Letenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunaj Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je majestátna mešita nachádzajúca sa v hlavnom meste Brunej, Bandar Seri Begawan. Táto nádherná stavba je jednou z najväčších mešít na svete a je jednou z najvýznamnejších náboženských pamiatok v ázijskom islame.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah bola postavená v roku 1992 a jej názov je pochádza od mena brunejského sultána Hassanal Bolkiaha. Sultán bol v tej dobe jedným z najbohatších monar-chov na svete a túto mešitu dal postaviť ako dar pre brunejský národ. Stavba mešity trvala približne päť rokov a bolo k nej prizvaných viac ako 5000 remeselníkov a špecialistov z celého sveta.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah je skutočnou ukážkou krásy a elegance islamskej architektúry. Jej dominantou je veľká zlatá kupola, ktorá sa týči na výšku 29 metrov nad úrovňou mora. Kupola je zdobená zlatými a striebornými mozaikovými vzormi, ktoré sú typické pre islamskú kultúru. Táto úchvatná stavba má celkovo 29 kupôl a je obklopená šiestimi minaretmi, ktoré svojou výškou dosahujú až 58 metrov.

Vnútro mešity je ešte pôsobivejšie. Svojimi veľkolepými obrazmi, mramorovými stenami a podlahou zo zelených kachlí vytvára zvláštne atmosféru pokoja a mystiky. Hlavná modlitebná hala, ktorá sa nachádza pod hlavnou kupolou, je schopná pojať až 5000 veriacich naraz.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah sa stala dôležitým miestom pre brunejský islamský spoločen-stvo. Počas sviatkov a špeciálnych náboženských udalostí sa sem hrnú tisíce veriacich z celej krajiny a okolitých krajín. Okrem toho, mešita slúži aj ako miesto pre vzdelávanie a poskytovanie náboženských služieb, ako sú sobotné učebné hodiny pre deti a dospelých.

Pre turistov a návštevníkov, ktorí majú záujem o architektúru a kultúru, je Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque jednou z hlavných turistických atrakcií v Bruneji. Návštevníci majú možnosť obdivovať jej nádhernú vonkajšiu architektúru aj vstúpiť dovnútra, ak dodržia prísne pravidlá oblečenia a rešpektujú kultúrne a náboženské zvyklosti. Dôležité je mať na pamäti, že mešita je pracujúcim miestom modlitby, takže je potrebné si zachovať rešpekt a ticho počas návštevy.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je zjavne jedinečnou a jedinečnou pamiatkou, ktorá prináša nádherný pohľad na nádhernú islamskú architektúru. Je to miesto, kde sa stretávajú náboženstvo, kultúra a umenie, a poskytuje návštevníkom a veriacim nezabudnuteľné skúsenosti a duchovné hĺbky.


Dovolenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunaj je drobné panenské sultanátne kráľovstvo, ktoré sa nachádza na ostrove Borneo v juhovýchodnej Ázii. Je to jedna z najbohatších krajín na svete vzhľadom na svoje obrovské zásoby ropy. Okúzľujúce krásy Brunajských džunglí, nádherné pláže a bohatá kultúra robia z tejto krajiny hotspot pre turistov.

Medzi najvýznamnejšie atrakcie v Brunajskom hlavnom meste Bander Seri Begawan patrí Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita. Je to úžasná mešita, ktorá je jednou z najväčších a najkrajších mešít v juhovýchodnej Ázii. Zasahuje do neba s minaretom, ktorý je vysoký až 52 metrov.

Mešita je postavená v tradičnom islamskom štýle, s elegantnou architektúrou a nádhernými zlatými a čiernymi farbami, ktoré zdobia budovu. Je vyrobená z mramoru a jej hlavná veža je ukončená elegantným zlatým kupolovitým tvarom.

Vnútornosť mešity je rovnako nádherná ako vonkajšok. Je vyplnená drahými kobercami, vzácnymi drevenými rámami a sofistikovanými vzormi na stenách. Je tu tiež veľká modlitebná sála, kde môžu modliari modliť a oddávať sa náboženstvu.

Každý deň sa zde uskutočňujú modlitby a mešita je otvorená pre návštevníkov všetkých náboženských vier. Je však dôležité, aby sa dodržiavali pravidlá a zvyky mešity, ako je vhodné oblečenie a rešpektovanie modlitebného miesta.

Okrem krásy a duchovnosti mešity si môžete tiež vychutnať úžasné výhľady na juhovýchodnú Áziu z jej veže. Z vrcholu si môžete vychutnať panoramatický výhľad na mesto a upokojujúce rieky, ktoré ho obklopujú.

Návšteva Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešity je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám umožní objaviť bohatú históriu a kultúru Brunaja. Je to miesto, ktoré vás nadchne svojou nádhernou architektúrou a pokojnou atmosférou.

Ak plánujete dovolenku v Brunaji, nevynechajte návštevu tejto vynikajúcej mešity. Je to skutočný skvost, ktorý vás ohromí svojou krásou a poskytne vám zaujímavý pohľad na islamskú vieru a tradície.


Najčastejšie otázky a odpovede Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Otázka: Kedy bola masjid postavená?

Odpoveď: Masjid Jame' Asr Hassanil Bolkiah bola postavená v roku 1992.

Otázka: Aký je veľký areál masjid?

Odpoveď: Areál masjidu má rozlohu 29 700 m2, z čoho 7 200 m2 tvoria budovy a 22 500 m2 sú záhrady.

Otázka: Aký je kapacita masjidu?

Odpoveď: Masjid môže ubytovať až 4 500 veriacich, z toho 1 500 v hlavnej modlitebni a ostatní v modlitebniach pre mužov a ženy.

Otázka: Aká je architektúra masjidu?

Odpoveď: Masjid má modernú architektúru s kombináciou tradičných brunejských a islamských prvkov. Stavba sa skladá z dvoch veží, ktoré sú vysoké 44 metrov.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny masjidu?

Odpoveď: Masjid bol zatvorený pre návštevníkov v období pandémie COVID-19. Predtým bol masjid otvorený denne, vrátane verejných sviatkov a sú aby otvorené pre návštevníkov počas všetkých modlitieb.

Otázka: Aké sú pravidlá návštevy masjidu?

Odpoveď: Návštevníci musia byť vhodne oblečení a obutí. Pokyny týkajúce sa modlitby sa musia dodržiavať a návštevníci nesmú mať žiadne jedlo alebo nápoje. Fotografovanie je povolené len v stanovených oblastiach a po predchádzajúcom povolení od správcov masjidu.


Ubytovanie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunaj Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita je jedným z najkrajších a najväčších náboženských pamiatok v Brunaji. Nachádza sa v hlavnom meste Bandar Seri Begawan a je jednou z najnavštevovanejších atrakcií pre turistov z celého sveta.

Mešita bola postavená v roku 1992 pri príležitosti 25. výročia korunovácie sultána Hassanal Bolkiah, ktorý je súčasným sultánom Brunaja. Jej názov, Jame' Asr Hassanil Bolkiah, zahŕňa významné symbolické pojmy: "Jame'" sa prekladá ako veľká mešita, "Asr" sa týka popoludňajšieho náboženského obradu a "Hassanil Bolkiah" označuje meno sultána.

Mešita je postavená na rozlohe vyše 12 akrov a môže pojať až 3000 veriacich. Jej architektúra je majestátna a nádherná, kombinuje moderný islamský dizajn s tradičnými a historickými prvky, odrážajúcimi bohatú kultúru a dedičstvo Brunaja. Jediným povoleným materiálom na stavbu mešity je najkvalitnejší mramor, ktorý bol importovaný zo Talianska.

Vnútorný priestor mešity je rovnako pôsobivý ako vonkajší. Centrálna mešita obsahuje veľkú modlitebnu s kapacitou pre 1000 mužov a 500 žien, oddelenými miestnosťami. Podlahy sú pokryté mäkkým kobercom, ktorý pôsobí upokojujúco a príjemne, a steny sú zdobené nádhernými kachlami a maľbami.

V mešite sa nachádza aj múzeum, kde sú vystavené vzácne predmety spojené s islamskou kultúrou a históriou Brunaja. Turisti môžu obdivovať vzácne korány, historické fotografie a iné artefakty, ktoré ilustrujú bohatstvo a dôležitosť islamského náboženstva v Brunaji.

Okrem náboženských obvodov je mešita tiež domovom pre niekoľko ďalších zariadení, vrátane knižnice, škôl a konferenčných miestností, ktoré slúžia na vzdelávanie a podporu komunity.

Návšteva Brunaj Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešity je zážitkom ako pre veriacich, tak pre turistov. Je to miesto, kde môžete objaviť a spoznať bohatú históriu a kultúru Brunaja a zažiť kľudnú atmosféru náboženskej pobožnosti. Mešita je symbolom sily a odhodlania brunajského národa a reprezentuje ich hlbokú vieru a oddanosť islamskému náboženstvu.


Počasie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je nádhernou mešitou nachádzajúcou sa v Bruneji, malom sultanáte v juhovýchodnej Ázii. Okrem svojej náboženskej dôležitosti priláka aj turistov z celého sveta svojou ohromujúcou architektúrou a umiestnením v jednoducho úchvatnej scenérii.

Pokiaľ ide o počasie v okolí mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, môžeme očakávať typické tropeické podnebie, ktoré je charakteristické pre túto oblasť. Toto podnebie je charakterizované vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas väčšej časti roka.

V období medzi aprílom a októbrom, čo je obdobie leta a dažďového obdobia v Bruneji, môžu byť teploty veľmi vysoké. Dobyvačným slnkom sa teploty pohybujú okolo 30 °C a pridáva sa k nim vysoká vlhkosť, ktorá môže spôsobiť, že sa budeš cítiť oveľa horúcejšie než je skutočnosť. V týchto mesiacoch možno očakávať aj pravidelné zrážky, z ktorých niektoré môžu byť silné.

Obdobie medzi novembrom a marcom predstavuje suché obdobie v Bruneji. Teploty v tomto období sú trochu príjemnejšie a pohybujú sa okolo 27 °C. Vlhkosť je stále prítomná, ale nie taká intenzívna ako počas leta. Toto obdobie je tiež ideálne pre návštevu mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque a okolitého prostredia, pretože sa môžete vyhnúť silným dažďom.

Pri plánovaní návštevy mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque nezabudnite vziať do úvahy počasie. Je dôležité sa dobre pripraviť na teploty a vlhkosť, napríklad si vziať oblečenie vyrobené z ľahkých, priedušných materiálov a pamätať na dostatočné množstvo vody pre hydratáciu.

Okrem počasia si tiež všimnite otváracie hodiny mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, keďže niektoré časti mešity môžu byť prístupné len v určitých časoch. Pred svojou návštevou sa uistite, že ste zistili aktuálne informácie o otváracích hodinách, aby ste mohli čo najlepšie využiť svoju návštevu.

Návšteva mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je určite nezabudnuteľným zážitkom. Nielenže je dôležitou a nádhernou náboženskou stavbou, ale tiež ponúka príležitosť spojiť sa s miestnou kultúrou a zázemím. Preto si užite svoju návštevu a priam magickú atmosféru tejto ohromujúcej mešity.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky