Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Bumthang


1. Aké je hlavné mesto Bhutánu?
Odpoveď: Hlavným mestom Bhutánu je Thimphu.

2. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Bumthangu?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Bumthangu, je letecky doleteť na letisko v Bathpale a potom pokračovať cestou autom do Bumthangu. Je tiež možné tam dostať sa autobusom alebo taxíkom.

3. Kde sa nachádza Bumthang v Bhutáne?
Odpoveď: Bumthang je údolím nachádzajúcim sa v centrálnej časti Bhutánu.

4. Aké sú najkrajšie miesta na návštevu v Bumthangu?
Odpoveď: Medzi najkrajšie miesta v Bumthangu patria Chökhor Valley, kláštor Jakar Dzong, kláštor Jambay Lhakhang, kláštor Kurjey Lhakhang a kláštor Tamshing Lhakhang.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Bumthangu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Bumthangu je počas jari a jesene (apríl a október), keď je tam mírné a príjemné počasie.

6. Aké sú populárne aktivity a atrakcie v Bumthangu?
Odpoveď: Medzi populárne aktivity a atrakcie v Bumthangu patrí návšteva kláštorov, prechádzky po prírode, cyklistika, rybolov, meditácia a ochutnávka tradičných jedál.

7. Je potrebné mať víza na cestu do Bhutánu a Bumthangu?
Odpoveď: Áno, pre vstup do Bhutánu je potrebné mať víza. Turistické víza pre Bhután si musíte vybaviť pred cestou cez oficiálnych agentov.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Bumthangu?
Odpoveď: V Bumthangu nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotely, hostely, penzióny a tradičné drevené domy.

9. Je bezpečné cestovať do Bumthangu?
Odpoveď: Bhután je známy ako veľmi bezpečná krajina pre návštevníkov. Aj keď je potrebné dodržiavať bežné opatrenia na osobnú bezpečnosť, Bumthang je považované za bezpečné cestovné miesto.

10. Aké sú tradičné jedlá v Bumthangu?
Odpoveď: Tradičné jedlá v Bumthangu zahŕňajú momo (plnené cestoviny), ema datshi (paprika v syrovom kysle), phaksha paa (dušené bravčové mäso) a kuli (pivo z jačmeňa).


Ubytovanie Bhután Bumthang


Bhután je malá, ale krásna krajina v južnej Ázii, známa svojou jedinečnou kultúrou, nádhernou prírodou a bohatou históriou. Bumthang, nachádzajúci sa na severe krajiny, je jeden z najznámejších a najopakovanejšie navštevovaných regiónov v Bhutáne. Bumthang je známy z láceľskych paličkov, ktoré sú domácimi produktmi. Návštevníci môžu tiež navštíviť niektoré z najstarších krajín Buddhizmu v Bhutáne a obdivovať jeho krásnu prírodu.

Ak hľadáte ubytovanie v Bumthang, máte niekoľko možností. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi a tradičnými domami, ktoré sú známe ako "farmstay". Každá možnosť má svoje výhody a nevýhody.

Luxusné hotely v Bumthang ponúkajú vysokú úroveň pohodlia a luxusu, čo je najlepšia možnosť pre tých, ktorí hľadajú komfort. Keďže sú však luxusné hotely v Bhutáne väčšinou malé, budete možno potrebovať rezerváciu niekoľko týždňov vopred, aby ste zabránili sklamaniu.

Ak hľadáte skutočný pocit bhutánskej kultúry, farmstay je skvelou voľbou. Farmstay v Bumthang ponúkajú tradičné bhutánske domy, kde sa môžete zúčastniť na miestnych zvykoch a tradíciách. Toto ubytovanie je v úplnom kontraste s umiestnením v luxusnom hoteli. Na farmstay sa cítite ako súčasť rodiny a môžete sa naučiť viac o kultúre a životnom štýle miestnych obyvateľov.

Niektoré z farmstay sú izolované, takže sa dostanete do prírody a ticho a kľudné prostredie. Takéto ubytovanie je najlepšie, ak hľadáte únik z mesta a chcete stráviť čas v prírode.

Bumthang má aj niekoľko obdivuhodných chát. Tie sú obvykle vyrobené zo drevnej architektúry a sú k dispozícii pre tých, ktorí hľadajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie. Niektoré z chát ponúkajú malé reštaurácie s miestnou kuchyňou, čo je niečo, čo by ste mali určite vyskúšať.

V každom prípade, nech už sa rozhodnete kde sa ubytovať, v Bumthangu sa určite nudiť nebudete. Okrem prekrásneho prírodného prostredia a bohatej histórie, Bumthang ponúka aj rôzne kultúrne podujatia počas celého roka, ktoré vám pomôžu spoznať viac kultúru krajiny v Bhutáne.

Verím, že tento článok vám pomohol zorientovať sa v ubytovaní v Bumthang. Želám vám príjemný pobyt v tejto krásnej krajine!


Dovolenka Bhután Bumthang


Bhután Bumthang - To najlepšie miesto na relax a oddych, ktoré si zaslúžite

Bhután je jednou z najtajomnejších, nádherných a malebných krajín na svete, ktorá má svoj vlastný charakter a kultúru. Krajina leží medzi Himalájskymi hory a okolitými krajinami, ako sú India a Čína. Bhután je taktiež známy ako krajina šťastia, pretože vláda Bhutánu zaviedla ukazovateľ šťastia ako mieru hospodárskeho rastu, namiesto tradičného HDP.

Bumthang, ležiaci v centrálnej časti Bhutánu, je známy ako srdce krajiny a je jedným z najstarších a najzaujímavejších regiónov krajiny. Región je plný historických pamiatok, zelených lesov, krásnych a zaujímavých buddhistických kláštorov a chrámov. Toto miesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vysporiadať so stresom a unavou z každodenného života.

Bumthang ponúka široké spektrum činností pre návštevníkov. Môžete tu prechádzať sa po okolí, vychutnávať si prírodu, pozorovať vtáctvo a divoké zvieratá, alebo sa nazrieť do histórie a kultúry Bhutánu. V Bumthangu sa taktiež nachádza množstvo hotentov a kulturných podujatí, ako sú trhy, festivaly a folkloristické predstavenia.

Jednou z najznámejších atrakcií regiónu Bumthang je Jakar Dzong, starodávny kráľovský palác pre kráľovskú rodinu. Tento palác bol postavený v 17. storočí a dodnes je udržiavaný v omnoho lepšom stave ako mnoho iných kráľovských palácov na svete.

Kláštor Jambay Lhakhang je ďalšou zaujímavou miestnosťou, ktorú si v regióne Bumthang určite musíte pozrieť. Tento kláštor bol postavený v 7. storočí a patrí medzi najstaršie kláštory v Bhutáne. Taktiež je tu veľa ďalších búdhistických chrámov a pamiatok, ktoré by ste mali navštíviť.

Okrem historických pamiatok a kulturných atrakcií, región Bumthang ponúka aj nadých-najúci prírodný scenár. Môžete si vychutnať nádherné výhľady a krásne vodopády v dedine Tang, alebo sa vydajte na prechádzku cez nádherné údolí Chokhor.

Ak hľadáte niečo viac adrenalínové, Bumthang ponúka aj stretnutie s divokou prírodou. Môžete sa prejsť na koni po horách, pozorovať vtáctvo alebo sa vydať na trekning cez pohorie Himaláje.

V regióne Bumthang sa nachádza tiež množstvo hotentov a reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú bhutánsku kuchyňu a miestne delikatesy. Mäso, ryža a korenie sú tie najbežnejšie ingrediencie, ktoré sa v bhutánskych jedlách používajú. Bhutánske jedlo je typicky pálivé, takže buďte pripravení!

Bumthang je tiež ideálnym miestom na nákupy, najmä keď ide o búdhistické suveníry a rukodielníctvo. Môžete sa vydajte na miestne trhy a nakúpiť si originálne nakrútené textilné výrobky, vzácne porcelánové predmety alebo búdhistické ikony.

Práve preto, že Bumthang ponúka množstvo príležitostí na vietor a relax, je to jeden z najlepších regiónov v Bhutáne, ktoré si turisti potrpia na kultúru a prírodu by rozhodne nemali prehliadnuť. Ak premýšľate o nakúpení leteniek do Bhutánu, región Bumthang rozhodne stojí za návštevu.


Počasie Bhután Bumthang


Bhután Bumthang je región v Bhutáne, ktorý sa nachádza v centre krajiny, medzi pohoriami Himalájí. Počasie v Bhutáne je ovplyvnené geografickými podmienkami, ktoré sa v Bumthangu prejavia vo forme chladného podnebia s častými zrážkami.

Bumthang sa nachádza vo výške okolo 2 800 metrov nad morom, čo spôsobuje veľké teplotné rozdiely medzi dnami a nocami. V lete sa teploty pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia počas dňa, no v noci sa len ťažko prekračuje hranica nuly. V zime sú teploty omnoho nižšie a môžu klesnúť až na mínus 5 stupňov Celzia.

Pravidelné zrážky v Bumthangu sa vyšplhajú na približne 1 400 milimetrov ročne, najmä v období monzúnov. Toto obdobie trvá zhruba od júna do septembra a znamená silné prívalové dažde a záplavy. Na druhej strane, v zime je zväčša suchšie počasie, aj keď občas prídu snežné vločky.

Bumthang je považovaný za jednu z najchladnejších oblastí Bhutánu, no napriek tomu ponúka nádherné scenérie a fascinujúcu kultúru. Jeho krajina sa skladá z strmých kopcov, údolí a lesov. Región je domovom niekoľkých kláštorov a budhistických pamiatok, ktoré sú prístupné pre turistov.

Ak plánujete návštevu Bumthangu, nezabudnite priniesť teplé oblečenie a ​​ochranné vrstvy proti dažďu, pretože počasie sa môže veľmi rýchlo meniť. Môže to byť náročné na turistiku, ale ak ste pripravení, zahrniete sa do uchvacujúcej krajiny a nezabudnuteľnej kultúry Bhutánu.


Letenka Bhután Bumthang


Bhután je zvláštna krajina s krásnymi horami, údoliami a bohatou kultúrou. Keďže má Bhután veľmi prísne obmedzenia cestovného ruchu, mnoho turistov si neuvedomuje, že tam môžu cestovať. Ak hľadáte útočisko pred ruchom turistov a chcete preskúmať iný svet, Bhután Bumthang je miesto, ktoré stojí za vašu pozornosť.

Bumthang, známy aj ako Jakar, je jedným z turistických cieľov Bhutánu pre jeho prírodné krásy a kultúrne dedičstvo. Mesto sa nachádza v západnej časti Bhutánu, v údolí Bumthang a je domovom mnohých dôležitých kultúrnych miest ako napríklad kláštor Jakar, Kurali Lhakhang, a Kurje Lhakhang. Bumthang je dokonalou kombináciou prírodných krás a historických pamiatok, ktoré robia z tohto miesta skutočnú turistickú atrakciu.

Návšteva Bumthangu môže byť náročná, pretože vedie iba jedna cesta a tá je veľmi klikatá. Najlepším spôsobom pre cestu do mesta je kúpiť si letenky do hlavného mesta Thimphu. Odtiaľ sa môžete dostať na miesto, buď autobusom alebo taxíkom. Ale ak chcete ušetriť čas a snížiť únavu, letenka Bhután Bumthang je najlepšou voľbou.

Čo sa týka letov do Bhutánu, jediným leteckým dopravcom je Bhutan Airlines, ktorý poskytuje lety z Bangkoku, Deli a Kalkaty do Paro. Pre priaznivcov dobrodružstva, môžete sa dostať do Bumthangu aj po silnici z Thimphu. Trvá to asi 10 hodín, ale táto cesta vám umožní vidieť niektoré z najkrajších hor na svete.

Cestovanie do Bumthangu je určite trochu zložitejšie, než len rezervovať si letenku a odletieť, ale ak hľadáte niečo skutočne jedinečné a neopakovateľné, potom Bumthang by malo byť na vašom zozname. Bumthang ponúka neskutočné výhľady, krásne kláštory, tradičné dediny a smutne nedocenené klenoty. Je to ideálne miesto pre cestovateľov, ktorí chcú objaviť iný svet.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky