Ubytovanie Bulharsko Balchik


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť od každodenného ruchu a zároveň objavovať novejšie miesta, určite by ste si mali zvoliť Bulharsko a konkrétne mesto Balchik. Toto kúpeľné mesto na pobreží Čierneho mora, ktoré sa nachádza asi 35 km od Varny, je známe pre svoje krásne pláže a historické pamiatky.

Návšteva Balchiku vám teda ponúka možnosť prežiť dokonalú dovolenku na pláži s oddychom a zároveň sa dozvedieť niečo o histórii a kultúre tohto regiónu. Pestrá ponuka ubytovania v Bulharsku, najmä v Balchiku, predstavuje miesto, kde si určite vyberiete to, čo presne hľadáte.

Hotely a apartmány

Mesto Balchik ponúka širokú ponuku ubytovania vrátane hotelov s rôznymi hviezdičkami a apartmánov. Jedným z najpopulárnejších hotelov v meste je Lighthouse Golf & Spa Resort, ktorý ponúka moderné a elegantné ubytovanie s výhľadom na more a golf ihrisko. V hoteli nájdete 5 bazénov, športoviská, wellness centrum a tiež miestnosť na konanie konferencií.

Ak hľadáte rodinný hotel, môžete si zvoliť hotel Regina Maria Spa Design, ktorý sa nachádza pri oblasti mesta, kde sa nachádza nádherný zámeček a botanické záhrady. Hotel ponúka moderné, klimatizované izby s výhľadom na more alebo na záhradu, wellness centrum ako aj vynikajúcu kuchyňu.

Hostely a penzióny

Okrem luxusnejšieho ubytovania, Balchik ponúka aj cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania ako sú napríklad hostely a penzióny. Hostel Castle Balchik je skvelá voľba pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom, ktorí hľadajú čisté, bezpečné a jednoduché ubytovanie s dobrým pomerom cena/výkon. Hostel sa nachádza v centre mesta a ponúka zdieľané aj súkromné izby, wi-fi pripojenie a spoločnú kuchyňu.

Penzión Villa Argo je ďalšou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú útulné a pohodlné ubytovanie s výhľadom na more. Penzión sa nachádza v dobrej lokalite, v blízkosti pláže a hlavnej stanice. Pozostáva z krásnych izieb s balkónom, malým bazénom a súkromným parkoviskom.

V súhrne, Balchik je ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú zrelaxovať a zároveň sa potešiť krásami bulharskej krajiny. Pre každého turistu, bez ohľadu na jeho rozpočet, sa v meste nájde ubytovanie, ktoré bude zodpovedať jeho potrebám a predstavám. Preto niet pochýb o tom, že strávite prijemný pobyt v tomto kúpeľnom meste.


Počasie Bulharsko Balchik


Bulharsko je známe svojou krásnou prírodou a teplým stredomorským počasím, ktoré je ideálne pre letné dovolenky. Jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku v Bulharsku je mesto Balchik, ktoré sa nachádza na pobreží Čierneho mora.

Počasie v Balchiku je veľmi priaznivé pre turistov počas letných mesiacov. Teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a voda v mori má prijemných 25 stupňov. V noci sa teploty znížia na približne 20 stupňov, čo umožní príjemný spánok bez potu a nepríjemného tepla.

Od októbra do apríla sa počasie Balchiku mení a stáva sa o niečo studenejším, ale stále ostáva relatívne miernym. Teploty sú približne medzi 5 - 15 stupňov Celzia. Toto obdobie sa však javí ako najvhodnejšie pre turistov, ktorí radšej trávia svoj čas v pokojnejšom prostredí.

V Balchiku je veľa ázijských a iberských vplyvov, čo znamená, že tam môže byť viac dažďov a búrok. Avšak, tieto búrky obvykle trvajú len krátku dobu a následne sa opäť vracia slnečné a teplé počasie.

Ak plánujete navštíviť Balchik, je dôležité si zabezpečiť vhodnú odev a príslušenstvo. Pre letné mesiace by ste mali zobrať s sebou plavky, krátke nohavice, tričká a slnečné okuliare. Na konci leta a na jeseň je však užitočné si so sebou zobrať aj teplejšie veci ako mikinu alebo bundu.

Všeobecne platí, že počasie v Balchiku je veľmi priateľské k turistom. Vzhľadom k jeho miernemu stredomorskému podnebiu, ide o ideálne miesto pre letné dovolenky a romantické prázdniny. Preto neváhajte a navštívte toto krásne mesto a užite si nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Bulharsko Balchik


Balchik, situovaný na severovýchodnom pobreží Bulharska, je malé mestečko bohaté na históriu, kultúru a krásy prírody. Medzi tie najvýznamnejšie pamiatky patrí zámok Queen Marie, Botanická záhrada Balchik a Konzumná štrková pláž.

Ak hľadáte letenky, ktoré vás zavedú do tohto kúzelného mestečka, nebudete mať problém nájsť správne. S niekoľkými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú lety do blízkych letísk ako Varna alebo Ruse, môžete nájsť letenky za prijateľné ceny.

Ak sa rozhodnete cestovať do Balchiku letecky, môžete si vybrať zo širokého spektra príletov. Pri väčších letiskách ako Varna nájdete viacero letov z rôznych krajín Európy. Vypadajú ako napríklad: Praha, Viedeň, Varšava, Budapešť, Bratislava, Kyjev a mnoho iných.

Ak sa rozhodnete pre let do Varny a cestujete z centrálnej Európy, let trvá približne 2 hodiny. Po príchode na letisku sa môžete rozhodnúť pre nájom auta alebo si zabezpečiť privátny transfer na miesto určenia.

A čo potom? Aj keď je Balchik menšie mesto, je plné možností na zábavu a oddychové aktivity. Autom si môžete prejsť celú pobrežnú cestu a zastaviť sa v niektorých veľkých letoviskách, kde si môžete vychutnať tradičné bulharské jedlá, plávať v čistom mori alebo si užiť aktivity ako kajak, potápanie, windsurfing alebo jachtovanie.

Ak máte radi históriu a kultúru, môžete navštíviť zámok Queen Marie a botanickú záhradu, ktoré sú len pár minút autom alebo taxíkom od centra mesta. V zámku si môžete pozrieť niektoré z jej najlepších diel a v botanickej záhrade objaviť niektoré z najzaujímavejších a najkrajších rastlín a zvierat.

Všetky tieto atrakcie sú ľahko dostupné z miestnych hotelových ubytovaní. Ak hľadáte príjemné a útulné miesto na pobyt, nájdete tu množstvo hotelov s rôznou cenovou kategóriou a poplatkami. To zasa záleží od toho, koľko peňazí chcete minúť na vašom dovolenkovom pobyte.

Všetky tieto faktory a možnosti robia Balchik obľúbeným miestom pre dovolenky a oddychové aktivity. Má veľa kultúrnych a zábavných možností, ktoré vám urobia pobyt príjemným a nezabudnuteľným. Ak sa rozhodnete navštíviť toto kúzelné mesto, určite nebudete ľutovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Balchik


1. Aké je poveternostné a klimatické podnebie v Balchiku?
- Balchik má stredomorské podnebie s mierne teplými letami a miernymi zimami. Priemerná teplota v lete je okolo 28°C a v zime okolo 10°C.

2. Ako sa dostanem do Balchiku?
- Balchik je prístupný cez letisko Varna, ktoré je asi 40 km vzdialené. Existujú tiež autobusové a železničné spojenia s inými časťami Bulharska.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Balchiku?
- Hlavnými atrakciami v Balchiku sú Botanická záhrada a palác, ktorý sa nachádza na pobrezí Čierneho mora. Okrem toho je tu aj napríklad starý mestský časť a viacero pláží.

4. Aká je miestna jedlo a nápoje v Balchiku?
- Miestna kuchyňa v Balchiku je zameraná na čerstvé morské plody a typickými jedlami sú napríklad ryža s krevetami, ryby a šaláty. Populárne nápoje zahŕňajú tiež tradičné bulharské víno a pálenku.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Balchiku?
- Najlepší čas na návštevu Balchiku je od mája do septembra, keď je teplota príjemná a morská voda je dostatočne teplá na kúpanie.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Balchiku?
- V Balchiku existuje viacero hotelov, penziónov a apartmánov, ktoré ponúkajú rôzne možnosti ubytovania pre turistov.

7. Ako sa pohybovať v Balchiku?
- V Balchiku je možné sa pohybovať pešo, alebo si prenajať bicykel. Mestská doprava zahŕňa aj autobusové spojenia do okolitých mest a letisko Varna.

8. Je Balchik bezpečné miesto na návštevu?
- Balchik je považovaný za relatívne bezpečné miesto pre turistov. Avšak, je vždy dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a pamätať na svoje cennosti.

9. Aké je miestne jazykové národnostné prostredie v Balchiku?
- Bulharčina je oficiálnym jazykom v Balchiku, avšak mnoho ľudí v turisticky navštevovaných oblastiach hovorí aj anglicky a niektoré reštaurácie a hotely majú personál hovoriaci niekoľkými jazykmi.

10. Čo si treba vziať so sebou do Balchiku?
- Pri návšteve Balchiku je dobré mať so sebou na slnko a teplo vhodné oblečenie, plavky, slnečné okuliare, opaľovacie krémy a dobrou obuv pre prechádzky po kopcovitom teréne.


Dovolenka Bulharsko Balchik


Bulharsko je pomerne zaujímavou destináciou pre dovolenku, ktorá láka nielen krásnymi plážami na Čiernomorskom pobreží, ale aj bohatou históriou a kultúrou. Jedným z týchto miest, ktoré si určite zaslúži navštíviť, je malebné mesto Balchik.

Balchik sa nachádza v severovýchodnej časti Bulharska, asi 40 kilometrov od medzinárodného letiska v meste Varna. Je to príjemná destinácia s pôsobivou scenériou, kde sa stretáva ružové mesto s tyrkysovým morom. Je známe predovšetkým vďaka svojim nádherným záhradám a historickým pamiatkam.

Hlavnou atrakciou mesta je zámok v Balchiku, známy aj ako Botanická záhrada. Tento zámok, postavený v 20. storočí, je obklopený rozsiahlou záhradou s exotickými rastlinami z celého sveta. Prechádzka po záhrade je jedinečným zážitkom, kde môžete obdivovať rôzne druhy rastlín a kvetov. Okrem toho tu nájdete aj menšie jazierko s labuťami a nádhernými výhľadmi na čiernomorský pobrežný útes.

Obľúbenou atrakciou medzi návštevníkmi je aj botanický skleník. V tomto skleníku nájdete rozsiahlu zbierku kaktusov, sukulentov a tropických rastlín. Milovníci prírody si tu môžu vychutnať jedinečné exotické rastliny a zázračnú atmosféru.

Okrem zámku a botanickej záhrady si môžete vychutnať aj prechádzku po historickom centre mesta. Tu budete mať možnosť obdivovať zachovalé staré domy a úzke uličky s tradičnými reštauráciami, kde si môžete vyskúšať bulharskú kuchyňu. Nemali by ste tiež vynechať návštevu miestnej prístavnej oblasti, kde sú možnosti na zaobstaranie miestnej rybe a morských plodov.

Pláže v Balchiku sú krásne a čisté. Môžete si vybrať medzi kamenistými a piesočnatými plážami, ktoré sú vhodné pre oddych a kúpanie. Voda tu je krásne azúrová a teplá - ideálna pre milovníkov vodných športov.

Balchik je tiež výbornou východiskovou bodkou pre objavovanie okolitých miest a prírodných krás. Môžete navštíviť napríklad Golden Sands, slávne letovisko známe svojimi piesočnatými plážami a možnosťami na vodné športy. Alebo sa vyberte do mesta Kavarna, kde môžete obdivovať skalný útes s impozantnou vyhliadkou na čiernomorské pobrežie.

Dovolenka v Bulharsku v meste Balchik vám ponúka kombináciu plážového oddychu, kultúry a prírodných krás. Nech už ste prívržencom histórie, prírody alebo jednoducho relaxu na pláži, Balchik má čo ponúknuť. Takže, ak plánujete nasledujúcu dovolenku, nezabudnite zvážiť túto pokojnú a pôvabnú časť Bulharska.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky