Dovolenka Arménsko Hovhannavank Monastery


Arménsko je krajina, ktorá sa stále viac dostáva do povedomia turistov po celom svete. Tento orientálny klenot je plný kultúry, histórie a zaujímavých miest, ktoré stojí za návštevu.

Jedným z týchto miest je Hovhannavank Monastery, ktorý sa nachádza v centrálnej Arménsko v provincii Armavir. Tento kláštorový komplex, ktorý bol postavený v 4. storočí, patrí medzi najdôležitejšie pamiatky arménskej kresťanskej kultúry.

Hovhannavank Monastery sa skladá z troch kostolov, opevnených múrov a ďalších budov. Najstarší kostol je zasvätený svätému Jánovi Krstiteľovi a bol postavený v období od 4. do 5. storočia. Kostol má pôdorys obdĺžnikového tvaru s jednou centrálnou kopulou a štyrmi menšími kúpami.

Druhý kostol je postavený na vrchole kopca babieho hrebeňa a má pôdorys kríža. Je zasvätený Bohorodičke a bol postavený v 13. storočí. Najväčší kostol je zasvätený svätému Grigorovi prosvietenému a bol postavený v 13. storočí z dôvodu veľkého počtu poslucháčov, ktorí prišli študovať do kláštora.

Okrem kostolov si môžete pozrieť aj miestny cintorín, ktorý bol založený niekoľko storočí predtým, ako bola postavená Hovhannavank. Tento cintorín má svoju vlastnú históriu a ukazuje životné cykly v Arménsku.

Hovhannavank je obklopený krásnou prírodou a krásnymi kopcami. Táto stránka ho robí ideálnym miestom na relaxáciu a oddych od každodenného života. Keď prídete do Hovhannavanku, budete sa cítiť ako v ráji, kde môžete stráviť veľa času.

V blízkosti kláštora sa nachádzajú aj ďalšie pamiatky, ktoré by ste mali navštíviť. Medzi týmito pamiatkami patria Saghmosavank Monastery, Amberd Fortress a Armavir Archaeological Museum.

Ak chcete stráviť dovolenku v Arménsku, Hovhannavank Monastery je miesto, ktoré by ste nemali zmeškať. Toto miesto je nielen krásne a pokojné, ale aj plné histórie a kultúry. Prídite sa pozrieť na toto miesto a prežite nezabudnuteľnú dovolenku v Arménsku.


Počasie Arménsko Hovhannavank Monastery


Hovhannavank Monastery je jedinečné historické miesto nachádzajúce sa v Arménsku. Jeho krása a história ho robia populárnym miestom medzi turistami z celého sveta. Okrem toho je jego poloha v blízkosti pohoria Arménská vysočina, čo mu dodáva ešte viac pôvabu. Jedným zo zaujímavých aspektov tohto miesta je aj jeho počasie.

Väčšina Arménska má kontinentálne podnebie so suchými a horúcimi letami a chladnými zimami. Hovhannavank Monastery sa nachádza v provincii Aragacy, ktorá je známa svojimi príjemnými letami a prísne zimy. Leto je obdobie s najpríjemnejším počasím v tomto mieste. Teploty sa pohybujú od 25 °C do 30 °C, čo je ideálne na vonkajšie aktivity, ako sú prechádzky alebo pikniky.

Zimy v Hovhannavank Monastery sú chladné a zasnežené. Teploty sa pohybujú od -5 °C do -10 °C, pričom sneh sa udržuje na zemi počas celej zimy. Pre túto časť Arménska je to typické a vytvára nádherné scenérie, kedy sa biely sneh mieša s historickými kamennými budovami kláštora.

Jar a jeseň sú prechodné obdobia, keď sa teploty postupne menia a prírodu zahrňuje jedinečnou paletou farieb. Jar prichádza s miernymi teplotami okolo 15 °C, zatiaľ čo jeseň prináša chladnejšie počasie a teploty klesajú na 10 °C. To je obdobie, kedy sa listy stromov menia na žlto, oranžovo a červeno, čo vytvára neobyčajne krásnu scenériu okolo kláštora.

Nezáleží na tom, v akom období navštívite Hovhannavank Monastery, vždy tu nájdete niečo jedinečného. Jeho krása je zdôraznená rôznymi podnebnými podmienkami, od sucha a horúčav v lete, cez zimu s vysokými snehovými vrstvami, až po paletu farieb jesene a prebúdzanie prírody na jar.

Ak túžite po pestrosti a cestujete do Arménska, nezabudnite zahrnúť návštevu Hovhannavank Monastery do svojho plánu. Nielenže si vychutnáte krásu a historické dedičstvo, ale tiež sa stretnete s rôznymi podnebnými podmienkami, ktoré toto miesto ponúka. Bude to zážitok, ktorý vás nadchne a zanechá vo vás trvalé spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Hovhannavank Monastery


1. Kedy bol Hovhannavank kláštor postavený?
Odpoveď: Hovhannavank kláštor bol postavený v 4. storočí nášho letopočtu.

2. Kto bol zakladateľom Hovhannavank kláštora?
Odpoveď: Zakladateľom Hovhannavank kláštoru bol svätý Hovhan z Hovhannavanku, ktorý bol tiež príslušníkom arménskeho kráľovského rodu.

3. Kde sa nachádza Hovhannavank kláštor?
Odpoveď: Hovhannavank kláštor sa nachádza v Arménsku, asi 10 kilometrov od hlavného mesta Jerevan.

4. Aké historické pamiatky sa nachádzajú na území Hovhannavank kláštora?
Odpoveď: Na území Hovhannavank kláštora sa nachádzajú rôzne historické pamiatky, ako napríklad kostoly, zvonice, keliové budovy a múzeá.

5. Aké je vstupné do Hovhannavank kláštora?
Odpoveď: Vstup do Hovhannavank kláštora je bezplatný.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Hovhannavank kláštora?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Hovhannavank kláštora je v letnom období, keď sú teploty príjemné a okolitá príroda kvitne.

7. Aké sú otváracie hodiny Hovhannavank kláštora?
Odpoveď: Hovhannavank kláštor je otvorený pre verejnosť každý deň od 10:00 do 17:00 hodiny.

8. Ako sa dostať do Hovhannavank kláštora?
Odpoveď: Do Hovhannavank kláštora sa dá dostať autobusom alebo taxíkom z Jerevanu. Taktiež je možné si prenajať auto a ísť na vlastné pohodlie.


Ubytovanie Arménsko Hovhannavank Monastery


Arménsko je známe svojou bohatou históriou a kultúrou, a medzi najkrajšie kultúrne pamiatky krajiny patrí Hovhannavank Monastery. Táto historická stavba sa nachádza približne 20 kilometrov od jazera Sevan, v Aragatsotn regióne v Arménsku.

Hovhannavank Monastery je jedným z najstarších a najvýznamnejších kláštorov v Arménsku. Jeho história sa datuje až do 4. storočia, keď tu bolo postavené pôvodné kláštorné sídlo. Neskôr bolo kláštorné sídlo rozšírené a dostalo svoju súčasnú podobu počas 13. a 14. storočia.

Kláštor sa nachádza na vrchole vrchu Hovhannavank a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Okrem toho túto historickú pamiatku obklopuje nádherná príroda, čo pridáva na jeho kúzle. Je to ideálne miesto na oddych a únik od zhonu každodenného života.

Samotný kláštor je považovaný za jedno z najdôležitejších náboženských miest v Arménsku a hrá dôležitú úlohu v kresťanskom náboženstve v krajine. Počas stredoveku slúžil ako sídlo Arménskej apoštolskej cirkvi až do 19. storočia, keď bol kláštor zničený zemetrasením. Avšak v 20. storočí bola vykonaná rozsiahla rekonštrukcia a kláštor bol obnovený do svojej pôvodnej krásy.

Pri prechádzke kláštorom si môžete vychutnať jeho architektonickú jedinečnosť a nádherné fresky na stenách. Hlavný kostol, ktorý je zasvätený Jánovi Krstiteľovi, je najstaršou časťou kláštora a zachováva mnoho pôvodných prvkov. Okrem toho tu nájdete aj malý kostolík zasvätený Matkám Arménska a kostolík Svätého Križa.

Hovhannavank Monastery je tiež súčasťou významných kultúrnych a historických udalostí v Arménsku. Každoročne sa tu konajú rôzne náboženské oslavy, ktoré pritahujú mnoho návštevníkov a pútnikov z celého sveta. Je to miesto, kde sa Arménci schádzajú, aby oslavovali svoju náboženskú vieru a tradície.

Ak sa chystáte navštíviť Arménsko, určite by ste nemali vynechať Hovhannavank Monastery. Toto historické miesto vám ponúka nezabudnuteľný zážitok a obohatí váš pobyt o unikátny pohľad na históriu a kultúru tejto fascinujúcej krajiny. Bez ohľadu na to, či ste nábožensky založení alebo nielenže chcete obdivovať architektúru a krásu, Hovhannavank Monastery určite stojí za návštevu.


Letenka Arménsko Hovhannavank Monastery


Arménsko je krajina plná fascinujúcich historických a kultúrnych pamiatok, a jeden z najvýznamnejších miest, ktoré by ste mali navštíviť, je kláštor Hovhannavank. Tento kláštor sa nachádza v provincii Armavir v Arménsku a patrí medzi najstaršie a najkrajšie kláštory v krajine.

Arménsko je známe svojou bohatou kresťanskou históriou a Hovhannavank je vynikajúcim príkladom toho. Kláštor bol postavený v 4. storočí na mieste, kde sa nachádzala staršia pohanská svätynia. Hovhannavank je známy svojimi unikátnymi architektonickými prvokmi a relikviami a je v súčasnosti aktívnym kláštorom.

Prístup k kláštoru je pomerne jednoduchý, pretože sa nachádza len krátku vzdialenosť od hlavného mesta Jerevan. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Arménska, je letecky. Existuje niekoľko európskych a medzinárodných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do hlavného mesta.

Po prílete do Jerevanu môžete si prenajať auto alebo si zobrať miestne dopravné prostriedky, aby ste sa dostali do kláštora Hovhannavank. Cesta trvá približne 45 minút a ponúka úchvatné výhľady na arménske vidiecke scenérie a hrebeň hôr.

Keď sa dostanete do kláštora, budete úplne ohromení jeho krásou a atmosférou. Kláštor sa nachádza na vrchole kopca a ponúka návštevníkom panoramatický výhľad na okolitú krajinu. Jeho kamenné budovy, steny a veže sú dobre zachované a ponúkajú jedinečný pohľad na starovekú arménsku architektúru.

Kláštor má tiež niekoľko malých kaplniek, kde si môžete obdivovať zaujímavé nástenné maľby a maľované ikony. Okrem toho tu nájdete aj niekoľko nádherných kamenných krížov.

Kvôli svojej histórii a významu je kláštor Hovhannavank dôležitým miestom pre arménskych pútnikov a turistov. Jeho pokojná atmosféra a nádherné okolie ponúkajú možnosť pre oddych a duchovné obnovenie.

Ak plánujete cestu do Arménska, nevynechajte návštevu kláštora Hovhannavank. Tento staroveký kláštor ponúka pohľad do bohatej histórie krajiny a jeho nádherná architektúra a pokojná atmosféra vás určite zapôsobia. Poďte a objavte jedno z najkrajších miest Arménska!


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky