Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Geghard


1. Kde sa nachádza Geghard v Arménsku?
Geghard sa nachádza vo východnej časti Arménska, približne 40 km od hlavného mesta Jerevan.

2. Aké je historické zázemie Geghardu?
Geghard je kláštor z 13. storočia, ktorý je zapsaný na zozname svetového dedičstva UNESCO. Má bohatú históriu a je známy pre svoju unikátnu architektúru a rôzne chrámy vytesané do skál.

3. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie v Gegharde?
Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Gegharde patria chrám Svetého Jana Krstiteľa, chrám Svätého Trojice a chrám Svätého Štefana. Taktiež mnohí turisti navštevujú skalný kláštor, kde môžu vidieť staroveké hodiny a hieroglyfy vyryté do skaly.

4. Ako sa dostanem do Geghardu z Jerevanu?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Jerevanu do Geghardu, je autom, taxi alebo zorganizovanou skupinovou exkurziou. Cesta z Jerevanu trvá približne hodinu.

5. Aké sú otváracie hodiny Geghardu?
Geghard je otvorený pre verejnosť každý deň od 8:00 do 18:00 hod.

6. Koľko stojí vstup do Geghardu?
Vstupné do Geghardu stojí približne 1500 dramov (asi 3 eurá).

7. Kedy je najlepší čas na navštívenie Geghardu?
Najlepší čas na návštevu Geghardu je na jar alebo na jeseň, keď je počasie mierne a nepríliš horúce. V lete môže byť veľmi horúco a v zime veľmi studené.

8. Koľko času by som mal stráviť v Gegharde?
Na návštevu Geghardu sa odporúča venovať najmenej pol dňa, aby ste mohli preskúmať všetky chrámy a kláštor. Ak sa chcete detailne pozrieť na každú atrakciu, môže to trvať aj celý deň.

9. Existujú nejaké pobytové možnosti v Gegharde?
V samotnom Geghade neexistujú veľké možnosti na ubytovanie. Mnohí turisti sa rozhodnú zostať v okolitých mestách, ako je Jerevan, a z Geghardu vyraziť na výlet.

10. Aké sú ďalšie miesta, ktoré sa dajú navštíviť v blízkosti Geghardu?
V blízkosti Geghardu môžete navštíviť aj iné kultúrne a historické miesta, ako je kláštor Chor Virap a monastier Noravank. Tieto miesta sú považované za ďalšie šperky Arménska.


Dovolenka Arménsko Geghard


Arménsko je fascinujúcou destináciou pre dovolenku nielen pre svoju bohatú históriu a kultúru, ale aj pre svoje úchvatné prírodné scenérie a scenéria. Jedným z najkrajších a najdôležitejších miest navštívených turistami je opustený kláštor Geghard.

Geghard sa nachádza asi 40 kilometrov od hlavného mesta Jerevanu a je jedným z najdôležitejších kresťanských kláštorov v Arménsku. Jeho názov v preklade znamená "kopija" alebo "osídlenie kopcov". Ako názov napovedá, kláštor sa nachádza východne od rieky Azat, v tesnom kaňone okolo 350 metrov hlboko do skál.

Stavba kláštora sa začala v 4. storočí a bola dokončená v 13. storočí. Jeho architektonický štýl je jedinečný a kombinuje prvky arménskej, byzantskej a gréckej architektúry. Najznámejšou časťou kláštora je chrám Bazilika, ktorý je známy pre svoje úžasné rezbárske a sochárske diela. Vnútri chrámu možno nájsť rôzne versy a modlitby vyrezané do stien.

Jedným z najväčších zázrakov tohto miesta je, že kláštor je vyrezaný do skaly. Toto unikátne inžinierske umenie sa ukazuje ako veľkolepá vizuálna šou. Okrem Baziliky sa v cláštore nachádzajú aj rôzne nádherné kaplnky a komnaty, kde si návštevníci môžu užívať pokoj a kľud. Nedaleko sa nachádza aj atrakcia známa ako Svätá jaskyňa, ktorá je vyhlásená za UNESCO svetové dedičstvo.

Geghard nie je len miestom pre náboženských pútnikov, ale aj pre tých, ktorí majú záujem o históriu a architektúru. Je tu veľa informácií dostupných o histórii kláštora a návštevníci sa môžu dozvedieť o jeho význame pre arménske dedičstvo.

Okolie kláštora je tiež pôsobivé, s veľkolepými výhľadmi na okolité hory a kaňony. Niektoré z nich ponúkajú možnosť na turistiku alebo pikniky, čo je skvelý spôsob, ako stráviť čas po návšteve samotného kláštora.

Aby sa mohol rozvinúť cestovný ruch v tejto oblasti, v posledných rokoch sa vybudovali aj hotely a reštaurácie, kde môžu návštevníci relaxovať a objavovať ďalšie miesta v blízkosti.

Ak hľadáte dovolenku plnú histórie, kultúry a krásnych scenérií, potom je návšteva kláštora Geghard v Arménsku určite stojí za to. Jeho zaujímavý štýl, úchvatné rezbárske diela a úchvatné okolie robia z tohto miesta skutočnú perlu zakrpateného Arménska.


Počasie Arménsko Geghard


Arménsko je krásna krajina, bohatá na históriu, kultúru a nádhernú prírodu. Jedným z najznámejších miest v Arménsku je Geghard, ktorého počasie je jedným zo zaujímavých aspektov tohto regiónu.

Geghard sa nachádza v horskom regióne a toto miesto je známe predovšetkým svojou kláštorovou komplexnosťou, ktorá je zahrnutá do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Jeho vek sa odhaduje na viac ako 1500 rokov a okrem náboženských aspektov poskytuje aj jedinečnú príležitosť preskúmať architektúru a históriu Arménska.

Vzhľadom na svoju polohu a nadmorskú výšku je počasie v Gegharde viac kontinentálne a chladné. Letá sú miernye a relatívne teplé s priemernými teplotami okolo 22 stupňov Celzia, ale v noci môže byť chladnejšie. Zimy sú studené a snežné, s priemernými teplotami okolo -6 stupňov Celzia. Zahalené vrchmi hôr a pokryté snehom poskytujú nádhernú scenériu, ktorá je ako z rozprávky.

Geghard je obľúbeným miestom návštevníkov počas každej ročnej doby. Letá sú obzvlášť príjemné, keď môžete objavovať kláštorový komplex a okolitú prírodu v teplejšom počasí. Turisti majú príležitosť navštíviť historické pamiatky, fotografie krásneho horského prostredia a zažiť miestnu kultúru a tradície.

Zimy v Gegharde prinášajú pohľad na rozprávkovú krajinu, obklopenú snežnými vrchmi, ktorá láka milovníkov zimných športov. Návštevníci môžu vyskúšať lyžovanie, sánkovanie a prechádzky v horskom prostredí. Uplynulé roky priniesli v Gegharde stále viac turistov, a to aj počas zimného obdobia, čo len ukazuje, že príťažlivosť tohto miesta nezávisí len na počasí.

Ak si plánujete návštevu Geghardu, nezabudnite si prichystať dostatočne teplé oblečenie v zime a ľahšie vrstvy oblečenia v lete. Môžete sa tešiť na krásne scenérie, historické pamiatky a úžasné dobrodružstvo v tomto úchvatnom mieste v Arménsku.

Geghard je nielen miestom s bohatou históriou a kultúrou, ale aj miestom s nádherným počasím. To, či sa rozhodnete navštíviť tento región počas teplého leta alebo chladnej zimy, budete mať príležitosť zažiť toto fascinujúce miesto v jeho jedinečnej atmosfére. Bez ohľadu na ročnú dobu, Geghard vás určite očarí svojou nádhernou scenériou a neustále vás bude lákať sa sem vrátiť znova a znova.


Letenka Arménsko Geghard


Ak sa chystáte navštíviť Arménsko, určite by ste nemali prepásť návštevu jednej z jeho najsýtejších kultúrnych atrakcií - kláštora Geghard.

Geghard, ktorý sa nachádza približne 40 kilometrov východne od hlavného mesta Jerevan, je jedným z najvýznamnejších miest náboženského a historického významu v Arménsku. Kláštor, ktorý bol postavený v 13. storočí na mieste staršieho chrámu, je označovaný ako "sväté kopce", pretože spadá pod UNESCO World Heritage Site.

Ak hľadáte letenky na návštevu tohto úžasného miesta, môžete si zvoliť z množstva letov z rôznych miest. Medzi najobľúbenejšie destinácie patrí hlavné mesto Jerevan, kde si môžete prenajať auto a zároveň vidieť aj množstvo ďalších krás, ktoré Arménsko ponúka.

Letenky do Arménska sú dostupné z mnohých miest a súvisia s cestovateľmi zoznamujúcimi sa s krásami Arménska. Najlepšie je využiť internetové vyhľadávače letov a porovnať ceny. Určite si však pripravte dostatok času na to, aby ste si užili krásy tejto krajiny a navštívili aj ďalšie populárne miesta, ako sú napríklad Katedrála zvýšení svätého kríža v Areni a kláštor Tatev.

Ak plánujete cestu do Arménska, nezabudnite zahrnúť návštevu kláštora Geghard na vašom zozname. Určite si to zaslúži a vaša návšteva bude plná nádherných zážitkov a spomienok.


Ubytovanie Arménsko Geghard


Geghard je malé historické mesto, nachádzajúce sa v južnom Arménsku, asi 40 kilometrov od hlavného mesta Jerevan. Jeho najväčšou atrakciou je kláštor Geghard, ktorý je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Kláštor je jedným z najvýznamnejších náboženských miest v Arménsku a vznikol v 4. storočí. Jeho hlavnou architektonickou dominantou je zvonica, ktorej stavba pochádza z 13. storočia. Celý kláštor je vytesaný do skaly, čo dodáva tomuto miestu jedinečnú atmosféru a krásu. Interiér kláštora je nádherný, s mnohými freskami a zlatými ikonami.

Geghard je tiež známy svojimi prameňmi liečivých vôd, ktoré majú liečivé účinky na telo a myseľ. V blízkosti kláštora sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení, ktoré ponúkajú pohodlné a kvalitné ubytovanie pre návštevníkov. Tieto hotely často vytvárajú autentickú arménsku atmosféru a poskytujú možnosť ochutnať tradičnú arménsku kuchyňu.

Okrem návštevy kláštora a ubytovania v Gegharde, môžete tiež navštíviť okolité prírodné pamiatky. Napríklad, cesta do kláštora viede okolo Azatského kaňonu, ktorý je jedným z najkrajších kaňonov v Arménsku. V Kaňone sa nachádza tiež krásne jazerá a vodopády, ktoré stoja za návštevu.

Geghard je miestom, kde môžete zažiť duchovnú silu a históriu Arménska. Jeho krásne prostredie a autentická atmosféra vás prenesú do minulosti a ponúknu vám jedinečný a nezabudnuteľný zážitok. Ak plánujete návštevu Arménska, určite by ste nemali vynechať tento skvostný kúsok kultúry a histórie.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky