Počasie Dominikánska republika Cayo Levantado


Dominikánska republika je krajina, kde sa primárne nachádza karibský ostrov Hispaniola rozdelený medzi Haiti a Dominikánsku republiku. Tento ostrov je charakteristický svojou tropickou klímou, vysokou teplotou a relatívne vyrovnanou vlhkosťou po celý rok.

V Dominikánskej republike sa nachádza viacero turistických miest, ktoré si získali povesť ako miesta s krásnym počasím. Jedným z týchto miest je aj Cayo Levantado.

Cayo Levantado, také známe tiež ako Bacardi Island, je ostrov na severovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Nachádza sa v oblasti Samaná, čo je od hlavného mesta Santo Domingo vzdialené približne 150 kilometrov, a teda z televíznej relácie "Robinsona" familiariverzum známej oblasti.

Počasie v Cayo Levantado je podobné ako v celej krajine. Dominikánska republika má väčšinu roka horúce a suché počasie s vysokou teplotou, ktorá sa pohybuje okolo 30 stupňov Celzia. V období od mája do októbra je tu obdobie dažďov, kedy prichádzajú pravidelné zrážky.

Aj keď je počasie v Cayo Levantado väčšinou veľmi pekné, treba vziať do úvahy, že viacero faktorov môže ovplyvniť počasie. Napríklad vplyv hurikánov, ktoré môžu mať značný dopad na počasie v oblasti.

V Cayo Levantado a okolí sa stretávame s typickou vegetáciou dažďových lesov, preto je miesto považované za prírodnú krásu Dominikánskej republiky. Pieskové pláže a tyrkysové more sú ideálnou scenériou pre oddych a relaxáciu. Na ostrove sa nachádza tiež niekoľko letovísk, ktoré ponúkajú rôzne možnosti výletov a aktivít ako okružné plavby, potápanie a rôzne športy na pláži.

Počasie v Cayo Levantado môže byť vašou cestou do prírody a relaxu, najmä v období chladných dní a zimnej sezóny. Pestré a zaujímavé prírodné scenérie spolu s celoročne teplým počasím a čistým morom uľahčia váš pobyt a poskytnú vám príjemné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Cayo Levantado


Otázka 1: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Cayo Levantado?
Odpoveď 1: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Cayo Levantado, je letecky priletieť na letisko El Catey Samana a potom absolvovať krátku trajektovú cestu z mesta Samana.

Otázka 2: Ktorý čas je najlepší na návštevu Cayo Levantado?
Odpoveď 2: Najlepší čas na návštevu Cayo Levantado je od decembra do apríla, keď je teplota príjemná a menej pravdepodobné sú zrážky.

Otázka 3: Aké aktivity sú k dispozícii na Cayo Levantado?
Odpoveď 3: Na Cayo Levantado je množstvo aktivít, vrátane plávania, potápania, šnorchlovania, lyžovania na vode, kajakovania a turistiky.

Otázka 4: Kde sa môžem ubytovať na Cayo Levantado?
Odpoveď 4: V Cayo Levantado sú k dispozícii dva hlavné hotely - Gran Bahia Principe Cayacoa a Luxury Bahia Principe Samana.

Otázka 5: Aké je jedlo na Cayo Levantado?
Odpoveď 5: Cayo Levantado ponúka množstvo miestnych jedál, ako aj medzinárodné kuchyne. Môžete si vychutnať čerstvé ryby, morské plody a tradičné dominikánske jedlá.

Otázka 6: Je na Cayo Levantado bezpečné kúpanie a šnorchlovanie?
Odpoveď 6: Áno, na Cayo Levantado je kúpanie a šnorchlovanie bezpečné. Pre istotu sa však uistite, že využívate prevádzky ponúkajúce bezpečnostné vybavenie, aké sú záchranné vesty.

Otázka 7: Čo by som si mal zobrať na Cayo Levantado?
Odpoveď 7: Môžete si zobrať plážové oblečenie, plážové sandále, slnečné okuliare, klobúk alebo čiapku, ochrannú krem na slnko, repelent proti hmyzu, kameru, plážový uterák a šnorchlovacie vybavenie.

Otázka 8: Môžem sa dostať z Cayo Levantado na iné miesta Dominikánskej republiky?
Odpoveď 8: Áno, z Cayo Levantado sa môžete dostať do rôznych miest Dominikánskej republiky, vrátane mesta Samana a Národného parku Los Haitises. Sú k dispozícii rôzne prevádzky, ktoré vám pomôžu s plánovaním výletov.


Dovolenka Dominikánska republika Cayo Levantado


Dovolenka na Cayo Levantado v Dominikánskej republike je pre tých, ktorí hľadajú nádherné pláže, jemný piesok a krištáľovo čistú vodu. Cayo Levantado je malý tichý ostrov so skutočne úchvatnou plážou, ktorá ponúka návštevníkom dokonalé miesto na oddych a oddych od každodenného života.

Krajina v Cayo Levantado dominuje príroda v celom svojom rozkvete. So zelenou farbou palmy v slnečnom pocite a tyrkysovej farby vody, tento rajský ostrov ponúka úplne špeciálnu a exotickú atmosféru. Ostrov je oblúk zo zlatého piesku a zákonite jeho najväčšou výhodou je, že sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky, kde slnko svieti celoročne.

Na ostrove sa môžete vypraviť na celodenný výlet a môžete si užiť krásne miesta ako sú ostrovy Las Terrenas, Samana a Las Galeras a ich pláže. Pre tých, ktorí hľadajú trochu adrenalínu, sa ponúka možnosť surfovať na vlnách, kajakovať, plávať s delfínmi alebo len jednoducho si vychutnať potápanie s rôznorodými druhmi rýb.

Na ostrove nájdete aj skvelé ubytovanie, ktoré kombinuje luxus a pohodlie s nádherným výhľadom na more. Miestne hotely a rezorty už budú mať našvíkané plány na prežívanie s vami dokonalých večerov v restauráciách a baroch obklopených kryštálovými lampami a množstvom sviečok. Ponořte sa do miestnej kultúry a vychutnajte si tradičné dominikánske jedlá a koktaily pod hviezdami.

Okrem toho, na ostrove sa môžete účastniť hviezdnym pozorovaniam, kde sa vám ukážu tie najjasnejšie nebeské svetlá, počúvať tradičnú hudbu, ktorá ponúka úplne inú atmosféru a ponorte sa do prírodného kúpaliska - vodopád El Limón.

Tento ostrov je jedným z najväčších tajomstiev Karibiku. Je to dokonalé miesto pre romantiku, pre tých, ktorí hľadajú únik od každodenného života, pre rodiny a pre skupiny priateľov, ktorí hľadajú nové zážitky. Tak neváhajte, navštívte Cayo Levantado na vašej ďalšej dovolenke a prežite dokonalé chvíle!


Ubytovanie Dominikánska republika Cayo Levantado


Ak hľadáte exotickú destináciu, v ktorej môžete relaxovať a užívať si krásne pláže, potom by ste si mali zvoliť Cayo Levantado v Dominikánskej republike. Táto malebná karibská krajina sa nachádza na ostrove Samana a je obklopená tyrkysovým morom.

Ostrov Cayo Levantado si získava návštevníkov svojou krásnou bielou plážou, jemným pieskom a krištáľovo čistým morom. Tento ostrov je súčasťou národného parku Los Haitises, kde sa nachádza rozmanitá príroda a endemické druhy zvierat.

Ubytovanie na ostrove je zabezpečené v hoteli Gran Bahia Principe Cayo Levantado, ktorý sa nachádza priamo na pláži. Tento luxusný hotel ponúka viac ako 200 izieb, ktoré sú vkusne zariadené a disponujú balkónmi s výhľadom na more alebo na záhradu. K dispozícii sú aj dva bazény, spa centrum, fitnes centrum, tenisové kurty a WiFi pripojenie.

Okrem relaxácie na pláži môžete tiež využiť ponuku rôznych vodných športov, ako sú šnorchlovanie, potápanie a jachting. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o kultúru a históriu, odporúčame navštíviť blízke miesta, ako sú historické mestečká Las Terrenas a Santa Barbara de Samana.

Ak hľadáte miesto pre romantickú dovolenku alebo pre dovolenku so svojou rodinou, Cayo Levantado je ideálnou voľbou. Jeho exotická krása, kľudná atmosféra a kvalitné ubytovanie urobia z vašej dovolenky niečo nezabudnuteľné. Tak neváhajte a zarezervujte si svoju cestu do Dominikánskej republiky a užite si to najlepšie, čo táto krajina ponúka!


Letenka Dominikánska republika Cayo Levantado


Dominikánska republika je jedným z najkrajších miest na Karibiku, ktoré láka tisícky turistov z celého sveta. Svojou prírodnou krásou a bohatou históriou ponúka množstvo atrakcií a výletov pre všetky typy cestovateľov. Jedným z najvyhľadávanejších miest v Dominikánskej republike je malý rajský ostrov s názvom Cayo Levantado.

Cayo Levantado, známy aj ako ostrov Bacardi, sa nachádza v Samaná Bay na severovýchode Dominikánskej republiky. Tento ostrov je synonymom pre luxusné pláže, tyrkysové more a exotickú atmosféru. V blízkosti ostrova možno nájsť koralové útesy a obrovské množstvo farebných morských rýb, čo ho robí ideálnym miestom pre šnorchlovanie a potápanie.

Cesta na Cayo Levantado nie je možná len cez loď, čo dodáva dobrodružný nádych celej skúsenosti. Môžete si zvoliť prepravu v rámci organizovaných výletov alebo si prenajať súkromnú jachtu. Aj keď je to relatívne malý ostrov, je tu dostatok miesta na vychutnanie si súkromia a pokojných okamihov na pláži.

Po príchode na ostrov si okamžite všimnete, že je to raj na zemi. Biely piesok, kokosové palmy, príjemné teploty a perspektíva stráviť tam niekoľko dní je niečo, čomu sa ťažko odoláva. Existuje len niekoľko hotelov a rezortov na ostrove, z ktorých väčšina je exkluzívna a luxusná. Každý hotel ponúka prvotriedne ubytovanie a majú k dispozícii aj vlastné pláže, bazény, reštaurácie a wellness centrá.

Okrem relaxácie na pláži a vychutnávania si nádherného počasia existuje na Cayo Levantado aj množstvo ďalších aktivít. Môžete sa vybrať na prehliadku prírodných zaujímavostí ostrova, ako sú vodopády El Limón a polostrov Samaná. Okrem toho si môžete vyskúšať jazdu na koni, prechádzku po džungli alebo navštíviť miestne rybárske dedinky a spoznať miestnu kultúru.

Jednou z hlavných atrakcií ostrova je príležitosť navštíviť miesta, kde sa natáčali známe filmy. Na Cayo Levantado bola nakrútená reklama pre Bacardi Rum a aj niektoré scény z filmu "Piráti z Karibiku". Pre filmových nadšencov je to unikátna príležitosť sledovať miesta, kde sa odohráva ich obľúbený film.

Ak hľadáte exotiku, krásne pláže a relaxáciu na úplne inej úrovni, návšteva Cayo Levantado je určite správnou voľbou. Toto ostrovné útočisko v Dominikánskej republike je jedným z najkrajších miest, ktoré môžete na Karibiku navštíviť. Naplánujte si letenku a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku na ostrove Bacardi.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky