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, letenka Egypt Asuán je najlepším spôsobom, ako tam dostať.

Chrámov Philae a Násoslaví sú dve z najdôležitejších turistických atrakcií v Asuáne a určite si zaslúžia vašu pozornosť. Prečo si nevzdať pohodlnú letenku a vydať sa na túto nezabudnuteľnú dovolenku?

Po prílete na medzinárodné letisko v Asuáne sa budete nachádzať v úplne inom svete. Kúsok od letiska sa nachádza Philae, jedno z najzachovalejších miest starovekého Egypta. Tento chrám, zasvätený bohyni Isis, bol jedným z najslávnejších a najpopulárnejších náboženských centier v Egypte. Jeho stĺpy, nápisy a fresky odkazujú na bohatú minulosť tejto oblasti.

Násoslaví je ďalšou dôležitou pamiatkou v Asuáne. Tento chrám, vybudovaný vo 3. storočí pred n.l. početnou skupinou faraónov, je obdivuhodne zachovaným miestom bohatým na historickú a kultúrnu hodnotu. Jeho nádherné fresky, sochy a sloupy zanechávajú jedinečný dojem na návštevníkov.

Letenka Egypt Asuán vám tiež otvorí dvere do ďalších pozoruhodností, ktoré mesto ponúka. Môžete navštíviť Asuánsku priehradu, najväčšiu priehradu v Afrike, ktorá poskytuje oblasť s elektrinou a zvýšená hladina Nílu tvorí nádhernú scenériu. Mali by ste určite podniknúť aj plavbu po rieke Níl, ktorá vás zavedie k poháňaným lodiam, tržným člnkom a nádherným ostrovom v okolí.

Asuán je tiež známe svojimi exotickými trhmi, kde si môžete kúpiť originálne suveníry a miestne remeslá. Mali by ste skúsiť aj miestnu kuchyňu, aby ste ochutnali autentické chute Egypta.

Letenka Egypt Asuán je teda prvou zastávkou na ceste k objavovaniu pokladov tohto krásneho mesta. Chrám Philae a Násoslaví sú dvoma najvýznamnejšími pamiatkami, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Okrem toho tam nájdete množstvo ďalších zaujímavostí a atrakcií, ktoré vám ukážu luxus a krásu starovekého Egypta.

Ak sa chystáte na dovolenku, neváhajte si rezervovať letenku Egypt Asuán. Tento kúsok raja bude pre vás skvelým miestom na odpočinok, relaxáciu a objavovanie nových kultúrnych skvostov. Asuán a jeho neopakovateľné pamiatky vás určite očaria a budú vám spomienkou na celý život.


Počasie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Asuán, známy aj ako „brána do Afriky“, je jedným z najteplejších miest na svete s úžasnými histórickými pamiatkami a bohatou kultúrou. Jeho exotickým a suchým podnebím je príťažlivým miestom pre turistov, ktorí túžia zažiť slnečné a teplé počasie.

Asuán sa nachádza na juhu Egypta, pri rieke Nil, a je známy pre svoje zvláštne klimatické podmienky. Celoročne tu panuje horúce a suché počasie, s minimálnymi zrážkami. Teploty v lete môžu dosiahnuť až 50 °C, čo z neho robí jedno z najteplejších miest na svete. V zime sú teploty príjemnejšie, pohybujú sa okolo 20-30 °C.

Chrámový komplex Philae je jednou z hlavných turistických atrakcií v Asuáne. Tento staroveký chrám bol postavený v období Ptolemaiovcov a je venovaný bohyni Isis. Philae bol pôvodne na ostrove v rieke Nil, ale kvôli výstavbe Asuánskej priehrady bol presunutý na vyvýšený ostrov, čo mu umožnilo prežiť. Tento nádherný chrám je obklopený vodou a je najlepšie navštíviť ho ráno alebo večer, keď je slnko mäkšie a chrámy sa odrážajú vo vode.

Násoslaví, alebo tiež nazývané Núbijske mestečko, je ďalšou zaujímavou oblasťou v Asuáne. Toto tradičné núbijske obydlie je známe svojimi farebnými domčekmi, ktoré pozdĺž rieky Nil vytvárajú malebnú panorámu. Núbijská kultúra je fascinujúca a mnoho domov je otvorených návštevníkom, ktorí sa chcú ponoriť do ich života a zvykov. Mnohí návštevníci si tu môžu zakúpiť typické núbijske výrobky, ako sú keramika, šperky a textília.

Okrem toho, že Asuán ponúka skvelé historické pamiatky a krásne miesta na prechádzky, je to aj významné mesto pre riadenie vody v rieke Nil. Asuánska priehrada, postavená v 60. rokoch minulého storočia, je najväčšou priehradou na rieke Nil a tvorí obrovské jazero, známe ako Násose. Priehrada zabezpečuje dostatok vody pre celý Egypt a chráni aj pred povodňami.

Navštíviť Asuán je pre ľudí, ktorí radi cestujú a objavujú nové kultúry, skutočným zážitkom. Jeho teplé a slnečné počasie, spolu s bohatou históriou a kultúrou, ho robí perfektným miestom na dovolenku. Ak sa vám podarí tiež navštíviť chrámy Philae a Násoslaví, budete mať jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


1. Kde sa nachádza mesto Asuán?
Mesto Asuán sa nachádza na južnom konci Egypta, pri brehu rieky Nil.

2. Akou dopravou sa dá do Asuánu dostať?
Do Asuánu sa dá dopraviť letecky, lodou alebo autobusom zo zvyšku Egypta.

3. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Asuáne?
V Asuáne sa nachádza mnoho turistických atrakcií, medzi ktoré patrí chrám Philae, násoslaví a nádherná priehrada na rieke Nil.

4. Aký je vstupný poplatok na chrám Philae?
Vstupný poplatok na chrám Philae je závislý od národnosti a kategórie (dospelý, študent, dieťa), priemerná cena je 140 egyptských libier.

5. Ako sa dá dostať na chrám Philae?
Na chrám Philae sa dá dostať loďou, pretože sa nachádza na ostrove v rieke Nil.

6. Aké iné pamiatky si ešte môžem pozrieť v Asuáne okrem chrámu Philae?
Okrem chrámu Philae sa v Asuáne môžete pozrieť aj na Násoslaví, ktoré je jednou z najluxusnejších turistických oblastí v Egypte.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Asuánu?
Najlepšie obdobie na návštevu Asuánu je od októbra do apríla, keď je príjemné počasie a horúčavy nie sú také intenzívne.

8. Je v Asuáne bezpečné cestovať?
Väčšinou je v Asuáne bezpečné cestovať pre turistov, ale vždy je dôležité sledovať aktuálne bezpečnostné odporúčania a dodržiavať miestne zákony a predpisy.

9. Aký je priemerný čas strávený v Asuáne?
Priemerný čas strávený v Asuáne sa pohybuje medzi jedným až tromi dňami, v závislosti od toho, koľko času chcete venovať jednotlivým atrakciám.

10. Je potrebné si kúpiť lístok vopred na návštevu chrámu Philae a Násoslaví?
Nie je potrebné si kúpiť lístok vopred na návštevu chrámu Philae a Násoslaví, lístky je možné zakúpiť priamo na mieste.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky