Letenka Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Ak hľadáte úchvatné prírodné krásy, ktoré vás dostanú do nálady, nemusíte hľadať ďaleko. Austrálska krajina má skutočne čo ponúknuť, od prekrásnych pláží a korálových útesov po obrovské poušte a nedotknuté pralesy. Jedno z takýchto miest je národný park Purnululu, ktorý sa nachádza na západnej strane Austrálie.

Tento národný park bol oficiálne založený v roku 1987 a je považovaný za jedno z najkrajších miest v Austrálii. Park patrí medzi najväčšie pralesy na svete a má prekrásnu krajinu s vežovitými formáciami, ktoré sa nazývajú Bungle Bungle Ranges.

Bungle Bungle Ranges sú vežovité vrchy, ktoré sú vysoké až 300 metrov a sú tvorené vrstvami pieskovca, ktoré sú rozdelené do horizontálnych pruhov oranžovej, béžovej a čiernej farby. Tiež majú na sebe krásny vzor, ktorý vznikol vďaka procesu erozie a zafarbenej odliatka baktérií. Tento vzor robí z vrchov v jedinečné miesto, ktoré by bolo určite škoda nevidieť.

Purnululu National Park je rovnako domovom množstva rôznych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú prispôsobené na život v suchých oblastiach. Medzi najčastejšie zvieratá, ktoré môžete v parku vidieť patria kengury, goannas a possums, ktoré sú semitošné v noci. Okrem toho je tu množstvo druhov vtákov, ktoré sa tu každý rok zdržiavajú.

Ďalšou lákadlom tohto národného parku sú kaňony a krásne vodopády, ktoré dodávajú celému miestu dodatočnú atmosféru prekrásnej divočiny, ktorá sa tu nachádza. A keďže park je relatívne izolovaný, môžete tu nájsť ešte miesta, ktoré sa nedotkli turisti. Nachádza sa tu aj množstvo turistických trás, ktoré sú vhodné na rodinné výlety a turistiku.

Ak sa rozhodnete navštíviť národný park Purnululu, môžete si byť istí, že to bude nezabudnuteľný zážitok. Bungle Bungle Ranges sú jedinečnou krajinou, ktorá kombinuje prírodné krásy a divokú prírodu v jednom. Letenka do Austrálie a vstup do národného parku stojí za to a určite nesklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


1. Aké sú vstupné poplatky do Purnululu National Park?
- Vstupné poplatky stojí 15 AUD na osobu alebo 8 AUD pre deti od 5 do 15 rokov. Deti do 5 rokov vstup zadarmo.

2. Ktoré aktivity sa dajú v Purnululu National Park robiť?
- V parku je možné sa uskutočniť rôzne aktivity, ako sú túry, pozorovanie vtákov, lety helikoptérou, taborenie, off-road jazdy a iné outdoorové aktivity.

3. Aké je ideálne obdobie na návštevu parku?
- Najlepšie obdobie na návštevu parku je medzi aprílom a októbrom, kedy je teplota prijateľná a hladiny zrážok sú dostatočne nízke.

4. Ako sa dostať do parku?
- Park sa nachádza v západnej Austrálii. Najlepšou možnosťou dopravy je vlastné auto alebo využitie autobusových služieb alebo usporiadanie súkromnej prepravy.

5. Je potrebné rezervovať miesto pre kempovanie v parku?
- Áno, pre nocľah v parku je potrebné rezervovať miesto vopred, pretože miesta sú limitované a rýchlo sa vyťažujú.

6. Aké sú najväčšie atrakcie v parku?
- Najväčšie atrakcie v parku sú klenoty Bungle Bungle, ktoré sú tvorené červenohnedými sedimentnými formáciami v tvare zvoncov a kopírujúcimi katedrálami.

7. Je v parku dostatok zdrojov na vodu a potraviny?
- V parku nie sú žiadne obchody a treba si zabezpečiť vodu a potraviny pred návštevou. V návštevníckom stredisku je možné získať informácie o možnostiach získania vody a ďalších zdrojov.

8. Ako je možné chrániť prírodu v parku?
- Je dôležité dodržiavať pravidlá parku a narušovať prírodu čo najmenej. Medzi dôležité kroky patrí odnášanie odpadkov so sebou, neodkladanie ohňov a dodržiavanie zón, kde nie je kempovanie a jazda mimo trás.


Ubytovanie Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu National Park, situovaný v Západnej Austrálii, je jedinečným miestom, ktoré ponúka návštevníkom úžasné možnosti ubytovania. Tento národný park je známy najmä svojím neobvyklým geologickým útvarom známym ako Bungle Bungle Range, ktorý je zoradený v rade červených a oranžových skalných kopcov v tvare panáčích hláv. Túto jedinečnú krajinu tvoria múry z pieskovca, ktoré sa vyvinuli v priebehu miliónov rokov.

Ak sa rozhodnete stráviť noc v Purnululu National Park, máte na výber z niekoľkých možností ubytovania, ktoré vám umožnia zažiť túto okúzľujúcu a krehkú krajinu. Prvou možnosťou je táborisko Bungle Bungle Savannah Lodge, kde si môžete prenajať jednu z luxusných staní. Táto možnosť vám ponúka všetky základné pohodlia a vybavenie, ktoré potrebujete na odpočinok po dlhom dni objavovania parku. Stan sa nachádza v oáze zelených trávnikov, ktoré sú oplotené a chránia návštevníkov pred divou zverou. Stan je jednoducho zariadený s postelou, stolom a stoličkami a má súkromnú terasu, kde si môžete vychutnať výhľad na krásne okolité prostredie.

Ak preferujete niečo viac rustikálne, môžete sa rozhodnúť pre stanovanie v táborisku Purnululu National Park Campground. V tomto táborisku si môžete postaviť svoj vlastný stan a stráviť noc pod hviezdami. Táborisko disponuje spoločnými toaletami a sprchami a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí si želajú jednoduchú a autentickú skúsenosť v prírode. Ubytovanie je tu lacnejšie a ponúka vám príležitosť spoznať iných dobrodruhov a cestovateľov, ktorí sa tiež vybrali objavovať tento unikátny národný park.

Nezávisle na tom, ktoré ubytovanie si vyberiete, môžete sa tešiť na nádherné výhľady na Bungle Bungle Range, prechádzky po chodníkoch, ktoré vás prevedú úžasnou krajinou, a stretávania s miestnou faunou a flórou. Medzi obľúbené aktivity patrí napríklad výlety helikoptérou nad národným parkom, jazda na koni alebo exkurzie s miestnymi sprievodcami, ktorí vám poskytnú jedinečný pohľad na históriu a kultúru tohto fascinujúceho miesta.

Purnululu National Park je miestom, kde môžete skutočne zažiť magickú krásu prírody. Bez ohľadu na to, či ste dobrodružný cestovateľ alebo skúsený turista, tento park vám ponúka jedinečnú príležitosť preniknúť do vzdialenej divokosti a objavovať majestátne panorámy, ktoré vás zanechajú bez slov. Ak chcete absolvovať nezabudnuteľné dobrodružstvo v Austrálii, neváhajte a navštívte Purnululu National Park.


Počasie Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Austrália je krajina rozmanitých klimatických podmienok a jej národné parky ponúkajú úchvatnú krásu a jedinečné počasie. Jedným z takýchto parkov je aj Purnululu National Park, nachádzajúci sa v Západnej Austrálii.

Purnululu National Park sa nachádza na území Kimberley regiónu v Západnej Austrálii a je známy svojimi jedinečnými prírodnými útvarmi, ako sú tzv. Bungle Bungle Mountains. Tieto kopce sú známe svojou karakteristickou vrstvou červeného a oranžového pietra, ktoré vytvárajú výnimočnú scenériu.

Aké je počasie v Purnululu National Park?

Počasie v Purnululu National Park je charakteristické teplým a suchým podnebím. Letá sú v tomto regióne horúce s dennými teplotami dosahujúcimi až 40 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimy sú mírnym a suchým.

Výrazný rozdiel medzi dennou a nočnou teplotou je bežným javom v tomto regióne. Teplotné rozdiely môžu byť až 20 stupňov Celzia a preto je dôležité, aby návštevníci boli pripravení na takéto dramatické zmeny.

Pre návštevníkov by bolo najlepšie navštíviť park počas zimných mesiacov (jún až august), keď teploty sú stále teplé, ale nie také horúce ako v lete. To umožňuje ľuďom podnikať turistické trasy a pozorovať úchvatné scenérie bez toho, aby sa museli boriť s extrémnym horúčavám.

Je však dôležité dodať, že aj počas zimných mesiacov sa môže vyskytnúť občasný dážď, takže je potrebné byť pripravený na takýto scenár.

Ako sa pripraviť na návštevu Purnululu National Park?

Keď sa chystáte navštíviť Purnululu National Park, je dôležité si byť vedomí, aké je počasie v danom období a pripraviť sa na to.

Odporúča sa, aby každý návštevník bol vybavený dostatkom vody, ochranným krémom, klobúkom a okuliarmi na ochranu pred slnečným žiarením. Ak sa plánujete túlať sa po parku, odporúča sa mať v sebe dostatok energie a tekutín.

Hoci je park otvorený celoročne, niektoré trasy a kempovacie miesta sú zatvorené od decembra do februára kvôli vysokým teplotám a extrémnemu horúčavu.

V každom prípade návšteva Purnululu National Park ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a krásne scenérie. Ak sa chystáte navštíviť tento park, nezabudnite sa dobre pripraviť a užite si jedinečné krásy austrálskej prírody.


Dovolenka Austrália Purnululu National Park (Západná Austrália)


Purnululu National Park, nachádzajúci sa vo Západnej Austrálii patrí medzi najfascinujúcejšie a jedinečné destinácie pre dovolenku v Austrálii. Tento národný park, ktorý bol zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO, je domovom jednej z najväčších prírodných atrakcií v krajine - skalných formácií známych ako Bungle Bungle.

Bungle Bungle je púštny región so zosieťovanými pieskovými formáciami, ktoré sú tvorené sedimentárnymi horninami a majú jedinečnú hnedú a oranžovú farbu. Tieto veže a guľovité tvarovanie vytvárajú niekoľko údolí a klastru, ktorý je skutočne pôsobivý. Rovnako fascinujúce sú aj spletité cesty a chodby medzi skalami, ktoré vytvárajú labirint a ponúkajú návštevníkom možnosť objavovať a obdivovať prírodnú krásu tohto miesta.

Najlepším spôsobom, ako preskúmať Bungle Bungle, je využiť túry a prechádzky po parku. K dispozícii sú rôzne trasy, ktoré sa rôznia podľa obtiažnosti a času, ktorý vám trvá prejsť. Medzi najobľúbenejšie trasy patrí trasa do Cathedral Gorge, kde môžete prechádzať krásnymi farbami skalných stien a vstúpiť do nádherného prírodného amfiteátra. Ďalšou populárnou trasou je Echidna Chasm, ktorá ponúka úžasnú panorámu údolí obklopeného mohutnými skalami.

Okrem toho, že je tu možnosť prechádzať sa, môžete sa tiež rozhodnúť pre prehliadku helikoptérou, ktorá vám umožní vidieť priestor Bungle Bungle z úplne nového uhla. Let helikoptérou vám poskytne úplne nové súvislosti a odhalí skutočnú krásu a jedinečnosť tohto miesta.

Pre tých, ktorí majú radi kempovanie, Purnululu National Park poskytuje možnosť kempovania v krásnom prostredí priamo pod skalami Bungle Bungle. Táto skúsenosť vás priblíži k prírode a umožní vám sledovať úžasné nočné oblohy a počúvať zvuky divočiny.

Ak plánujete návštevu Purnululu National Park, odporúča sa venovať tam minimálne 2 dni, aby ste si mohli vychutnať každý roh a kút tohto miesta. Nezabudnite sa pripraviť na horúce letné teploty a nezabudnite si so sebou priniesť dostatok vody, návnady a opaľovacieho krému.

Dovolenka v Purnululu National Park je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní objaviť a preskúmať fascinujúce skalné formácie Bungle Bungle. Pre tých, ktorí hľadajú prírodnú krásu a dobrodružstvo, je tento národný park v Západnej Austrálii určite miestom, ktoré by nemali prehliadnuť.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky