Dovolenka Bahamy Clarence Town (Long Island)


Clarence Town je malé mestečko nachádzajúce sa v útrobách ostrova Long Island na Bahamách. Táto oblasť je známa svojou pokojnou a nádhernou plážou, ktorá je jednou z najkrajších na celej Bahamskej skupine ostrovov.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvážiť dovolenku v Clarence Town, je jeho úžasná príroda. Okolie obklopené prírodnými krásami a farebnou vegetáciou, čo robí z tohto miesta ideálne miesto pre oddych a relaxáciu. Môžete sa prechádzať po krásnych plážach, preskúmavať pralesy a viac. Taktiež si môžete vychutnať jazdu na kajaku alebo vodnej lyži.

Milovníci histórie a kultúry budú v Clarence Town určite nájsť veľa zaujímavého. Mestečko je domovom niekoľkých historických miest, ako napríklad kostol sv. Petra a Pavla, ktorý je jedným z najstarších kostolov na Bahamách a stojí za návštevu. Takisto sú tu aj malé múzeá, v ktorých môžete zistiť viac o histórii ostrova Long Island a jeho obyvateľov.

Okrem prírody a histórie si môžete vychutnať aj miestnu kuchyňu v niektorom z miestnych reštaurácií a pokojne sa osviežiť nejakým miestnym drinkom na pláži. Bahamy sú známe svojimi exotickými plodmi a čerstvým morským ovocím, takže nezabudnite vyskúšať niečo nové.

Ak radi aktívne trávite voľný čas, Clarence Town a jeho okolité vody ponúkajú množstvo vodných športov ako napríklad potápanie, šnorchlovanie alebo rybolov. Vďaka čistým a teplým karibským vodám je to ideálna príležitosť na objavovanie podmorského života a korálových útesov.

Celkovo povedané, Clarence Town na Bahamách je skvelým miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych, prírodu a ukážku miestnej kultúry. Budete mať príležitosť relaxovať na krásnych plážach, objavovať miestnu históriu a vychutnať si exotickú kuchyňu. Takže, ak hľadáte miesto na dovolenku, kde môžete unikať od každodenného zhonu, Clarence Town je skvelou voľbou.


Letenka Bahamy Clarence Town (Long Island)


Bahamy sú jednou z najobľúbenejších karibských destinácií a sú známe svojimi krásnymi plážami, priezračnými vodami a úchvatnou prírodou. Jedným z najkrajších miest na týchto ostrovoch je Clarence Town, ktorý sa nachádza na Long Islande.

Ak ste sa rozhodli navštíviť toto nádherné miesto, nevyhnutnou súčasťou vašej cesty bude letenka. Letenku na Bahamy môžete získať z mnohých medzinárodných letísk po celom svete. Keďže je to populárna destinácia, väčšina veľkých leteckých spoločností ponúka priame lety do hlavného mestského letiska na Bahamách, ktorým je letisko Lynden Pindling International Airport v hlavnom meste Nassau.

Po prílete na Bahamy môžete pokračovať v ceste do Clarence Townu niekoľkými spôsobmi. Ak preferujete leteckú dopravu, môžete sa odletieť ďalším letom z letiska na ostrovú Long Island, konkrétne na letisko Deadman's Cay. Toto letisko je vzdialené približne 15 minút jazdy autom od Clarence Townu. Existujú pravidelné lety, ktoré premávajú medzi týmito dvoma miestami, preto by to malo byť pomerne jednoduché.

Ak preferujete zemiaky, môžete sa vydať na cestu po mori. Existujú trajektové prepravné služby, ktoré premávajú medzi Nassau a Long Islandom. Cesta trajektom trvá približne tri hodiny a je to ideálna príležitosť prezrieť si malebné výhľady počas plavby.

Po príchode do Clarence Townu nebudete sklamaní. Toto kúzelné mestečko je domovom niečoho úplne špeciálneho. Na jednej strane sa nachádza prisýpajúci Atlantický oceán s mnohými divokými plážami, zatiaľ čo na druhej strane obdivujete pokoj a ticho Karibského mora. Táto rozmanitosť dáva Clarencu Town jedinečný charakter.

Jedným z hlavných ťahákov Clarence Townu je jeho starobylé dedinské centrum. Toto historické miesto je plné kultúrnych pamiatok, ako napríklad kostol sv. Patrika, ktorý sa pýši dvojitým špicatým vežami a je považovaný za najstarší kostol na Bahamách. Okrem toho si môžete prezrieť aj ďalšie historické budovy a múzeá, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Clarence Town je tiež populárnym miestom pre milovníkov vodných športov. Môžete si prenajať kajak, šnorchlovať v korálových útesoch alebo sa vydať na potápanie v okolitých vodách. Nezanedbateľný je aj rybolov, takže ak sa radi chytáte na udicu, môžete skúsiť chytiť niektoré z miestnych druhov rýb.

Okrem toho si môžete užiť aj slnečné kúpele na pláži, relaxovať v útulných plážových baroch alebo ochutnať miestne špeciality v jednej z miestnych reštaurácií.

Všetko, čo Clarence Town ponúka, je prístupné po príletu na letisko na Bahamách. Bez ohľadu na spôsob dopravy, ktorý si vyberiete, letenka na Bahamy je prvou zahradou ku ceste do tohto nádherného miesta. Pripravte sa na dobrodružstvo a nezabudnite si užiť krásy Baham.


Počasie Bahamy Clarence Town (Long Island)


Bahamy sú známe svojimi tými teplými plážami, krásnymi priehľadnými vodami a okúzľujúcymi ostrovmi. V týchto tropických krajinách môže byť počasie často náladové. Pokusíme sa preto bližšie opísať, ako vyzerá počasie v oblasti Clarence Town na ostrove Long Island.

Clarence Town sa nachádza na juhovýchodnej časti ostrova Long Island. V tomto meste, ktoré má asi 1 000 obyvateľov, je klima teplá a mierne vlhká. Od marca do septembra je obdobie dažďov, s veľkým množstvom zrážok a tropickými búrkami. Teploty sa v tomto období pohybujú medzi 22 - 32°C.

Od októbra až do februára sa počasie stáva chladnejším a suchším. V tomto období sú teploty nižšie, väčšinou medzi 20 - 26°C. Väčšina obyvateľov nájde útočisko v suchších miestach mimo mesta, ako je napríklad Sandy Point Beach alebo Cape Santa Maria Beach.

Voda v Bahamách je konštantným zdrojom zábavy a ochladenia sa. Hoci sa môže počasie meniť, najteplejšia voda sa v oblasti Clarence Town vyskytuje od júna do októbra s teplotou až 29°C. Voda sa v tomto období môže javiť trochu rozbúrená počas období dažďov, no väčšina miestnych obyvateľov ju stále považuje za pohodlnú a príjemnú.

Pri plánovaní návštevy v Clarence Town by ste si mali vziať do úvahy, že počasie sa môže meniť v závislosti na ročnom období. Najteplejšie obdobie preletov sú mesiace od júna do augusta, ale zároveň aj obdobie s veľa zrážkami. Pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť obdobiu dažďov, najlepšou voľbou je návšteva v období od decembra do marca.

Väčšina miestnych obyvateľov odporúča návštevu Cameron's Nightclub vo voľnej noci, kde si turisti môžu vychutnať ľudovú hudbu a tanečnú zábavu. Medzi obľúbené miesta patria aj The Outer Edge Grill a L & L Bar & Grill.

Napriek tomu, že počasie v Clarence Town na Long Islande môže byť náladové, ponuka krásnych pláží a vody týmto miestu dodáva jeho nezameniteľný charakter a okúzľujúcu atmosféru. Ak hľadáte útočisko od svojho každodenného rušného života, návšteva tohto miesta vám prinesie neskutočné zážitky a zároveň príjemnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Clarence Town (Long Island)


Otázky a odpovede pre Bahamy, Clarence Town (Long Island):

1. Ako sa dostanem na Long Island, Bahamy?

Existujú dve možnosti: môžete sa dostať tam pravidelným letom z národného letiska Lynden Pindling v Nasseau alebo môžete sa tam dostať loďou z štvrtej najväčšej mesta na Bahamách, George Town.

2. Aké sú najlepšie miesta na Clarence Town?

Niektoré z najlepších miest na Clarence Town sú pláž Dean's Blue Hole, známa pláž strážia, ktorá je v súčasnosti rekordným miestom Guinness World Records pre najhlbší modrozelený vyvŕtaný otvor a Cape Santa Maria Beach, krásna biela piesočnatá pláž s jemným turistov a miestnych obyvateľov.

3. Kedy je najlepšie navštíviť Clarence Town?

Najlepšie obdobie sa pohybuje od decembra do apríla, pretože to je obdobie s najpriaznivejším počasím. V týchto mesiacoch sú teploty mierne a počasie je všeobecne suché a slnečné.

4. Aké aktivity sú k dispozícii na Clarence Town?

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete robiť v Clarence Town, vrátane potápania, šnorchlovania, rybolovu, plávania, prechádzok po pláži a návštevy historických miest v okolí.

5. Aké sú obľúbené miesta na najbližšom okolí?

Najbližšou atrakciou sú ruiny kostola St. Mary, ktorý bol postavený v 1940-tych rokoch a zničený hurikánom v 1866-tych rokoch. Ďalšiemi populárnymi miestami v okolí sú pláž Galloway Landing Beach, osada Simms a pláž Hamilton Bay Beach.


Ubytovanie Bahamy Clarence Town (Long Island)


Bahamy sú malé ostrovy v Karibiku, ktoré sú obľúbené medzi turistami z celého sveta. Clarence Town na Long Islande je jedným z najkrajších miest, ktoré turisti môžu navštíviť. Úžasné pláže, krištáľovo čistá voda a úžasná príroda robia z Clarence Townu ideálne miesto pre dovolenkových turistov a rodiny s deťmi.

Ubytovanie na Bahamách Clarence Town je rozmanité. Nájdete tu všetko od luxusných rezortov po miestne hotely a apartmány. S najlepšími ubytovaniami prichádza aj náročná cena, ale sú tu tiež cenovo dostupné možnosti.

Jednou z najobľúbenejších možností pre ubytovanie v Clarence Townu je miestny hotel. Tieto hotely sú zvyčajne jednoduché, ale čisté a útulné, s výhodnou polohou v centre mesta. Na Long Islande nájdete aj niekoľko rezortov, ktoré ponúkajú unikátny zážitok pre návštevníkov. Tieto rezorty sú obvykle žiadané medzi turistami hľadajúcimi luxusné možnosti.

Pre tých, ktorí hľadajú viac súkromia a osobnú atmosféru, sú dostupné aj apartmány a bungalovy na prenájom. Tieto ponúkajú dostatok miesta a vybavenie na všetky potreby pre dovolenku. Sú ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre skupiny turistov, ktorí hľadajú miesto, v ktorom sa budú cítiť ako doma.

Niektoré z najznámejších ubytovaní v Clarence Townu na ostrove Long Island sú Stella Maris Resort Club, Cape Santa Maria Beach Resort & Villas, Greenwood Beach Resort a Gems at Paradise. Tieto rezorty ponúkajú dostatok zariadení a služieb na pobyt pre celú rodinu.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie s cenovo dostupnými cenami, sú tu aj hostely a penzióny. Tieto ponúkajú nielen jednoduché ubytovanie, ale aj príležitosti spoznať miestnych obyvateľov a vidieť, ako žijú na Bahamách. Hostely a penzióny vyzývajú turistov, aby boli časťou dennej rutiny miestnych obyvateľov a objavovali krásy Baham.

Ak plánujete dovolenku na Bahamách, Clarence Town na ostrove Long Island je určite miestom, kde si užijete svoj pobyt. Úžasné pláže, krásna príroda, skvelé jedlo a ubytovanie sú dôvodmi, prečo sa sem turisti radi vracajú. Nezáleží na tom aký typ ubytovania preferujete, určite tu nájdete to, čo vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky