Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Tournai


1. Kde sa nachádza Tournai v Belgicku?
Tournai sa nachádza v juhozápadnej časti Belgicka, na hraniciach s Francúzskom.

2. Aké je hlavné mesto Belgicka?
Hlavné mesto Belgicka je Brusel.

3. Ako sa dostanem z Bruselu do Tournai?
Môžete sa dostať z Bruselu do Tournai vlakom. Cesta trvá približne jednu hodinu.

4. Aké je hlavné historické zameranie Tournai?
Tournai je známe svojou bohatou históriou a je jedným z najstarších miest v Belgicku. Je známe svojimi stredovekými pamiatkami, ako je Katedrála Nanebovzatia Panny Márie.

5. Aké sú najlepšie časy na návštevu Tournai?
Najlepšie časy na návštevu Tournai sú jari a jesene, keď je počasie príjemné a nie sú príliš veľké davové záťaže turistov.

6. Kde sa dá v Tournai vidieť najlepší výhľad na mesto?
Najlepší výhľad na mesto sa dá vidieť z Veže Tournai, ktorá je súčasťou Katedrály Nanebovzatia Panny Márie.

7. Aké sú národné pokrmy v Belgicku?
V Belgicku sú obľúbené pokrmy ako hovädzia karbanátky s hranolčekmi (stoofvlees s frietjes), vlaamský karbanátkový guláš (stoofpot) a belgické vafle.

8. Ako dlho trvá prehliadka Tournai?
Prehliadka Tournai môže trvať približne pol dňa, keďže mesto je kompaktné a väčšina hlavných pamiatok sa nachádza v blízkosti centra.

9. Aké ďalšie miesta môžem navštíviť v blízkosti Tournai?
V blízkosti Tournai sa nachádza mesto Lille vo Francúzsku, ktoré je známe svojou architektúrou a gastronómiou. Môžete tiež navštíviť historické mesto Gent, ktoré je približne hodinu jazdy autom.

10. Kde sa dá v Tournai najlepšie nakupovať?
Najlepšie miesta na nákupy v Tournai sú v Hlavné pešej zóne (Rue de l'Yser, Rue des Chapeliers) a okolitých uliciach s množstvom butikov a obchodov.


Letenka Belgicko Tournai


Belgicko Tournai: Skrytý klenot flámskeho regiónu

Ak máte radi krásne a kultúrne bohaté miesta, Belgicko Tournai by malo byť na vašom zozname must-visit destinácií. Tento malebný belgický regionálny hlavný mesto je známe svojou bohatou históriou a architektúrou, ktorá je úchvatná až do posledného meteru.

Tournai, známe aj ako Tournai City, leží v flámskom regióne Belgicka na západnom okraji krajiny, blízko hraníc s Francúzskom. Mesto sa pýši titulom jedného z najstarších miest v Belgicku a jeho kultúrna dedičina je pôvabná a jedinečná. V roku 2000 bolo v tomto meste založené miesto svetového dedičstva UNESCO.

Keďže Tournai je pomerne malé mesto, je veľmi príjemné prechádzať sa po jeho úzkych a kľukatých uličkách. Jedným z najvýznamnejších miest, ktoré sa nesmie vynechať, je Katedrála Notre-Dame de Tournai. Táto katedrála je vynikajúcim príkladom románskej architektúry a bola postavená v 12. storočí. Jej nádherné vitráže a majestátna veža vás neskutočne ohromia.

Okrem katedrály ponúka Tournai aj mnoho ďalších historických pamiatok. Patrí sem aj Belfry - veža so zvonmi z 12. storočia, ktorá je tiež súčasťou UNESCO svetového dedičstva. Mesto ponúka aj množstvo múzeí, vrátane Múzea Fine Arts, kde si môžete vychutnať umenie od 15. až 20. storočia, a Múzea Historie Tournai, ktoré vám ponúka pohľad na pôvod a rast tohto úchvatného mesta.

Okrem historických pamiatok má Tournai aj bohatý kalendár kultúrnych a umeleckých podujatí. Počas celého roka sa tu uskutočňuje veľa festivalov, koncertov a výstav, kde môžete ochutnať autentickú flámsku kultúru. Nezabudnite si vyskúšať aj miestne kulinárske špeciality, ako sú Tournai losos, jazyk na tournaisienne alebo tradičné belgické pivo.

Na dosah ruky od Tournai môžete tiež navštíviť iné zaujímavé miesta, vrátane historického mesta Gent, Bruggy alebo dokonca Paríža. Letenku do Tournai nájdete s približne jednoducho dostupnými medzinárodnými letiskami v blízkom Bruseli alebo Lille vo Francúzsku.

Belgicko Tournai je skrytým klenotom flámskeho regiónu, ktorý ponúka návštevníkom bohatú kultúrnu dedičinu, krásnu architektúru a pôsobivú atmosféru. Ak sa chcete ponoriť do histórie a zažiť autentický belgický životný štýl, neváhajte a zarezervujte si letenku do Tournai ešte dnes.


Počasie Belgicko Tournai


Belgické mesto Tournai sa nachádza v provincii Henegavsko, v oblasti Valónska. Je to riečne mesto, ktoré leží na brehu rieky Scheldt. Tournai má vlhké a mírné podnebie, ktoré je ovplyvnené prúdením Atlantického oceánu.

Leto v Tournai je teplé, s priemernými teplotami od 18°C do 23°C. Zvyčajne sa vyskytujú obdobia tepla a vlhkosti, kedy teploty môžu dosahovať až 30°C, a obdobia dažďov, kedy dochádza ku krátkym, ale intenzívnym búrkam. Priemerné množstvo zrážok v lete je 60-80 mm mesačne.

Zima v meste je chladnejšia, s priemernými teplotami od 2°C do 6°C. Môžu sa vyskytnúť obdobia silného vetra, ktoré výrazne zvyšujú pocitovú teplotu. Priemerné množstvo zrážok v zime je 70-90 mm mesačne.

Jeseň a jar v Tournai sú obdobím prechodu, keď sa teploty postupne menia. Jesenná sezóna je mierne chladná s teplotami od 7°C do 13°C a množstvom zrážok okolo 80-100 mm mesačne. Jarná sezóna je tiež mierne chladná s teplotami od 4°C do 15°C a množstvom zrážok okolo 70-80 mm mesačne.

Celkovo je počasie v Tournai relatívne stabilné a mierne. Okrem obdobia letných horúčav a zimných mrazov si turisti môžu užívať mesto v pohodlných podmienkach. Je dôležité však si pri balení vecí zabezpečiť dostatočný ochranný odev a doplnky, predovšetkým v zimnom období, kedy sa môžu teploty výrazne znížiť a riziko prechladnutia sa zvyšuje.


Dovolenka Belgicko Tournai


Dovolenka v Belgicku: Objavte krásy mesta Tournai

Belgicko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou, pestrým kultúrnym dedičstvom a nádhernými prírodnými pamiatkami. Ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku, určite by ste nemali vynechať návštevu malebného mesta Tournai.

Tournai, nachádzajúci sa len zhruba hodinu jazdy od Bruselu, je jedným z najstarších miest v Belgicku a pýši sa titulom UNESCO Svetové dedičstvo. Jeho výnimočná história sa viaže ku starovekým rímskym dobytkám a biskupskému mestu, ktorého vznik siaha až do 5. storočia. Navštívené Tournai je tak jedinečným zážitkom, kde môžete objavovať stopy minulosti a presúvať sa v čase.

Prvým hlavným bodom na vašej cestovateľskej trase by mala byť Kathedrála Notre-Dame de Tournai. Táto majestátna budova je jednou z najstarších gotických katedrál v Európe a je zároveň označovaná ako jeden z najdôležitejších pamiatok belgického románskeho a gotického umenia. Jej nádherná architektúra a bohaté umelecké diela, ako napríklad slávna Tournaiská pieta, vás úplne uchvátia.

Po návšteve katedrály si určite nezabudnite spraviť prechádzku historickým centrom mesta. Stretáte sa tu s úzkymi uličkami, malebnými domčekmi a významnými miestami ako radnica, ktorá je tiež zaradená medzi svetové prírodné dedičstvo UNESCO. Pri prechádzke môžete nahliadnuť aj do múzeí, kde si budete môcť bližšie prezrieť bohatú históriu a kultúru Tournai.

Ak milujete umenie, navštívte múzeum Musée des Beaux-Arts. Nachádza sa v bývalej jezuitskej koleji a ponúka širokú zbierku obrazov, soch a grafických diel od umelcov ako Rubens, Van Gogh a Ensor. Je to skutočný raj pre všetkých milovníkov umenia.

Okrem histórie a kultúry môžete tiež objaviť nádhernú prírodu, ktorá obklopuje Tournai. Parklesquelles je perfektným miestom na prechádzky a oddych. Svojím krásnym jazerom, zelenou trávou a farebnými kvetmi vám ponúka príjemné miesto pre piknik alebo relax. Ak máte radi aktívny oddych, môžete si požičať bicykel a preskúmať okolité cyklotrasy.

A samozrejme, nemôžem zabudnúť na jedinečné belgické lahôdky. Skúste si tu typickú belgickú čokoládu, wafle alebo pivný guláš. Belgická kuchyňa je jednou z najchutnejších na svete a mesto Tournai vám ponúka bohatú paletu gastronomických zážitkov.

Tournai je skutočnou perličkou v Belgicku a ponúka niečo pre každého. Je to miesto, ktoré vás stále prekvapuje svojou krásou a históriou. Ak plánujete dovolenku v Belgicku, neváhajte a navštívte Tournai - budete ohromení jeho kultúrnym dedičstvom a neopakovateľnou atmosférou.


Ubytovanie Belgicko Tournai


Belgicko je krajina známa svojou bohatou históriou a unikátnou architektúrou. Mesto Tournai, nachádzajúce sa v provincii Henegavsko, je jedným z najstarších a najkrajších miest v Belgicku. Jeho bohatá história a kultúra robia z neho obľúbenú turistickú destináciu a jeho ponuka ubytovania nesklame.

Tournai je známe najmä svojou gotickou katedrálou Notre-Dame de Tournai, ktorá je zapísaná na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Je to obdivuhodná stavba so zložitou architektúrou a nádhernými vitrážami. Okrem katedrály si môžete vychutnať aj prechádzku po Fochovej ulici, ktorá je hlavnou nákupnou ulicou v meste. Tu nájdete množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si lahodné belgické špeciality.

Pri hľadaní ubytovania v Tournai budete mať na výber rôzne možnosti, či už preferujete luxusné hotely alebo viac cenovo dostupné možnosti. Jedným z najobľúbenejších ubytovacích zariadení je Grand Hotel Cathedral. Nachádza sa len pár krokov od katedrály Notre-Dame a ponúka elegantné izby a luxusné vybavenie. Hotel tiež disponuje reštauráciou, kde si môžete vychutnať belgické gastronomické zážitky.

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, môžete sa rozhodnúť pre menší rodinný hotel alebo penzión. Hotel Ariane ponúka pohodlné ubytovanie za rozumné ceny a nachádza sa len krátku prechádzku od centra mesta. Ďalšou možnosťou je Hotel d'Alcantara, ktorý má šarmantné izby a súkromné parkovisko pre hostí.

Okrem tradičných hotelov a penziónov máte aj možnosť si prenajať apartmán alebo bývanie na niekoľko dní. Tieto možnosti vám poskytnú viac slobody a sú ideálne pre tých, ktorí radi cestujú v skupine alebo si chcú vychutnať autentický miestny život. Webové stránky ako Airbnb ponúkajú široký výber ubytovania v Tournai všetkým, ktorí preferujú tento druh možnosti.

Ak ste turista v Tournai, nezabudnite využiť aj jeho výhodnú polohu, aby ste spoznali aj okolité mestečká a ich krásy. Ghent a Bruggy, dve historické mestečká, sú len krátku cestu autom vzdialené od Tournai a sú perfektnými miestami na jednodňový výlet. Tiež návšteva slávnej bruselskej veže Atomium by nemala chýbať vo vašom zozname výletných miest.

Tournai vám ponúka širokú škálu ubytovania, či už preferujete luxusné hotely alebo skromnejšie možnosti. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek štýl, v Tournai nebudete sklamaní. Užite si túto malebnú časť Belgicka a jej bohatú históriu a architektúru.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky