Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Abu Simbel


Otázka: Čo je Abu Simbel?
Odpoveď: Abu Simbel je veľký archeologický komplex v Egypťe nachádzajúci sa na brehu rieky Níl pri hraniciach s Súdánom.

Otázka: Aká je história Abu Simbelu?
Odpoveď: Abu Simbel bol postaven faraónom Ramesesom II. v 13. storočí pred naším letopočtom ako pamätník jeho víťazstvách a prejav svojej moci.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie Abu Simbelu?
Odpoveď: Najväčšou atrakciou sú dve obrovské sochy Ramesesa II., ktoré sú vytesané vo vchode do chrámu. V komplexi sú aj ďalšie chrámy a kaplnky, ako aj múzeum.

Otázka: Ako sa dostať do Abu Simbelu?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je cestovať do Asuanu a tam si prenajať loď alebo auta pre cestu do Abu Simbelu. Existujú aj lety do miestneho letiska Abu Simbel.

Otázka: Koľko si treba rezervovať času na návštevu Abu Simbelu?
Odpoveď: Väčšina návštevníkov si na návštevu Abu Simbelu rezervuje 2 až 3 hodiny.

Otázka: Aké oblečenie si na návštevu Abu Simbelu?
Odpoveď: Odporúča sa nosiť pohodlné oblečenie a slnečné okuliare, keďže tam býva veľmi horúco. Bočné ženy odporúčajú zakryť ramená a nohy.

Otázka: Kedy sú najlepšie časy na návštevu Abu Simbelu?
Odpoveď: Najlepšie časy pre návštevu sú najmä skoré ráno (pred 10:00) alebo neskoro popoludní (po 16:00), keď sa tam trochu ochladí.


Dovolenka Egypt Abu Simbel


Egypt je plný krásneho a fascinujúceho miesta, ale najväčšou atrakciou je bezpochyby Abu Simbel. Toto miesto je jedným z najviac návštevovaných turistických miest v Egypte a jeho obdivovatelia pochádzajú zo všetkých častí sveta.

Abu Simbel je starobylé miesto, ktoré sa nachádza v južnom Egypte, na brehu Nílu. Hlavnou atrakciou sú dve nádherné chrámy, ktoré sú vytesané do skaly. Tieto chrámy boli postavené v období vlády faraóna Ramesse II. Približne pred 3200 rokmi a slúžili ako jeho náboženské svätyne.

Pre návštevníkov sa tu otvára nádherný pohľad na úžasnú históriu a kultúru Egypta. Tu môžete vidieť úžasné kamenné sochy, ktoré skvosty ukazujú ríšu faraónov a ich najväčšie víťazstvá. Chrám bol takisto postavený tak, aby v strede februára a v strede októbra slnečné lúče osvetľovali sochu boha Ra v chráme vnútri.

Návštevníci sa sem môžu dostať mnohými spôsobmi. Najbežnejší spôsob je letecky z Káhiry. Existuje však aj možnosť cesty autobusom alebo auto-taxiou pokiaľ nie ste z Káhíry.

Okrem Abu Simbel miesto ponúka aj množstvo iných turistických atrakcií a aktivít. Ak ste záujemcom o ďalšiu históriu Egypta, nezabudnite navštíviť Karnacký chrám, ktorý sa nachádza asi 3 hodiny cesty odtiaľto. Ďalšou možnosťou je výlet po Níle, ktorý sa začína v gbel Kalabsha a končí sa v Asuáne.

Určite sa však uistite o svojej bezpečnosti a aktuálnych podmienok pred cestou do Egypta. Ak chcete trošku odbremeniť napätie z možných vyšetrovaní, môžete sa s cestovateľmi spojiť a zoznámiť sa s ich skúsenosťami pred vašou dovolenkou.

Je to úžasná dovolenka a skutočne nezabudnuteľný zážitok, ktorý stojí za to zažiť. V Abu Simbel sa môžete cítiť ako späť v čase, keď sa vláda faraónov nachádzala na vrchole svojej moci. Ak ste záujemcom o históriu a kultúru, neváhajte a navštívte Abu Simbel v Egypte.


Počasie Egypt Abu Simbel


Egypt je známy svojím teplým a suchým podnebím, ktoré je typické pre väčšinu severnej Afriky. Jedným z najhorúcejších a najsuchších miest v Egypte je egyptské mesto Abu Simbel, ktoré leží na severe krajiny, v blízkosti južného pobrežia jazerá Nasser.

Počasie v Abu Simbel je veľmi teplé a suché počas väčšiny roka. Práve táto oblasť Egypta patrí medzi najhorúcejšie regióny sveta. Letné mesiace, od júna do augusta, sú obzvlášť horúce, s teplotami, ktoré sa môžu pohybovať od 35°C do 45°C. Tieto extrémne teploty môžu byť pre niektorých návštevníkov veľmi náročné a vyžadujú dodržiavanie opatrnosti a hydratáciu.

Zima v Abu Simbel je miernou sezónou, s priemernými teplotami od 20°C do 25°C. Preto je táto doba roka často najlepším časom na návštevu mesta. Na rozdiel od leta, zima prináša príjemne chladnejšie teploty a menej horúčav. Aj keď tam občas môže byť chladnejšie a vetrnejšie počasie, stále je to oveľa príjemnejšie ako uprostred leta.

Západné steny chrámu v Abu Simbel sú veľmi známe pre svoje slávne slnečné svetlo. Ich budovanie bolo vykonané takým spôsobom, aby každý rok na rovnodennosť slnko osvetľovalo sochu Rameza II. Hoci stále, časť chrámu ostáva zatienená, návštevníci môžu zažiť úžasný pohľad, kedy svetlo prenikne cez jediný otvor a osvetľuje sochu.

Nanešťastie, silný vietor je občasným problémom v Abu Simbel. Väčšinou to býva v podobe piesočných búrok, ktoré môžu byť dosť silné a vyústiť do horúceho a vetrovitého počasia. Tí, ktorí majú problémy s dýchaním alebo alergie na prach, by mali byť obozretní a pripravení na tento druh počasia.

Celkovo možno povedať, že v Abu Simbel prevláda teplé a suché počasie, ktoré občas sprevádza silný vietor. Niektorí preferujú návštevu v zime, keď sú teploty príjemnejšie, zatiaľ čo iní môžu uprednostňovať leto, aby zažili jedinečný pohľad na slnečné svetlo v chráme. Bez ohľadu na obdobie návštevy, je však dôležité mať na pamäti opatrnosť a hydratáciu, aby sa predišlo prípadným problémom spôsobeným horúčavou.


Letenka Egypt Abu Simbel


Egypt je krajina plná fascinujúcich pamiatok starovekého sveta a kultúrneho dedičstva. Jednou z najznámejších lokalít je berlínska socha Nefertari, ktorá sa nachádza v chráme v Abu Simbel. Navštívenie tohto miesta je však ľahké, vďaka možnosti letenky do Abú Simbel.

Letenka do Abú Simbel je rýchly a pohodlný spôsob, ako sa dostať do tejto fascinujúcej destinácie. Väčšina letov je z hlavného letiska v Káhire, kde sa nachádza medzinárodné letisko a ponúka prepojenie do celého sveta. Ako turista môžete získat letenku do Abú Simbel bez problémov prostredníctvom rozličných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú pravidelné lety na túto trasu.

Let do Abú Simbel trvá približne dve hodiny, a tak v krátkom čase môžete precestovať veľké vzdialenosti. Po prílete na miesto môžete navštíviť slávny chrám v Abú Simbel, ktorý je zoznamovaný ako svetové dedičstvo UNESCO. Tento staroveký komplex bol postavený faraónom Rameseom II. a predstavuje monumentálnu stavbu, ktorá je prináša celú históriu Egypta a faraónskeho obdobia.

Vo vnútri chrámu môžete obdivovať detailne vytvorené sochy a reliéfy. Berlínska socha Nefertari, známa aj ako "Kráska z Abú Simbel", je jednou z najvýznamnejších a najkrajších soch v tomto chráme. Detaily tejto sochy sú úchvatné a kúzelné, čo svedčí o nádhere a umení starovekého Egypta.

Abú Simbel nie je jedinou atrakciou tejto oblasti. Nedaleko sa nachádzajú Núbijské dediny, kde môžete zažiť autentickú núbijskú kultúru. Tam môžete navštíviť tradičné domy, ochutnať miestnu kuchyňu a dozvedieť sa viac o životnom štýle tohto etnika.

Letenka do Abú Simbel je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú zažiť krásu starovekého Egypta a jeho kultúrne dedičstvo. Nezabudnite získať povolenie na fotografovanie a pripravte sa na fascinujúcu dovolenku plnú histórie, archeológie a objavovania. Egypt s Abú Simbel je jedinečnou destináciou, ktorá vás dostane do inej éry a ponúka neopakovateľné zážitky.


Ubytovanie Egypt Abu Simbel


Egypt je synonymom pre pyramídy, púštnu krajinu, ale aj pre rôzne impozantné historické stavby. V jeho srdci sa nachádza mesto Abu Simbel, ktoré privíta turistov nielen pre svoje bohaté dejiny, ale aj pre ideálne miesta na oddych. Ubytovanie v meste Abu Simbel je rýchlo a jednoducho dostupné, čím sa zároveň zabezpečí príjemný pobyt turistom a cestovateľom.

Abu Simbel sa nachádza v Núbii, v blízkosti súčasnej hranice Egyptskej republiky s Južným Sudánom. Miesto je známe najmä pre svoje dva chrámy, ktoré boli postavené v čase vlády Ramsesa II, a to ako pamiatka na jeho víťazstvá v bitkách pri návrate z Ta-Seti. Chrám je známy pre svoje nádherné plastiky, monumentálne kamenné zreteľné znaky a výrezy, ktoré priťahujú pozornosť z celého sveta.

Pre turistov a cestovateľov, ktorí chcú mať najlepší prístup ku chrámom, je najlepšie ubytovanie v meste Abu Simbel. Mesto má rôzne ubytovacie možnosti, ktoré sú vhodné pre rôzne nároky a potreby turistov. Medzi možnosti patrí hotel s 5 hviezdičkami, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti chrámu, takže je ideálnym miestom na pobyt pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť ranných prehliadok. Okrem toho sú tu aj rôzne cenovo dostupnejšie možnosti, ako sú motely a penzióny.

Všetky tieto možnosti ponúkajú rôzne služby, ktoré zabezpečia, aby turisti mali na svojom pobyte čo najviac pohodlia a zábavy. Skoro každý hotel v Abu Simbel ponúka jedálny lístok, ktorý je naplnený tradičnými egyptskými jedlami. Okrem toho sa tu nájdu aj miesta, v ktorých sa ponúka medzinárodná kuchyňa. Pre tých, ktorí by chceli stráviť čas v miestnych baroch, sú k dispozícii rôzne druhy miestneho pivá, vína a iných miestnych nápojov.

V päťhviezdičkových hoteloch môžete očakávať aj wellness služby, ako sú masáže a kúpeľné služby. A to všetko priamo v hotelovom areáli, takže si nemusíte hľadať iné miesta pre relaxáciu a oddych. Mnoho hotelov ponúka aj bazény, ktoré sú ideálnym miestom na osvieženie sa po dlhých výletoch a prehliadkach.

Abu Simbel je pre turistov a cestovateľov ideálnym miestom na objavovanie dejín Egypta, ale aj na oddych a relaxáciu. Mesto ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré uspokoja potreby každého cestovateľa. Kvalitné možnosti ubytovania sú jedným z faktorov, ktoré robia z Abu Simbel miesto, kam sa radi turisti vracajú na svoje ďalšie cestovateľské zážitky.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky