Najčastejšie otázky a odpovede Burkina Faso Cascades de Karfiguéla


1. Kde sa v Burkina Faso nachádzajú vodopády Cascades de Karfiguéla?
Odpoveď: Vodopády sa nachádzajú v regióne Cascades, v juhozápadnej časti krajiny.

2. Ako sa dostať k vodopádom Cascades de Karfiguéla?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať k vodopádom, je autom. Cesta z hlavného mesta Ouagadougou trvá približne 7 hodín.

3. Je nutné zaplatiť vstupné na vodopády Cascades de Karfiguéla?
Odpoveď: Áno, na vodopády je potrebné zaplatiť vstupné.

4. Ako vysoké sú vodopády Cascades de Karfiguéla?
Odpoveď: Vodopády majú výšku 70 metrov a tvoria celkom 5 stupňov.

5. Je možné sa kúpať v jazierkach pri vodopádoch?
Odpoveď: Áno, je možné sa kúpať v jazierkach pri vodopádoch. Voda je však veľmi studená, preto nie je vhodná pre každého.

6. Je okolo vodopádov Cascades de Karfiguéla možné táboreniť?
Odpoveď: Áno, okolo vodopádov je možné táboreniť. V oblasti sa nachádza viacero kempovacích miest.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu vodopádov Cascades de Karfiguéla?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu je počas dažďových mesiacov, od júla do septembra, keď je voda v jazierkach najväčšia.

8. Sú v okolí vodopádov nejaké atrakcie alebo turistické miesta?
Odpoveď: V okolí vodopádov sa nachádza viacero turistických miest, ako napríklad národný park Po i Hudba alebo oblasť Banfora s jej skalnými formáciami.

9. Aká je krajina Burkina Faso?
Odpoveď: Burkina Faso je krajina v západnej Afrike, ktorá sa v minulosti nazývala Horné Volta. Má rozlohu 274 200 km² a žije v nej približne 21 miliónov ľudí.

10. Ako sa volajú miestni obyvatelia Burkina Faso?
Odpoveď: Mestní obyvatelia sa nazývajú Burkinabé.


Ubytovanie Burkina Faso Cascades de Karfiguéla


Burkina Faso, krajina nachádzajúca sa v západnej Afrike, ponúka návštevníkom množstvo úchvatných prírodných scenérií a pozoruhodných miest. Jedným z týchto miest je aj nádherný útvar s názvom Cascades de Karfiguéla - výnimočné prírodné vodopády, ktoré patria medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie tejto krajiny.

Cascades de Karfiguéla sa nachádzajú v provincii Banfora, v regióne Cascades, len približne 12 kilometrov od mesta Banfora. Tento prírodný úkaz, ktorý je povestný svojou nádhernou krajinou, sa stal oblúbeným miestom pre turistov z celého sveta vďaka svojmu úchvatnému panoramatickému výhľadu a príležitostiam na relaxáciu a rekreáciu.

Cascades de Karfiguéla pozostávajú z niekoľkých vodopádov, ktoré sa nachádzajú na rieke Comoé. Hlavným vodopádom je vodopád Karfiguéla, ktorý je orientovaný do výšky a dosahuje výšky až 150 metrov. Voda, ktorá sa z výšky valí dolu, vytvára pôsobivý prírodný zvuk, ktorý dopĺňa atmosféru tohto miesta a preniká do duše návštevníka.

Okrem vodopádu Karfiguéla je tu aj množstvo menších vodopádov a bazénov. Tieto prírodné bazény s krištáľovo čistou vodou sú ideálne na osvieženie sa v horúcich letných dňoch. Mnohí návštevníci si sem prichádzajú oddýchnuť, zaplávať si, relaxovať a obdivovať krásu okolitých prírodných scenérií.

Cascades de Karfiguéla sú nielen miestom prírodného krásy, ale aj miestom kultúrneho významu. V okolí vodopádov sa nachádzajú malé dedinky a osady, kde žijú pôvodní obyvatelia Burkina Faso. Môžete sa vydovať na prechádzku týmito miestami a spoznať miestnu kultúru, tradície a životný štýl.

Samotné ubytovanie v blízkosti Cascades de Karfiguéla je široko dostupné. V blízkosti vodopádov sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, ktoré poskytujú pohodlné a príjemné ubytovanie pre návštevníkov. Pre tých, ktorí preferujú prírodné prostredie, je možné využiť aj kempovanie v prírode a stráviť noc pod otvoreným nebom.

Ak plánujete navštíviť Burkina Faso, nezabudnite zaradiť Cascades de Karfiguéla do svojho cestovného plánu. Tieto úchvatné vodopády sú garantované, že vás prenesú mimo každodenného ruchu a ponúknu vám relaxačný a oživujúci zážitok v úžasnom prostredí. Ubytovanie v tejto oblasti vám poskytne všetky pohodlia a zároveň prístup k jedinečnej prírode a kultúre Burkina Faso.


Počasie Burkina Faso Cascades de Karfiguéla


Burkina Faso sa nachádza v západoafrickom pásme saván a púští, a preto sa môže pochváliť silno výrazným tropickým podnebím. V regióne Cascades de Karfiguéla, ktorý sa nachádza na juhozápade krajiny, sa však tento trend trochu mierne mení.

Obdobie sucha v Cascades de Karfiguéla sa začína v októbri a trvá do marca. Tento čas je charakteristický nízkou vlhkosťou vzduchu a veľmi malými zrážkami. Keďže sa nachádzame pomerne blízko rovníka, teploty sa držia okolo 30 stupňov Celzia počas dňa a asi na polovicu klesnú počas noci.

V apríli však začína obdobie dažďov, ktoré trvá do septembra. Toto obdobie je charakteristické dlhými mokrými dňami a vysokou vlhkosťou vzduchu. Počas tohto obdobia teploty zostávajú vysoké a sú bežne okolo 25 až 30 stupňov Celzia.

Cascades de Karfiguéla sa môže pochváliť aj špeciálnym klimatickým javom, a to je harmatan. Ide o suchý vietor, ktorý sa vyskytuje v severnej Afrike a dosahuje aj juhozápadné pásma Burkina Faso. Harmatan sa väčšinou vyskytuje v zime a prináša so sebou silné prachové búrky, ktoré zhoršujú kvalitu ovzdušia.

Zhrnutie toho, čo sme spomenuli vieme povedať, že Cascades de Karfiguéla je klimaticky charakteristickou oblasťou Burkina Faso. V lete sa teploty pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a v zime sa toto číslo nemení. Obdobia sucha a dažďov sú pomerne vyrovnané a vďaka harmatanu sa tu vyskytujú aj silné prachové búrky. Celkovo je toto miesto však nádherné a pre milovníkov prírody určite jedno z najlepších miest na svete.


Letenka Burkina Faso Cascades de Karfiguéla


Burkina Faso je krásna krajina v západnej Afrike a je domovom pre množstvo skvostných atrakcií. Medzi najkrajšie z nich patrí národný park Cascades de Karfiguéla, ktorý sa nachádza v provincii Banfora. Tento národný park si získal srdcia mnohých návštevníkov svojou divokou prírodou a krásnymi vodopádmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť Cascades de Karfiguéla, musíte sa pripraviť na niekoľko desiatok kilometrov jazdy po rozbitej ceste. Cestou sa často stretávate s miestnymi obyvateľmi a zistíte, že život v tejto oblasti je veľmi odlišný od nášho zvyčajného spôsobu života. Po niekoľkých hodinách jazdy dorazíte na miesto, kde sa nachádza vchod do parku Cascades de Karfiguéla.

Vo vnútri parku sa ocitnete uprostred fascinujúcej prírody, kde budete môcť vidieť zvieratá ako paviány, krokodíly, guanako a mnohé iné. Okrem fauny budete mať možnosť obdivovať aj flóru, ktorá je neopakovateľná v tejto časti sveta. Pre milovníkov adrenalínu je k dispozícii aj niekoľko atrakcií. Môžete si napríklad prejsť adrenalinovou dráhou na lanách nad riekou alebo vyskúšať svoje zručnosti na miestnej stene na lezenie.

Najväčšou atrakciou parku sú určite vodopády. Tečú všade okolo a pohybujúc sa po parku budete neustále počuť ich hukot. Sú také veľké a impozantné, že si budete pripadať ako v rozprávke. Nezabudnite si vziať so sebou oblečenie na plávanie, pretože ponuka kúpania v týchto vodopádoch je neodolateľná.

Ak vás táto oblasť zaujala, rozhodne neváhajte a zarezervujte si letenku do Burkina Faso. Veľké letiská v meste Ouagadougou a Bobo-Dioulasso spravidla ponúkajú odlety do rôznych kútov sveta. Burkina Faso je kus sveta s veľmi odlišnou kultúrou, čo určite prinesie veľa nezabudnuteľných zážitkov. Navštívte národný park Cascades de Karfiguéla a koľko len budete mať času, objavujte krásy tejto fascinujúcej krajiny.


Dovolenka Burkina Faso Cascades de Karfiguéla


Burkina Faso, srdce západného Afriky, môže byť pre niektorých cestovateľov nepoznanou krajinou. Väčšina návštevníkov sa zameriava na známe atrakcie ako je poušť Sahara alebo národné parky, no existuje jeden skrytý klenot, o ktorom väčšina ľudí ani nevie - Cascades de Karfiguéla.

Cascades de Karfiguéla sú malebné kaskády ležiace v južnej časti Burkiny Faso, konkrétne v provincii Comoé. Tento unikátny prírodný úkaz spája džungľu s prekrásnymi vodopádmi, tvoriac jedno z najkrajších miest v tejto časti Afriky.

Cesta k vodopádom je dobrodružstvom samým osebe. Autobusom sa môžete dostať do blízkeho mestečka Banfora, odkiaľ musíte ešte pokračovať na miesto vodopádov. Cesta väčšinou vedie po neznačených a nerovných cestách, preto je najlepšie si najať miestneho sprievodcu, ktorý sa v tomto prostredí orientuje.

Keď sa dostanete na miesto, budete odmenení nádherným výhľadom. Vodopády sa rozprestierajú na niekoľko úrovní a každá z nich má svoje vlastné čaro. Môžete sa prechádzať po chodníkoch medzi zelenými džungľami a obdivovať mohutné steny vodopádu alebo si oddýchnuť na kamenných plošinách a vnímať pokojnú a tichú atmosféru tohto miesta.

Pri vodopádoch sú aj bazény, v ktorých si môžete zaplávať. Voda je čistá a chladná, čo je vítané počas horúcich letných dní v Africe. Okrem toho máte aj možnosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi a spoznať ich kultúru a tradície. Mnohí z nich vás pozvú do svojich domovov na tradičné jedlo a tanec.

Ak sa rozhodnete stráviť viac času v blízkosti vodopádov, môžete sa rozhodnúť pre niektorú z okolitých ubytovní. Niektoré z nich sú postavené v tradičnom štýle a ponúkajú vám autentický zážitok. Mali by ste si však všímať, že turizmus v tejto oblasti nie je tak rozvinutý ako v iných známych turistických destináciách, preto nečakajte luxusné zariadenia a mať pripravené na skromnejšie podmienky.

Cascades de Karfiguéla sú jedným z tých miest, kde môžete skutočne pocítiť krásu prírody, spoľahnúť sa na miestnych a zažiť autentický afrikánsky zážitok. Okrem toho, že si môžete užiť krásne vodopády a džungľu, môžete sa aj ponoriť do kultúry a života miestnych obyvateľov. Takže ak hľadáte dovolenku mimo turistických hitov, Cascades de Karfiguéla je miesto, ktoré by ste nemali vynechať.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky