Letenka Belgicko Gent


Belgicko, konkrétne jeho krásne mesto Gent, je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v celej Európe. Prečo sa sem vybrať? Je to preto, že mesto ponúka kombináciu histórie, kultúry a neustáleho života.

Ak plánujete cestu do Gentu, pravdepodobne budete hľadať letenku. Dnes existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú spojenie s týmto belgickým mestom. Niektoré z nich zahŕňajú nízkonákladové spoločnosti ako Ryanair, ktoré sú známe svojimi cenovo dostupnými letenkami.

Pri hľadaní leteniek do Gentu je dobré rozhlížať sa po možnostiach z viacerých letísk, pričom Brusel je najbližšie kútiky letiska, ktoré sa nachádza len hodinu jazdy od mesta Gent. Ak sa rozhodnete šetriť peniaze a cestovať lacnejšou letenkou s prestupovaním, môžete zvážiť aj iné letiská v blízkosti, ako napríklad letisko v Charleroie alebo v Antverpách.

Keď už ste v Belgicku a pristáli na letisku, jedna z najlepších možností, ako sa dostať z letiska do mesta Gent, je cestovať vlakom. Celá krajina je dobre prepojená železničnou sieťou a mesto Gent nie je výnimkou. Trvá to len približne 30 minút, aby ste sa vlakom dostali z letiska od Bruselu do Gantu, čo je veľkou výhodou v porovnaní s cestou autom či autobusom.

Po príchode do Gentu si budete môcť vychutnať bohatú históriu, ktorá sa premieta do každej uličky. Centrum mesta je považované za jeden z najstarších historických pamätníkov na svete a je plné malebných kanálov a krásnych kostolov.

Nemôžete vynechať návštevu Gravensteen, hradu z 12. storočia, ktorý sa nachádza v centre mesta. Svojou eleganciou a majestátnosťou vám ponúkne úžasné výhľady na okolitú krajinu. Môžete prejsť cez mosty a objaviť kamenné ulice plné reštaurácií, obchodov a múzeí.

Belgicko je tiež známe svojou bohatou kulinárskou ponukou, a to najmä v oblasti čokolády a piva. Gent v tom nie je výnimkou. Môžete ochutnávať tradičné belgické jedlá, ako je napríklad vafle, a vychutnať si miestne speciality v krásnych reštauráciách a kaviarňach.

Počas návštevy Gentu by ste mali určite navštíviť aj svetoznámy Ghentský flám, ktorý sa vyrába od stredoveku a je jedným z najväčších umelcových diel. Môžete si tiež prehliadnuť niektoré z najstarších univerzít v Európe, ako je Univerzita v Gentu, ktorá bola založená už v roku 1817.

Belgicko Gent je skutočne jedným z tých miest v Európe, ktoré by ste mali rozhodne navštíviť. Letenka do tohto nádherného mesta je skvelým začiatkom nezabudnuteľnej dovolenky. Nie je to len miesto s bohatou históriou, ale ponúka aj množstvo kultúrnych zážitkov a skvelú atmosféru. Nechajte sa okúzliť pôvabom Gentu a zážitkom, ktoré vám ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Gent


Najčastejšie otázky a odpovede o Belgicku, konkrétne o meste Gent:

1. Ako sa dostanem do Gentu z letiska v Bruseli?
Odpoveď: Z letiska v Bruseli sa môžete dostať do Gentu vlakom. Existuje priame spojenie medzi letiskom a železničnou stanicou Gent-Sint-Pieters.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Gente?
Odpoveď: Niektoré z najznámejších turistických atrakcií v Gente sú Gravensteen (hrad Gante), katedrála sv. Bavo, Aula v univerzite v Gente, a tzv. "Three Towers of Ghent" - Belfort, katedrála sv. Mikuláša a katedrála sv. Bavo.

3. Aký je najlepší spôsob prehliadky centra Genta?
Odpoveď: Najlepším spôsobom prehliadky centra Genta je pešou prechádzkou. Väčšina atrakcií je vzdialená od seba len niekoľko minút chôdze a mesto ponúka krásnu atmosféru a architektúru, ktorú si môžete vychutnať počas prechádzky ulicami.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Genta?
Odpoveď: Ideálny čas na návštevu Genta je od apríla do októbra, keď je počasie príjemné a množstvo festivalov a podujatí prebieha v meste. Mnohí navštívia Gent aj počas vianočného obdobia, keď je mesto okrášlené a trhy sa konajú na námestí.

5. Aké sú typické belgické jedlá, ktoré by som mal vyskúšať v Gente?
Odpoveď: Niektoré typické belgické jedlá, ktoré by ste mali vyskúšať v Gente, sú stoofvlees (hovädzie mäso dusené v pive), moules-frites (mušle so zemiakovými hranolkami), a waffles (vafle), ktoré môžete ochutnať s rôznymi prílohami, ako sú šľahačka, čokoláda alebo ovocie.

6. Je v Gentu možné platiť kartou alebo je potrebné mať hotovosť?
Odpoveď: Vo väčšine reštaurácií a obchodov v Gente je možné platiť kartou. Je však vhodné mať aj nejakú hotovosť na prípadné menšie nákupy alebo platby u menších prevádzok, ktoré nemajú platobný terminál.

7. Ako sa dostanem z Genta do iných belgických miest, ako je Brusel alebo Bruggy?
Odpoveď: Z Genta je ľahké dostať sa do iných belgických miest. Vlaková doprava je najbežnejším spôsobom cestovania medzi mestami. Existujú pravidelné spoje medzi Gentom a Bruselom alebo Bruggami.


Dovolenka Belgicko Gent


Belgicko nie je len krajina piva a čokolády, ale je to aj krajina s krásnymi miestami na návštevu. Jedným z takých miest je aj Gent, ktorý sa nachádza v provincii Východné Flámsko.

Gent je historické mesto, ktoré bolo takmer celé zničené počas druhej svetovej vojny, no následne bolo obnovované a dnes patrí k najkrajším a najfascinujúcejším miestam v Európe. Klenotom mesta je historické centrum, ktoré je zahrnuté na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gent, určite by ste mali navštíviť Gravensteen hrad, ktorý je známy ako Hrad hrôzy a dá sa nahliadnuť do minulosti, keď býval presláveným väzenským centrom. Štvrť St. Pieters je tiež výborným miestom na návštevu, ktorá je bohatá na historické budovy, múzeá a najväčšiu pohrebisku po druhej svetovej vojne.

Okrem toho, Gent je tiež domovom mnohých kresťanských monumentov, ako napríklad katedrála Sv. Bavona alebo Bazilika svätého Petra a Pavla. Pre tých, ktorí milujú umenie, Musuem voor Schone Kunsten Gent (MSK) ponúka veľké množstvo umenia od renesancie, baroku až po moderný art.

Nezabudnuteľným zážitkom je aj prechádzanie starým mestom, ktoré je plné mnohých kaviarní, reštaurácií a barov. Treba zavítať do pôvodnej pivárne De Pelikaan, kde sa môžete pokochať rôznymi druhmi belgických pív.

Gent je tiež známy svojimi trhmi, kde môžete nájsť rôzne miestne pochutiny, suveníry a čerstvé potraviny. Najstarší a najväčší trh, veľký trh, sa koná každú sobotu ráno a určite stojí za návštevu.

Belgicko je aj o svojich festivaloch a Gent nezaostáva. Každoročne sa tu konajú rôzne festivaly a podujatia, ako napríklad festival cestovateľov, medzinárodný filmový festival a ďalšie.

Na svojej belgickej dovolenke by ste nemali prehliadať Gent. Toto historické a krásne mesto ponúka množstvo pamiatok, miestnej kultúry a gastronómii, ktoré ocenia nielen milovníci histórie a kultúry, ale aj jedlého belgického luxusu. Určite sa sem vyplatí zavítať.


Počasie Belgicko Gent


Belgicko Gent je mesto plné krásnych historických budov, kanálov a úzkych uličiek. Avšak, ako to býva už všade, počasie tu môže byť niekedy nepredvídateľné. Preto sme pre teba pripravili stručný prehľad počasia v Belgicku, s dôrazom na Gent.

Gent je známe svojou vlhkou klímou. Po celý rok tu môžete počuť, že „dnes bude pršať“. Práve kvôli svojmu vlhkému podnebiu, nespočetné množstvo kanálov a blízkosti Severného mora dokáže z vlastnej skúsenosti potvrdiť, že sa tu počas roka môže vyskytnúť celé spektrum počasia.

Jeseň je v Gentu teplotne veľmi prijateľná, hodiny slnečného svetla sú však limitované. V novembri nastáva prevažne zamračené počasie a mnoho dní je úplne zamračených. Priemerná nízkoteplota sa pohybuje okolo 5 stupňov Celzia, zatiaľ čo vysokoteploty sa držia okolo 10-12 stupňov.

Zima v Gentu môže byť poriadne nepriateľská. Teploty v decembri sú v priemere okolo 1 stupňa a mráz a sneh nie sú ojedinelým javom. January je mesiacom, ktorý je v Gentu pravdepodobne najchladnejší. Teploty sa pohybujú od minimum 1 až do 6 stupňov Celzia. Existuje veľká pravdepodobnosť, že sa tu vyskytnú snehové búrky, preto si zoberte radšej teplé bundy a hrubšie topánky.

Jarné počasie v Gentu nie je úplne predvídateľné. Teplo a slnečno môže prerušiť príval dážďa a zamračené dni. Teploty stúpajú na priemernú vysokú teplotu okolo 14 stupňov Celzia koncom apríla. Máj sa vyznačuje naozaj voňavými kvetmi a dlhými slnečnými dňami, priemerná teplota sa však drží okolo 17 stupňov.

Letné mesiace v Gentu sú najteplejšími a najsuchšími mesiacmi roka. Teploty sa pohybujú okolo 20-23 stupňov Celzia, s niektorými horúcimi dňami, kedy teploty dosahujú až 30 stupňov. Dovolenka v Gentu v lete je naozaj výborným nápadom, najmä ak máte radi slnečné a tepelné dni.

Celkové počasie v Gentu je skôr vlhké a náchylné k zmenám, ale stále ponúka množstvo vecí na vychutnanie, nezávisle na ročnom období. Nech už budete navštíviť Gent v akejkoľvek časti roka, nezabudnite nájsť si správnu zimnú alebo letnú bundu a topánky. A nezabudnite si užiť jedinečnú atmosféru tohto veľmi zaujímavého a kultúrneho mesta.


Ubytovanie Belgicko Gent


Belgické mesto Gent je krásnym, historickým centrom, ktoré každoročne privíta tisíce návštevníkov. Ak sa rozhodnete navštíviť túto kultúrne bohatú destináciu, budete potrebovať aj ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlný a príjemný pobyt.

Existuje niekoľko druhov ubytovania v Gent, ktoré sa prispôsobujú vašim individuálnym potrebám a preferenciám. Medzi najobľúbenejšie možnosti patria hotely, apartmány, B&B penzióny a hostelové ubytovne.

Gentské hotely sú rozšírené a ponúkajú širokú škálu služieb a vybavenia. Môžete si vybrať z luxusných hotelov s pestrým ponukou reštaurácií, wellness centier a fitness. Ale ak preferujete niečo jednoduchšie a cenovo dostupnejšie, môžete zvoliť malý rodinný hotel alebo butikový hotel v historickej časti mesta. Tieto hotely poskytujú príjemné prostredie s útulnými izbami a často majú aj vlastné reštaurácie, ktoré servírujú domáce jedlá a miestne špeciality.

Apartmány sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a samostatnosť. Tieto ubytovacie možnosti sú často vybavené plne vybavenou kuchyňou, čo vám umožňuje pripravovať si vlastné jedlá. Môžete si vybrať medzi apartmánmi v historických budovách alebo modernými apartmánmi v blízkosti centra.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie a cenovo dostupnejšie možnosti, sú k dispozícii aj B&B penzióny a hostelové ubytovne. B&B penzióny sú obvykle prevádzkované miestnymi obyvateľmi a ponúkajú vám základné ubytovanie s raňajkami. Tieto penzióny často poskytujú príležitosť spoznať miestnych ľudí a získať náhľad do miestnej kultúry a tradícií. Hostely sú ideálne pre cestovateľov, ktorí chcú stretávať nových ľudí a mať príležitosť vytvoriť nové priateľstvá. Tieto ubytovne často ponúkajú spoločné izby a spoločenské priestory, kde sa môžete stretnúť s inými cestovateľmi.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, v Gente určite nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Mesto ponúka bohatú ponuku kultúrnych a historickej pamiatok, výbornú gastronómiu a príjemné prostredie. Ubytovací sektor je dobre rozvinutý a poskytuje širokú škálu možností pre každého návštevníka.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gentsko, nezabudnite si rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas období, keď je mesto najviac navštevované. S vhodným ubytovaním si zabezpečíte príjemný pobyt a môžete plne vychutnať všetky čaro tohto nádherného belgického mesta.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky