Dovolenka Chorvátsko Šolta


Nádherný ostrov Šolta, nachádzajúci sa v jadranskej časti Chorvátska, je ideálnym miestom pre dovolenku plnú relaxu a oddychu. Tento malý a očarujúci ostrov ponúka prekrásne pláže, útulné prístavné dedinky a bohatú históriu, ktorá sa prejavuje v starobylých pamiatkach a tradíciách ostrova.

Jedným z najväčších lákadiel Šolty sú jej pláže. Môžete si vybrať medzi rozprávkovými piesočnatými plážami, ktoré sa tiahnu pozdĺž pobrežia, alebo siahnuť po skrytých zátokách, kde sa ocitnete ďaleko od turistického ruchu. Pláže sú čisté, s jemným pieskom a kristálovou vodou, v ktorej sa môžete osviežiť a užívať si príjemné kúpanie. Niektoré pláže sú vybavené slnečníkmi a ležadlami, kde si môžete oddýchnuť a opaľovať sa.

Počas dovolenky na Šolte nezabudnite navštíviť aj jej prístavné dedinky, ako je napríklad Stomorska, Maslinica alebo Rogač. Tieto malebné dedinky sú typické svojimi útulnými prístavmi, kamennými domčekmi a množstvom reštaurácií a kaviarní. Môžete si tu vychutnať miestne delikatesy a pokochať sa panoramatickým výhľadom na more a okolité ostrovy.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je na Šolte tiež dostatok možností. Môžete sa vydať na prieskum ostrova peši alebo na bicykli a objavovať jeho prírodné krásy. Ostrov je pokrytý zelenými kopčekmi a olivovými hájmi, ktoré sú skvelým miestom na prechádzky a turistiku. Okrem toho môžete tiež ísť na vodné športy ako sú napríklad potápanie, jachting, windsurfing alebo rybolov. Ostrov Šolta skutočne ponúka niečo pre každého.

Ak máte záujem o kultúru a históriu, určite navštívte aj niektoré z historických pamiatok na Šolte. Očarení budete starobylou Saloon, ktorá je najstarším mestom na ostrove. Môžete si tu pozrieť prezervované starožitnosti, ako sú kamenné domy, hradby a kostoly. Ďalšími zaujímavými miestami sú napríklad Palac Cindrić, ktorý je centrom kultúry a umenia na ostrove, alebo Kastel Gasterija, kde sa nachádzajú stopy po rímskych opevneniach.

Dovolenka na ostrove Šolta v Chorvátsku je skutočne jedinečným zážitkom. Nech už si vyberiete pláže, prístavné dedinky alebo dobrodružstvo v prírode, určite sa tu nebudete nudiť. Pestrosť a krása tohto ostrova vďaka svojej nedotknutej prírode a pôvabným miestam si vás získa a pritiahne sem stále znova.


Letenka Chorvátsko Šolta


Šolta, krásny ostrov nachádzajúci sa v Chorvátsku, je jedným z najobľúbenejších cieľov pre dovolenku na Jadraně. Tento malý ostrov, nachádzajúci sa v Sredomorí, ponúka návštevníkom nádherné pláže, pôvabné prístavy, historické pamiatky a úžasné prírodné scenérie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Šoltu, najjednoduchším a najefektívnejším spôsobom, ako sa tam dostať, je cesta letecky. S rastúcou popularitou tejto destinácie ponúka niekoľko leteckých liniek pravidelné lety z rôznych európskych miest.

Pre rezerváciu letenky do Chorvátska a na Šoltu budete mať viacero možností. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností, ako napríklad Croatian Airlines, Ryanair alebo EasyJet, ponúka pravidelné lety do niektorých chorvátskych miest, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Šolty. Medzi tieto mestá patrí Split a Dubrovník, ktoré sú ideálnymi východiskovými bodmi pre cestu na Šoltu.

Letecká preprava do Splitu je najjednoduchšou voľbou, pretože táto metropola je dobre prepojená so zvyškom Európy a ponúka množstvo leteckých spojení. Po prílete do Splitu budete mať možnosť využiť pravidelné trajektové spojenia zo Splitu na Šoltu. Trajektové prepravné linky sú prítomné každý deň a cesta trvá len asi 45 minút.

Po príchode na Šoltu sa ocitnete v jednej z najkrajších častí Chorvátska. Tento ostrov ponúka návštevníkom širokú škálu aktivít a zážitkov. Môžete stráviť svoj čas na niektorých z najkrajších pláží v oblasti, ktoré sú pokryté jemným pieskom a teplým tyrkysovým morom. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, Šolta ponúka výborné možnosti pre potápanie, šnorchlovanie a jachtárčenie.

Okrem čarovného pobrežia môžete tiež navštíviť staré kamenné dedinky a historické pamiatky na Šolte. Obľúbené miesta, ktoré by ste nemali vynechať, sú mestečká Stomorska, Maslinica a Grohote. Tieto malé prístavné mestá vám umožnia ochutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu a zakúsiť miestnu atmosféru.

Celkovo vzaté, letenka do Chorvátska na ostrov Šolta je skvelou voľbou pre dovolenku. Okrem toho, že ponúka krásne pláže a pôvabné dedinky, poskytuje aj jedinečnú príležitosť spoznať bohatú kultúru a históriu tohto regiónu. Takže neváhajte a rezervujte si letenku už dnes, pretože čaká na vás skutočný raj na zemi.


Ubytovanie Chorvátsko Šolta


Šolta je malý ostrov v Chorvátsku, nachádzajúci sa v Stredomorskom mori. Tento ostrov je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú oddych a pokojné prostredie. Sú tu úžasné pláže, krásna príroda a mnoho historických pamiatok.

Ak plánujete navštíviť ostrov Šolta, určite nebudete mať problém s ubytovaním. Ostrov ponúka rôzne možnosti prenajatia, či už si vyberiete hotel, súkromný apartmán alebo chalupu. Môžete si vybrať ubytovanie priamo pri pláži, v centre mesta alebo na klidnom vidieku.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre rezerváciu v niektorom z hotelov na Šolte. Tieto hotely ponúkajú vynikajúce služby a komfortné izby. Väčšina hotelov má vlastné reštaurácie a bazény, kde si môžete oddýchnuť a užiť si slnko.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti, súkromné apartmány sú skvelou voľbou. Mnoho miestnych obyvateľov ponúka ubytovanie vo svojich domoch, čo vám umožní spoznať životný štýl miestnych ľudí. Takéto apartmány sú dobre vybavené a často majú výhľad na more. Môžete si tak vychutnať raňajky na terase s nádherným výhľadom.

Pre turistov, ktorí hľadajú autentickejšie skúsenosti, môže byť prenájom chalupy ideálnou voľbou. Na Šolte nájdete mnoho tradičných chalúp, kde si môžete oddýchnuť a zažiť pravú atmosféru ostrova. Tieto chalupy sú často obklopené prírodou a poskytujú úplné súkromie. Môžete tu grilovať, relaxovať na terase alebo prieskum okolitej prírody.

Pri vyhľadávaní ubytovania na ostrove Šolta je dôležité mať na pamäti, že niektoré oblasti sú turisticky atraktívnejšie a teda aj drahšie. Oblasti ako Stomorska, Maslinica a Nečujam sú známe svojou krásou a blízkosťou k moru. Ak hľadáte lacnejšiu možnosť, môžete sa rozhodnúť zostávať v niektorom z menších miest na ostrove.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, určite si užijete čas strávený na ostrove Šolta. Tento krásny ostrov ponúka mnoho možností na objavovanie a relaxáciu. Okrem nádherných pláží môžete navštíviť aj historické dedinky a pozrieť si zachované stavby z minulosti. Šolta je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a prírodnú krásu.


Počasie Chorvátsko Šolta


Chorvátsko je krásna krajina s bohatou históriou, pôvabnou prírodou a pobrežnými letoviskami, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z týchto letovísk je aj ostrov Šolta, ktorý sa nachádza v blízkosti Dalmácie, přesne v Stredozemnom mori.

Počasie na ostrove Šolta je typické pre oblasť Stredozemného mora. Letné mesiace sú teplé a suché, s priemernými teplotami dosahujúcimi 30 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú ideálne na plávanie v mori, opaľovanie sa na slnečných plážach a vychutnávanie si vodných športov.

Jeseň na ostrove Šolta je stále príjemná, s teplotami klesajúcimi na priemerných 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne pre tých, ktorí preferujú miernejšie teploty a vyhýbajú sa veľkému náporu turistov.

Zima na Šolte je mierne chladnejšia, s priemerom okolo 10 stupňov Celzia. Aj keď teploty nie sú také nízke ako inde v Európe, ostrovom zafúka studený vietor z hôr. Zimné mesiace sú preto menej atraktívne pre turistov z hľadiska plážových aktivít, ale stále je možné si vychutnať nádhernú prírodu a obdivovať mnohé kultúrne pamiatky.

Jar na Šolte je obdobím, kedy sa príroda prebúdza k životu. Teploty sa začínajú zvyšovať na priemer 15-20 stupňov Celzia a ostrov kvitne v rôznorodých farbách. Turisti, ktorí si vyberú toto obdobie na návštevu ostrova, môžu sa tešiť na nižšiu cenu ubytovania a menej preplnené pláže.

Okrem teplého a priaznivého počasia, ostrov Šolta ponúka aj iné zaujímavosti pre turistov. To zahŕňa miestne dobroty a víno, objavovanie malých rybárskych dediniek a prechádzky po kopcoch s nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu.

Na základe svojho príjemného stredomorského podnebia a nádherného prostredia je ostrov Šolta atraktívnym cieľom pre dovolenkárov, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu. Bez ohľadu na ročné obdobie, turisti si môžu byť istí, že budú mať príležitosť sledovať a obdivovať krásu Šolty s vhodnými počasím pre svoje aktivity.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Šolta


1. Ako sa dostanem na ostrov Šolta v Chorvátsku?
- Môžete sa na ostrov Šolta dostať trajektom z mesta Split alebo katamaránom zo Splitu alebo Trogiru.

2. Koľko stojí trajektová alebo katamaránová cesta na ostrov Šolta?
- Ceny sa líšia v závislosti od typu lodného spojenia a ročného obdobia, približne sa pohybujú od 30 do 50 eur.

3. Kde sa nachádzajú najlepšie pláže na ostrove Šolta?
- Niektoré z najlepších pláží na ostrove Šolta sú Maslinica, Šolta, Stomorska a Rogac.

4. Aké aktivity a atrakcie môžem navštíviť na ostrove Šolta?
- Na ostrove Šolta si môžete vychutnať okúpanie a opaľovanie na krásnych plážach, prechádzky po kopcoch, návštevu historických dedín, potápanie, vodné športy a degustáciu tradičnej chorvátskej kuchyne.

5. Kde môžem získať ubytovanie na ostrove Šolta?
- Ostrov Šolta ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, súkromných domov a kempov.

6. Aké je typické jedlo na ostrove Šolta?
- Typickým jedlom na ostrove Šolta je čerstvé ryby a morské plody, chorvátska šunka, olivy, olivový olej, medovina, chorvátske víno a tradičná chorvátska kuchyňa.

7. Aké sú typické miestne tradície a festivaly na ostrove Šolta?
- Na ostrove Šolta sa koná viacero vidieckych festivalov, na ktorých sa prezentujú tradičné kulinárske špeciality, hudba a tanec. Medzi najpopulárnejšie patrí Fešta Svete Jele na jar a Fešta otvorenja ljeta (Otvorenie leta) v lete.

8. Ako sa cestuje po ostrove Šolta?
- Na ostrove sa môžete pohybovať verejnou dopravou, čo zahŕňa autobusové spojenia medzi jednotlivými mestami na ostrove. Taktiež si môžete prenajať bicykel, skúter alebo auto.

9. Je bezpečné cestovať na ostrov Šolta?
- Ostrov Šolta je obyvateľská a turisticky vyhľadávaná oblasť, všeobecne sa považuje za bezpečné miesto na cestovanie. Je však dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad udržiavanie ostražitosti a stráženie svojich osobných vecí.

10. Aké sú najlepšie obdobie a ročné obdobia na návštevu ostrova Šolta?
- Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Šolta sú jarné a letné mesiace, keď je teplota príjemná a slnečné dni.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky