Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Foz do Iguaçu


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Brazílie, Foz do Iguaçu:

1. Ako sa dostanem do Foz do Iguaçu z iných miest v Brazílii?
- Foz do Iguaçu má medzinárodné letisko, takže najjednoduchší spôsob je lietať priamo do mesta. Môžete však tiež použiť autobusové alebo vlakové spojenie.

2. Aké sú najväčšie atrakcie v Foz do Iguaçu?
- Najväčšou atrakciou v meste sú vodopády Iguaçu, jedny z najväčších a najkrajších vodopádov na svete. Iné dôležité miesta navštívenia zahŕňajú republikánsky park Itaipu, Brazílsko-argentínsku cezhraničnú vetvu Paraguanského riečneho parku a trojmedzie medzi Brazíliou, Argentínou a Paraguajom.

3. Potrebujem vízum na návštevu Foz do Iguaçu?
- V závislosti od vašej krajiny pôvodu môže byť potrebné získať turistické vízum na vstup do Brazílie. Občania mnohých krajín, vrátane EÚ a Spojených štátov, však môžu vstúpiť do krajiny bezvízové.

4. Aké sú najlepšie časy na návštevu Foz do Iguaçu?
- Najlepším obdobím na návštevu Foz do Iguaçu je obdobie sucha medzi júnom a augustom. V tomto období sú vodopády plné vody a počasie je miernejšie.

5. Ako sa dostať k vodopádom Iguaçu?
- Existuje niekoľko spôsobov, ako sa dostať k vodopádom Iguaçu. Môžete si prenajať auto, využiť taxi alebo autobusové spojenie. Existuje aj túra, ktorá zahŕňa prepravu do a zo vodopádov.

6. Poskytujú v regióne Foz do Iguaçu lety na vodopády?
- Áno, existujú vrtuľníkové a lietadlové túry, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na vodopády Iguaçu z vzduchu.

7. Čo si môžem kúpiť ako suveníry v Foz do Iguaçu?
- Trhovisko v meste ponúka množstvo suvenírov vrátane šperkov, oblečenia, umeleckých diel a keramiky. Okrem toho sú populárne suveníry tiež vyrobené z dreva, kovy a káva.

8. Ako je tam so stravou a ubytovaním?
- Foz do Iguaçu má veľa možností pre stravovanie a ubytovanie. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, hotely, hostelmami alebo menšími penziónmi. V meste je tiež mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne aj medzinárodné jedlá.

Tieto otázky a odpovede by mohli byť užitočné pre ľudí, ktorí plánujú navštíviť Brazíliu a konkrétne Foz do Iguaçu. Avšak, je vždy dobré vyhľadať aktuálne informácie a dostupné zdroje pred svojou cestou.


Počasie Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu leží na juhu Brazílie a patrí k najteplejším a najmokrejším regiónom krajiny. Toto mesto je známe predovšetkým vďaka vodopádom Iguaçu, ktoré sú jednými z najimpozantnejších prírodných záznamov sveta.

Ak plánujete návštevu Foz do Iguaçu, mali by ste si uvedomiť, že jeho podnebie je tropické a vlhké, s vysokými teplotami po celý rok.

Leto v Foz do Iguaçu trvá od decembra do marca, pričom priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 30 °C. V noci sa teploty zvyčajne neklesnú pod 20 °C a vlhkosť vzduchu je vysoká. Počas leta prichádzajú aj občasné dažde a búrky, ktoré sú však v tomto období riedke.

Zima v Brazílii Foz do Iguaçuna trvá od júna do augusta, a prináša mierny pokles teplôt na približne 20 °C cez deň a 10 °C v noci. V tomto období sa pravidelne vyskytujú ranné hmly a dažde, ktoré môžu trvať niekoľko dní.

Najlepším obdobím pre návštevu Foz do Iguaçu je obdobie medzi aprílom a májom, keď sú teploty prijateľnejšie a daždivé obdobie sa ešte nezačalo. Vďaka nižšej vlhkosti vzduchu a vyšším vodopádom zväčša navštíviteľ dostane krásny výhľad na vodopády.

Okrem extrémne horúcich dní a pravidelných dažďov je typické, že počasie v Brazílii Foz do Iguaçu je celkovo veľmi príjemné a priaznivé pre turistickú činnosť. Nech sa rozhodnete navštíviť túto oblasť kedykoľvek, nezabudnite si so sebou priniesť vhodné oblečenie a obuv a samozrejme, nezabudnite na fotoaparát, aby ste si mohli odfotiť úchvatné vodopády a ďalšie nádherné krajiny, ktoré Brazília Foz do Iguaçu ponúka.


Letenka Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu je jedným z najnavštevovanejších miest Brazílie vďaka svojmu dychberúcemu parku vodopádov, zvaného Iguazú. Väčšina turistov prichádza sem práve kvôli tomuto parku, no mesto ponúka aj mnoho ďalších zaujímavostí.

Ak hľadáte letenky do Brazílie Foz do Iguaçu, najlepšie je plánovať vopred, najmä počas hlavnej sezóny v lete a počas Vianoc a Nového roka. Lety z Európy sú obvykle odchádzajú z Lisabonu, Paríža alebo Frankfurdu a trvajú niekoľko hodín.

Po príchode do Foz do Iguaçu sa určite nevyhnete návšteve národného parku Iguazú. V parku môžete obdivovať niektoré z najkrásnejších a najmohutnejších vodopádov na svete. Najväčší z nich, podľa ktorého je celý park pomenovaný, má výšku 82 metrov a nachádza sa na rieke Iguazú.

Okrem vodopádov stojí za návštevu aj pohľadnica hodná mesta Foz do Iguaçu. Tu môžete obdivovať rieku Paraná, ktorá je široká až 5 kilometrov a z ktorej sa otvára panoramatický výhľad na Brazíliu, Argentínu a Paraguaj.

Pre tých, ktorí sú zástancom zvierat, ponúka mesto aj návštevu prevádzok so zachránenými divými zvieratami, ako napríklad opice, tukany a papagáje. Táto aktivita sa odporúča v ranných hodinách, kedy sú zvieratá najaktívnejšie.

Počas pobytu v Foz do Iguaçu nevynechajte ani návštevu niektorého z miestnych trhov a ochutnajte typicky brazílske delikatesy, ako napríklad feijoada, ktorú tvoria fazuľa, kuracie mäso a ryža. K tomu si môžete objednať aj tradičný drink caipirinhu, ktorý je vyrobený z cukrovej trstiny a lihoviny.

Celkovo je Brazília Foz do Iguaçu zaujímavou destináciou pre tých, ktorí si chcú užiť krásy prírody a spoznať miestnu kultúru. A s letenkou máte k tomu naozaj jednoduchú cestu.


Dovolenka Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu - Zážitok nezabudnuteľný ako samotné vodopády

Ak hľadáte destináciu, ktorá vám ponúkne naozaj nezabudnuteľné zážitky, rozhodne sa vyberte do Brazílie a navštívte miesto, kde sa nachádza jeden z najúchvatnejších prírodných krás sveta - vodopády Foz do Iguaçu.

Foz do Iguaçu je mesto nachádzajúce sa v juhovýchodnej časti Brazílie, v blízkosti trojkrajiny Brazília-Argentina-Paraguaj. Okrem vodopádov ponúkajú Foz do Iguaçu aj množstvo ďalších zaujímavostí - archeologické náleziská, národné parky, múzeá a exteriérové hory z guľatých kameňov.

Vodopády Foz do Iguaçu

Foz do Iguaçu je známe hlavne preto, že sa nachádza tu jeden z najviac rozľahlých a dojemných systémov vodopádov sveta. Vodopády sú výsledkom čohosi okolo 275 jazeriek, riek a malých prameňov, všetky majú svoj pôvod v pohorí Serra do Mar. Väčšina vodopádov sa nachádza na rieke Iguaçu, ktorá preteká Brazíliou a Argentínou.

Na návštevu vodopádov si určite nezabudnite zabezpečiť celodennú vstupenku, vďaka nej si budete môcť vychutnať úžasný pohľad na vodopády počas celého dňa. Či už sa rozhodnete pre plavbu na člne pod vodopády, alebo radšej zostanete pešo v blízkosti samotných vodopádov, zážitok bude nezabudnuteľný.

Okrem toho, že si môžete vychutnať úžasný pohľad na vodopády, v okolí sa nachádza mnoho turistických trás, kde si užijete prechádzku aj prehliadku prírodných krás.

Národný park Iguazú

Po návšteve vodopádov Foz do Iguaçu, sa určite vyberte do Národného parku Iguazú, ktorý sa nachádza v Argentíne. Park s rozlohou okolo 670 km2 ponúka okrem nádhernej prírody aj zaujímavosti ako sú vodopády San Martin a Victoria, ktoré sú výnimočné svojou veľkosťou a nádherným výhľadom na okolitú krajinu.

K zaujímavým atrakciám patria aj prehliadky života rastlín a zvierat nachádzajúcich sa v okolí parku, kde máte možnosť vidieť vzácne druhy vtákov, divé zvieratá a rastlinstvo.

Archeologické náleziská a múzeá

Pre tých, ktorí majú radi história a kultúru, môže byť zaujímavý aj návšteva archeologických nálezisk v okolí Foz do Iguaçu. Tu môžete vidieť aj rôzne pohrebiská, vykopávky a celé osady, ktoré pre vás predstavia históriu krajiny a jej obyvateľov.

Ak si radi pozriete múzeá, môžete navštíviť aj múzeum Hernána Ramíreza Vilanova, múzeum Trojičnej cirkvi alebo múzeum reštaurovania vozidiel.

Pri návšteve Brazílie a mesta Foz do Iguaçu sa rozhodne nudit nebudete. Okrem vodopádov a parkov, môžete si vychutnať aj kultúru a históriu tohto úžasného miesta. Vynikajúca strava, starostlivosť obyvateľov a skvosty prírody stanovia túto destináciu ako perfektné miesto na dovolenku.


Ubytovanie Brazília Foz do Iguaçu


Brazília je krajinou, ktorá má mnoho nádherných miest na navštívenie. Jedným z týchto miest je aj Foz do Iguaçu, známe tiež ako brány k slávnym vodopádom Iguaçu. Je to jedno z najzaujímavejších miest v Južnej Amerike a ponúka mnoho možností na ubytovanie, ktoré spĺňajú potreby rôznych cestovateľov.

Foz do Iguaçu je mestom situovaným na hraniciách Brazílie, Paraguaja a Argentíny. Jeho najväčšou turistickou atrakciou sú vodopády Iguaçu, ktoré sa nachádzajú v národnom parku. Tieto majestátne vodopády sa rozprestierajú na území o dĺžke až 2,7 kilometra a ponúkajú nádherný pohľad ako z brazílskej, tak aj argentínskej strany.

Ak sa rozhodnete navštíviť Foz do Iguaçu a zážiť neprekonateľnú krásu tohto miesta, budete mať k dispozícii mnoho možností na ubytovanie. Mesto ponúka rôzne hotely, rezorty a hostely, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám a rozpočtu.

Mnoho turistov uprednostňuje ubytovanie v blízkosti vodopádov, aby mohli vychutnať ich krásu a prírodu počas celého pobytu. V tomto prípade sú dostupné hotely a rezorty, ktoré ponúkajú nádherný výhľad na vodopády a majú vlastné vybavenie, ako je bazén, wellness centrum a reštaurácie s miestnou kuchyňou.

Pre tých, ktorí uprednostňujú skromnejšie a cenovo dostupnejšie možnosti, sú tu aj hostely a lacnejšie hotely v rôznych častiach mesta. Mnohé z týchto ubytovaní sa nachádzajú v centre Foz do Iguaçu a ponúkajú základné zariadenia a služby pre svojich hostí.

Ak máte radi prírodu a chcete zažiť autentickú brazílsku atmosféru, môžete si tiež vybrať niektorý z rezortov alebo ubytovaní v blízkosti dažďového pralesa. Tieto sa nachádzajú vzdialenejšie od centra mesta, ale ponúkajú vám možnosť objaviť rozmanitosť miestnej fauny a flóry.

Nezávisle od toho, aké ubytovanie si vyberiete, určite budete mať príležitosť preskúmať mesto a jeho okolie. Okrem vodopádov Iguaçu môžete navštíviť aj Paraguayské mesto Ciudad del Este alebo Argentínske mesto Puerto Iguazú. Tieto miesta ponúkajú ďalšie turistické atrakcie a kultúrne zážitky.

V ochutnávke brazílskej kultúry a kuchyne nezabudnite vyskúšať tradičné jedlo, ako je feijoada, ktoré je špecialitou tohto regiónu. Okrem toho budete mať príležitosť zažiť aj tanečnú show samba, ktorá je pre Brazíliu veľmi charakteristická.

Foz do Iguaçu je skutočne fascinujúce miesto na návštevu a ponúka rôzne možnosti ubytovania. Nech už si vyberiete luxusné rezorty s výhľadom na vodopády, jednoduché hostely alebo ubytovanie v prírode, iste budete mať úžasný zážitok z krás tohto regiónu Brazílie.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky