Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Crooked Island and Long Cay


1. Kde sa nachádzajú Bahamy?
Bahamy sa nachádzajú v Atlantickom oceáne na severe Karibiku, juhozápadne od Floridy v Spojených štátoch.

2. Aké sú hlavné ostrovy na Bahamách?
Hlavnými ostrovmi Bahám sú New Providence, kde sa nachádza hlavné mesto Nassau, a Grand Bahama.

3. Na akej časti Bahám sa nachádza Crooked Island and Long Cay?
Crooked Island a Long Cay sa nachádzajú na juhovýchodnom okraji Bahám.

4. Ako sa dostať na Crooked Island a Long Cay?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Crooked Island a Long Cay, je letecky z hlavného mesta Nassau alebo z ostrova Acklins, ktorý sa nachádza neďaleko.

5. Aké je počasie na Bahamách?
Bahamy majú subtropické podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Teploty sa pohybujú medzi 20 °C až 32 °C celý rok.

6. Ako sa volajú hlavné mesto a hlavný prístav na týchto ostrovoch?
Na Crooked Island a Long Cay nie sú žiadne veľké mestá. Hlavné mesto na ostrove Crooked Island je Colonel Hill a hlavný prístav je Landrail Point.

7. Čo môžem vidieť a robiť na Crooked Island a Long Cay?
Na týchto ostrovoch môžete objavovať nenarušené pláže, rybárčiť, potápať sa, šnorchlovať alebo sa vydávať na speleologické výpravy do riasových jaskýň.

8. Aké sú možnosti ubytovania na Crooked Island a Long Cay?
Na Crooked Island a Long Cay nájdete niekoľko malých hotely, penziónov a súkromných prenájmov dovolenkových domov.

9. Je potrebné vízum na cestu na Bahamy?
Áno, pre väčšinu krajín je potrebné mať platné vízum na cestu na Bahamy. Odporúča sa skontrolovať konkrétne vízové požiadavky pre svoju krajinu.

10. Kedy je najlepšie navštíviť Crooked Island a Long Cay?
Najlepšie obdobie na návštevu Crooked Island a Long Cay je od decembra do apríla, keď je najstabilnejšie počasie a teploty sú príjemné.


Ubytovanie Bahamy Crooked Island and Long Cay


Crooked Island and Long Cay: Pôvabné ostrovy na Bahamách s neobyčajným ubytovaním

Bahamy sú známe svojimi belasými plážami, krištáľovo čistými vodami a exotickou faunou a florou. Medzi mnohými ostrovmi, ktoré tvoria toto karibské súostrovie, nájdeme Crooked Island a Long Cay, ktoré patria medzi najvýnimočnejšie destinácie.

Crooked Island a Long Cay tvoria spoločne malý raj na zemi, ktorý je obklopený azúrovým morom a biele piesočnaté pláže. Tieto ostrovy sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú oddych v tichu a mimo bežných turistických trás.

Ak hľadáte špeciálne ubytovanie, ponuka Crooked Island a Long Cay vám určite nechýba. Na týchto ostrovoch nájdete niekoľko neobyčajných miest na ubytovanie, ktoré zabezpečia mimoriadne pohodlné a jedinečné zážitky.

Jednou z možností je ubytovanie v malebných chatkách priamo na pláži. Tieto chatky sú obklopené riasami a palmami a poskytujú dokonalý výhľad na Karibské more. Môžete sa tešiť na pokojné prostredie a množstvo možností na relaxáciu, ako je opaľovanie na lehátkach alebo kúpanie v mori.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a autentické prostredie, je tu možnosť ubytovania v obnovených historických koloniálnych budovách. Tieto budovy zachovávajú svoj šarm a ponúkajú luxusné ubytovanie súčasne v tradičnom bahamskom štýle. Vychutnajte si kamenné fasády, drevené obloženie a exkluzívne vybavenie pre maximálne pohodlie a pohodu.

Niektorí cestovatelia uprednostňujú priam kontakt s prírodou a ubytovanie v stanoch. Na Crooked Island a Long Cay máte takúto možnosť. Stanovanie na pláži alebo v blízkosti pralesov je fascinujúci spôsob, ako spojiť dobrodružstvo s oddychom. Vychutnajte si nádherné výhľady na hviezdy v noci a prebúdzajte sa s úžasným výhľadom na vychádzajúce slnko.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo jedinečné a luxusné, sú tu nádherné vilky a plážové apartmány súkromných rezortov. Tieto ubytovacie možnosti sú zvyčajne vybavené súkromnými bazénmi, vírivkami a priamym prístupom na pláž. Sú ideálne pre páry alebo rodiny, ktoré si chcú užiť maximálne súkromie a komfort.

Pri vyberaní ubytovania na Crooked Island a Long Cay nechajte svoju predstavivosť a túžby slobodne vyjadriť. Nielenže tu nájdete tých v pravom slova zmysle skrytých klenotov Baham, ale aj ubytovacie možnosti, ktoré sú tak unikátne ako samotné ostrovy.

Neváhajte a objavte kúzlo Crooked Island a Long Cay na Bahamách. Uistite sa, že váš pobyt tu bude nezabudnuteľný vďaka jedinečnému ubytovaniu, ktoré tieto ostrovy ponúkajú.


Letenka Bahamy Crooked Island and Long Cay


Cestovanie je v dnešnej dobe stále obľúbenejšie a ľudia majú stále väčšiu túžbu objaviť nové a exotické miesta. Ak patríte medzi takýchto cestovateľov a hľadáte miesto, kde sa môžete pokochať krásnymi plážami a prírodnou krásou, potom by ste mali zvážiť návštevu Bahám. Táto krajina v Karibiku je domovom mnohých ostrovov, z ktorých jeden, Crooked Island and Long Cay, ponúka nezabudnuteľný zážitok.

Letecká spoločnosť ponúka letecké lístky z mnohých medzinárodných letísk, ktoré vám umožnia prísť na Bahamy a presunúť sa na ostrovy Crooked Island a Long Cay. Tieto ostrovy sa nachádzajú na južnom pobreží Bahám a sú od seba oddelené úzkym kanálom. Ich odľahlá poloha prináša mnoho výhod pre tých, ktorí túžia po pokoji a oddychu.

Crooked Island je najväčší z týchto dvoch ostrovov a má veľmi malebné pláže s jemným bielym pieskom. Ostrov je obklopený koralovými útesmi a ponúka skvelé miesto na potápanie. Môžete objavovať podvodný svet so zázračnými rybami a farebnými koralami. Okrem potápania sa môžete vybrať aj na rybolov a vyskúšať si chytanie rýb, ako sú marliny či tuniaky. Crooked Island je taktiež populárna destinácia pre milovníkov vtáctva, ktorí sa sem môžu vydať na pozorovanie mnohých druhov vtákov a prečuť ich spev.

Na samotný ostrov Crooked Island sa môžete presunúť trajektom, ktorý je v prevádzke niekoľkokrát denne. Cestovanie trajektom vám umožní taktiež objaviť ostrov Long Cay, ktorý je menší, ale rovnako krásny. Long Cay je známy svojimi nádhernými plážami a pokojnou atmosférou. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú úplne oddeliť od ruchu a stresu každodenného života. Tu môžete relaxovať na pláži, kúpať sa v teplom karibskom mori a jednoducho si užívať toto krásne karibské prostredie.

Na obidvoch ostrovoch je možné nájsť ubytovanie vo forme hotelov alebo pronájmu súkromných apartmánov. Môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania, pričom niektoré hotely ponúkajú výhľad na oceán alebo priamo na pláže. Vzhľadom na odľahlosť týchto ostrovov od hlavného mesta Bahamas, môžete sa tešiť na pokojnú a relaxačnú dovolenku s oveľa menej turistami.

Ak hľadáte miesto na výlet, ktorý vám umožní úplne relaxovať a užívať si pokojnú plážovú atmosféru, vyberte si letenku na Bahamy a presuňte sa na ostrovy Crooked Island a Long Cay. Tieto ostrovy vám poskytnú jedinečný zážitok a odpočinok na karibskom raji.


Počasie Bahamy Crooked Island and Long Cay


Bahamy, konkrétne ostrov Crooked Island a Long Cay, sú známe svojou krásnou tropickou klímou a nádherným počasím. Tieto ostrovy sa nachádzajú v Atlantickom oceáne a ich poloha poskytuje ideálne podmienky na užívanie si slnečného počasia a teplých teplôt počas celého roka.

Crooked Island a Long Cay majú tímovú klímu, čo znamená, že počas celého roka sa teploty pohybujú na podobnej úrovni s minimálnou sezónnou zmenou. Priemerná teplota dosahuje okolo 25 až 30 stupňov Celzia, čo vytvára príjemné podmienky na výlety, plávanie a ďalšie vonkajšie aktivity.

To, čo robí počasie na týchto ostrovoch veľmi príjemným, je ich slnečné a teplé podnebie. Slnečné lúče sú takmer neustále prítomné, s priemerným počtom slnečných hodín denne od 7 do 9 hodín. Táto vysoká slnečná expozícia robí z Crooked Island a Long Cay ideálne miesto pre milovníkov slnka, ktorí sa chcú osviežiť v mori alebo oddychovať na bielej piesočnatej pláži.

Aj keď turistická sezóna na ostrovoch prevláda v priebehu zimy a jarnej vysokej sezóny, každá časť roka ponúka svoje vlastné výhody. V lete, počas sezóny hurikánov, môže byť viac daždivých dní, ale teploty zostávajú teplé až horúce. Toto obdobie ponúka perfektné podmienky na potápanie a šnorchlovanie, keďže teplota vody je príjemná a viditeľnosť je vynikajúca.

Jeseň a zima sú naopak suchšie, s menším výskytom dažďa. Toto je obdobie, kedy turisti vyhľadávajú tieto ostrovy najviac, aby unikli chladnému počasiu inde vo svete a zažili teplé a slnečné dni na plážiach a v oceáne.

Okrem perfektného počasia a vysokých teplôt poskytujú Crooked Island a Long Cay aj jedinečné prírodné scenérie, ako sú útesy, jaskyne a koralové zátočiny, ktoré lákajú milovníkov prírody a dobrodružstva. Návštevníci môžu tiež objaviť rôzne druhy vtákov a morských živočíchov, ktoré sú charakteristické pre región.

Ak plánujete cestu na Bahamy, nezabudnite si preveriť predpovede počasia pre Crooked Island a Long Cay. Aj keď tieto ostrovy sú známe svojím počasím, môže sa vyskytnúť nečakaná poveternostná zmena. Odporúča sa tiež vziať so sebou opaľovací krém s vysokým SPF faktorom, aby ste si ochránili svoju pokožku pred slnečnými lúčmi.

Vychutnajte si počasie na Bahamách na Crooked Island a Long Cay a zažite nezabudnuteľnú dovolenku plnú slnka, tepla a nádherných pláží. Tieto ostrovy vám určite poskytnú dokonalé prostredie na relaxáciu a odpočinok v príjemnom a tepelnom prostredí tropického raja.


Dovolenka Bahamy Crooked Island and Long Cay


Bahamy sa považujú za jedno z najkrajších miest na svete. Ponúkajú nádherné pláže, tyrkysovú vodu a úchvatnú prírodnú scenériu. Medzi mnohými ostrovmi Bahamského súostrovia sa nachádza aj Crooked Island a Long Cay, ktoré patria medzi skryté poklady Karibiku. Tieto ostrovy sú vhodné pre tých, ktorí túžia po pokoji, kľude a autentickom karibskom zážitku.

Crooked Island a Long Cay ležia vo vzdialenosti približne 483 km juhozápadne od hlavného mesta Nassau. Sú obklopené plytkými lagúnami, ktoré sú domovom mnohých druhov rýb a korálových útesov. Tieto ostrovy sú rajom pre milovníkov potápania a šnorchlovania, pretože ponúkajú unikátne miesta na objavovanie pod vodným povrchom.

Jedným z najväčších lákadiel týchto ostrovov je dokonalá pláž s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Pláže Crooked Island a Long Cay sú prakticky neobyčajne opustené, čo zaručuje neobmedzený pocit súkromia a izolácie. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od ruchu veľkých turistických letovísk a prefíkaných plážových klubov.

Crooked Island má rozlohu približne 240 štvorcových kilometrov a je domovom asi 350 obyvateľov. Jeho najväčším mestom je Colonel Hill, kde nájdete malé reštaurácie a hotely. Ostrov je obklopený prírodnými lagúnami a mokradami, ktoré poskytujú útočisko pre veľké množstvo druhov vtákov. Pre milovníkov vtáčej fauny je Crooked Island miestom, ktoré musia vidieť.

Druhý ostrov, Long Cay, je o niečo menší a menej obývaný. Je známy predovšetkým svojou bohatou podmorskou faunou a flórou. Je to ideálne miesto na potápanie medzi korálovými útesmi a pozorovanie exotických morských živočíchov. Navyše, na ostrove nájdete aj historické budovy a ruiny, ktoré odkazujú na dlhú históriu Bahamských ostrovov.

Cestovanie na Crooked Island a Long Cay je najlepšie vykonateľné cez letiska v Nassau alebo v Acklins. Na ostrovy sa môžete dostať loďou alebo malým lietadlom, čo pridáva na pocite dobrodružstva a exkluzivity. Aj keď možnosti ubytovania sú obmedzené, nájdete tu niekoľko hotelov a rekreačných zariadení, ktoré ponúkajú príjemný pobyt na týchto diamantoch Karibiku.

Dovolenka na Bahamách Crooked Island a Long Cay je pre tých, ktorí túžia po autentickom karibskom zážitku na ostrovoch nezničených masovým cestovným ruchom. Tieto ostrovy sú prírodným rajom, ktorý ponúka pohľad na sťažené palmy, rajské pláže a prírodnú neporušenosť. Nech sa rozhodnete navštíviť tieto ostrovy pre potápanie, objavovanie fauny a flóry alebo len pre relaxáciu na pláži, určite tu nájdete svoj vlastný kúsok raja.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky