Dovolenka Bahamy Great Inagua Island


Bahamy sú nekonečným rajom pre milovníkov krásnych pláží, jemného piesku a tyrkysových vôd. Avšak, ak chcete starosť o preplnené pláže a hluk od turistov, potom by ste mohli zvážiť návštěvu Great Inagua Island.

Great Inagua Island sa nachádza na juhu Bahám a patrí medzi najväčšie ostrovy v celej krajine. Toto tiché a pokojné miesto je domovom pre pár tisíc obyvateľov, ktorí si vychutnávajú pokojný život s relatívne málo turistami.

Pláže tu sú nádherné a pomerne málo navštevované, takže si môžete byť istí, že si užijete kúsok súkromia. Môžete si vychutnať plávanie, potápanie a rôzne vodné aktivity.

Ďalšou atrakciou, ktorú by ste tu nemali vynechať, je návšteva Lake Windsor, najväčšieho slanomorského jazera na Bahamách, ktoré je domovom pre množstvo vtákov, vrátane ibisov a plameňov.

Pre milovníkov prírody je tu aj Inagua National Park, ktorý je domovom pre tisíce vtákov a množstvo rôznych druhov rastlín a živočíchov. Môžete sa dostať do parku na lodnom výlete alebo sa prejsť po náučnej stezke.

Great Inagua Island je tiež dôležitým strediskom ťažby soli. V tomto regióne sa nachádza najväčšia šachta na tŕbenie soli na svete. Preto pivovarníctvo a chemický priemysel spracúvajú soli tu z tejto oblasti.

Ubytovanie na Great Inagua Island sa môže zdať trochu náročné, pretože neexistuje mnoho hotelov a rezortov. Najlepšou možnosťou by bolo prenajať si jeden z mnohých domov na prenájom, ktoré sú k dispozícii.

Celkovo Great Inagua Island ponúka jedinečnú príležitosť vychutnať si pokojnú a malebnú stránku Bahám. Slnečným pobytom a ďalšími pamiatkami si zaručene odnesiete nezabudnuteľné zážitky zo svojej dovolenky v tomto kúzelnom ostrove.


Ubytovanie Bahamy Great Inagua Island


Bahamy - Great Inagua Island - Rozprávka v Karibiku

Bahamy, známe svojimi nekonečnými piesočnými plážami a azúrovými vodami Karibiku, sú jednou z najnavštevovanejších destinácií na svete. Medzi mnohými pôvabnými ostrovmi tohto karibského archipelagu sa týči jeden z najväčších ostrovov, ktorý sa môže pochváliť unikátnymi prírodnými a kultúrnymi pokladmi - Great Inagua Island.

Great Inagua Island, nachádzajúci sa v západnej časti Bahamských ostrovov, je domovom pre jedinú národnú park v celej krajine. Národný park Inagua, o výmere viac ako 740 km², je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto sa sem vyberie.

Po pristátí na miestnom letisku si návštevníci môžu prenajať auto a vydať sa na objavovanie tohto fascinujúceho ostrova. Cesta po Great Inagua Island je nezabudnuteľným zážitkom, pretože návštevníci cestou objavia úchvatné výhľady na modrú horizontu a záhadné kedrove lesy, ktoré sa tiahnu až po obzor.

Prvou zastávkou by mala byť návšteva centra národného parku. Návštevníci sa tu môžu dozvedieť o bohatej faune a flóre, ktorá tento ostrov preplýva. Great Inagua Island je známy svojou rozmanitosťou vtákov, pričom môžete pozorovať až 140 rôznych druhov, vrátane unikátnych riedkych druhov ako flamingá a chileuchovia. Milovníci prírody a vtáctva majú tu možnosť vstúpiť do chránených oblastí, čo im umožňuje sledovať vtáky v ich prirodzenom prostredí a zároveň prispievať k ochrane prírody.

Takisto sa tu nachádzajú nádherné, slnečné pláže, ktoré lákajú navštíviť slová pohodlia a oddychu. Strávte odpočinkové chvíle na pláži s miernym vánkom a vychutnajte si jemný piesok medzi prstami. Ešte lepšie je, ak si so sebou donesiete piknikový kôš s miestnou kuchyňou ako je ryba s chuťou mora či plody mora, ktoré sú na ostrove bežné.

Po oddychu na pláži sa môžete vybrať na miestnu turistiku. V blízkosti sa nachádza maják Matthew Town, ktorý je historickou pamiatkou a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu a azúrový oceán. Po prechádzke po miestnych uliciach môžete navštíviť miestne reštaurácie a vychutnať si kulinárske špeciality ostrova.

Great Inagua Island je nezabudnuteľným miestom zážitkov, kde príroda a vnútorný pokoj idú ruka v ruke. Nechajte sa okúzliť nádherou týchto ostrovných krajín a prežite dovolenku snov. Ak je vášm snom cestovať do exotických destinácií, určite nevynechajte túto karibskú perlu. Great Inagua Island na Bahamách vás zaručene dostane svojou jedinečnou atmosférou a prírodnou krásou!


Počasie Bahamy Great Inagua Island


Bahamy Great Inagua Island leží v Karibiku a je najväčším ostrovom v Bahamách. Tento ostrov je známy svojou bohatou prírodou a unikátnymi prírodnými rezerváciami. Okrem toho je známy aj svojím počasím, ktoré priláka mnoho turistov.

Počasie na Bahamách Great Inagua Island je typické pre Karibik - teplé a vlhké. Teploty sa pohybujú medzi 25 °C a 30 °C počas celého roka, s minimálnymi výkyvmi. Teplota vody je tiež prijateľná, pohybuje sa medzi 26 °C a 29 °C, čo prispieva k ideálnemu podnebiu pre plážové aktivity a vodné športy.

Na ostrove je veľmi vysoká vlhkosť vzduchu, čo môže byť pre niektorých ľudí nepohodlné. Vďaka blízkosti mora sa tu často objavujú orkány a tropické búrky. Taktiež tu zaznamenávajú vysoké množstvo zrážok, pretože je vystavený východným pasátovým vetrom.

Najlepšie obdobie na návštevu Bahám Great Inagua Island je pred a po období hurikánov, teda od decembra do apríla. Toto obdobie je relatívne suché a teploty sú príjemné. Turisti majú možnosť vychutnať si slnko a teplé more, ako aj preskúmať úchvatné prírodné rezervácie na ostrove.

V lete, od júna do novembra, je obdobie hurikánov, čo môže byť nebezpečné a obmedziť možnosť turistov vychutnávať si vonkajšie aktivity. Ak sa rozhodnete navštíviť ostrov v tomto období, je nevyhnutné sledovať predpovede počasia a byť pripravení na prípadné evakuácie alebo iné bezpečnostné opatrenia.

Celkovo je počasie na Bahamách Great Inagua Island priaznivé pre turistov, ktorí vyhľadávajú krásne pláže, jasnú modrú vodu a bohatú podmorskú faunu. Ak máte radi teplé a vlhké počasie, tento ostrov je ideálnym miestom pre vás.

Navštívenie Bahám Great Inagua Island ponúka skúsenosť s krásnym počasím a jedinečnou prírodou. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete ísť, nezabudnite sa pripraviť na miestne klimatické podmienky a sledovať predpovede počasia, najmä počas obdobia hurikánov.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Great Inagua Island


1. Aké je počasie na Bahamách na ostrove Great Inagua?
- Počasie na tomto ostrove je typicky tropické, s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 25-30 stupňov Celzia počas celého roku.

2. Ako sa dá dostať na ostrov Great Inagua?
- Niektoré medzinárodné letiská ponúkajú priame lety na letisko v Great Inagua. Inak je možné cestovať lodou z iných ostrovov Bahám alebo aj z USA.

3. Aké sú hlavné atrakcie na ostrove Great Inagua?
- Hlavnou atrakciou na ostrove je Národný park Matthew Town, ktorý je domovom pre množstvo druhov vtákov a iných morských živočíchov. Taktiež je tu možné navštíviť pláže, rybárčiť alebo sa ísť potápať.

4. Aké sú ubytovacie možnosti na ostrove Great Inagua?
- Na ostrove Great Inagua nie sú veľké hotelové rezorty, ale nájdu sa tu menšie hotely a penzióny, ako aj niekoľko súkromných domov na prenájom.

5. Je možné v Great Inagua šnorchlovať alebo potápať sa?
- Áno, ostrov ponúka vynikajúce možnosti na šnorchlovanie a potápanie. Môžete objavovať úchvatné koralové útesy a vodný život v tesnej blízkosti ostrova.

6. Aké sú typické jedlá a nápoje na Bahamách?
- Bahamská kuchyňa je bohatá na rôzne druhy morských plodov, ako sú šťuky, humre, kôrovce a rôzne ryby. Oblúbenými pokrmami sú tiež špeciality ako conch salad (šalát z lastúrnikov), guava duff (sladký dezert) a bahamský ryžový puding. Medzi obľúbené miestne nápoje patrí Goombay Smash (miestny kokteil s rumom) a Bahamian Sky Juice (miešanica kokosového mlieka, sladkého mlieka a ginu).

7. Potrebujem víza na návštevu Bahám ako slovenský/český občan?
- Pre slovenských/českých občanov je potrebné mať platný cestovný pas a turistickú kartu (rozšírenú vízovú kartu), ktorá umožňuje pobyt na Bahamách do 30 dní.


Letenka Bahamy Great Inagua Island


Bahamy Great Inagua Island - Ostrov, kde príroda dominuje

Bahamy sú známe svojimi nádhernými plážami a turistickými rezortmi, no medzi nimi je jedno miesto, ktoré návštevníkom ponúka jedinečný zážitok - Great Inagua Island. Tento dosiaľ menej známy ostrov sa nachádza na juhu Baham a je domovom pre nespočetné množstvo vzácnych druhov rastlín a zvierat. Precestujme tento svetovo známy prírodný raj, ktorý stojí za to objaviť.

Letenky na Great Inagua Island nie sú prvou voľbou väčšiny turistov, čo znamená, že toto miesto poskytuje odlíšený zážitok od ostatných miest na Bahamách. Ostrov je domovom pre najväčšie pralesy a močiare na Bahamách a žije tu množstvo vzácnych živočíšnych druhov, vrátane flamingov, kolíbrikov a inej exotiky. Pre milovníkov prírody je Great Inagua Island synonymom nenapodobiteľnej krásy, ktorú tento ostrov ponúka.

Prvou zastávkou na ostrove by mala byť s návštevou prekrásneho Bahamského národného parku. Táto ochranná oblasť rozprestiera na viac ako 200 tisíc hektárov a je domovom pre najväčšiu kolóniu flamingov v Západnej hemisfére. Navštíviť toto miesto v období hniezdenia flamingov je absolútne úchvatné. Zoradiť sa na prehliadku prírodného parku, ktorý ponúka nádherné výhľady na rozmanitú faunu a flóru, je ako zasiahnuť do filmu zo Sveta zázrakov.

Ak ste fanúšikmi ornitológie, Great Inagua Island je presne to miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Okrem flamingov tu žije aj množstvo ďalších druhov dravcov, vtákov a vtáčích sliepok. Môžete sa tiež vydať na prechádzku po známom Inaguanského prielive a objaviť krásu koralového podmorského sveta. Tí, ktorí majú radi prieskum, budú mať možnosť objaviť tajomstvá týchto úchvatných vôd.

Great Inagua Island ponúka aj niekoľko aktívnych zážitkov. Môžete sa vydať na rybolov do jazer alebo sa prejsť po prírodných chodníkoch, ktoré prevádzkujú miestne krajinné rezervácie. Tí, ktorí radi relaxujú na plážiach, môžu využiť nekonečné úseky bielých pláží s tyrkysovými vodami.

Ako sa dostať na Great Inagua Island? Vzhľadom na to, že ostrov nie je taký populárny medzi turistami, prílety sem sú obmedzené. Väčšina cestujúcich sa dostane na ostrov prostredníctvom sietí obsluhujúcich strategické destinácie, ako je Havana na Kube alebo Miami na Floride. Z týchto miest môžete vypraviť na letisko Matthew Town na ostrove Great Inagua. Existujú aj malé charterové lety, ktoré ponúkajú prepravu priamo na ostrov.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá ponúka jedinečný prírodný zážitok, Great Inagua Island je ideálnou voľbou. Tento ostrov ponúka úžasné miesto pre prieskum a objavovanie, bez toho aby ste si ho miesili s davmi turistov. Naplánujte si svoju cestu na toto utajené miesto a objavte krásu, akú málo ostrovov ponúkajú.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky